Talsos skanēs Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncerts

28. maijā pulksten 19.00 Talsu Sauleskalna estrādē skanēs XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ieskaņas koncerts, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Sauleskalna estrādē dziesmas no 2023. gada Dziesmu un Deju svētku repertuāra – koru lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" un Noslēguma koncerta "Kopā augšup" dziedās Zemgales un Kurzemes jauktie kori. Kopkori, kurā vienosies vairāk nekā 1200 balsis, diriģēs Dziesmu svētku virsdiriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Aira Birziņa, Māra Marnauza, Ilze Valce, Kaspars Ādamsons, Jurģis Cābulis, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns, Ārijs Šķepasts, Aigars Meri, Ints Teterovskis, kā arī Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti Jānis Erenštreits, Juris Kļaviņš un Jēkabs Ozoliņš.

Koncertā piedalīsies arī Talsu novada bērnu kori, Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" jaunākā grupa, Kurzemes senioru kori, Talsu novada deju kolektīvi, Kolkas Tautas nama koklētāju ansamblis, NBS Jūras spēku un Zemessardzes apvienotais orķestris, komponists Raimonds Tiguls un solisti Inga Šļubovska un Mārtiņš Klišāns. Mākslinieciskie vadītāji – Aira Birziņa, Gints Ceplenieks un Ārijs Šķepasts, režisors Reinis Suhanovs, deju virsvadītājs Reinis Rešetins.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja un diriģente Aira Birziņa atklāj: "Vairs tikai viens gads līdz nozīmīgajai Dziesmu svētku tradīcijas 150. jubilejai. Tas liek saspringt darba ritmā, bet jo īpaši atkal izjust vārdos neaprakstāmo gaisa vibrēšanu, kad kopmēģinājumos satiekas kori, lai saliktu kopā daudzas balsis un veidotu vienu domu. Tas pārfrāzējot "Dziesmai šodien liela diena" tekstu. Kopkoncerts Talsos ir ļoti svarīgs, lai pēc pandēmijas un ierobežojumu gadiem atgūtu pārliecību kora skanējumā, lai Latvijai un Eiropai sarežģītajā kara draudu laikā no jauna saliedētos par kopīgām latviskajām vērtībām, lai iedvesmotos un smeltos gara spēku ikdienai un jauniem izaicinājumiem."

Pirms koncerta, pulksten 18.00, iecerēts svētku dalībnieku gājiens no Talsu novada pašvaldības administratīvā centra.

Ieeja koncertā bez maksas. Pēc koncerta balle ar grupu "Roja".

Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertu Sauleskalna estrādē organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt