Skolu jaunatnes deju svētku dalībnieki gatavo krāšņu uzvedumu

16. martā Jelgavā tika organizēts pirmais kopmēģinājums XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielkoncertam „Te mēs [email protected]”.

Kopmēģinājumā, kas paralēli norisinājās divās vietās, piedalījās 679 dejotāji no 56 deju grupām, tāpēc mūsdienu deju lielkoncerta virsvadītājiem tas bija liels pārbaudījums, jo ne tikai bija jāsakārto jau apgūtās dejas laukuma zīmējumos, bet arī jāiemāca jaunas. Kā stāsta deju lielkoncerta „Te mēs [email protected]” mākslinieciskā vadītāja Edīte Ābeltiņa, sagatavošanās process esot sarežģīts un daudz jāstrādā pie kustību sinhronizācijas, taču dejotāju līmenis ir labs, kas, protams, iepriecina un atvieglo darbu mēģinājuma laikā.

Vienlaikus norit cītīgs darbs pie tērpu šūšanas, jo dejotāju ir daudz, un plānots, ka uzveduma laikā katrs dejotājs nomainīs vismaz trīs kostīmus. Lai muzikāli paspilgtinātu uzveduma vizuālo krāšņumu, projektam pieaicināta grupa „Instrumenti”, kas īpaši šim koncertam raksta jaundarbu, kuru arī izpildīs klātienē koncerta finālā. Nākamais kopmēģinājums gaidāms 4. aprīlī Jelgavā.

Mūsdienu deju lielkoncerts „Te mēs [email protected]” būs 7. jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā. Koncerta sižets norisinās divās daļās. Pirmā daļa ataino virtuālās pasaules atraktīvo pusi un iespēju dažādību, iegūstot neierobežotu skaitu draugus, daloties ar tiem savos pārdzīvojumos un sapņos. Otrajā daļā notiek divu pasauļu sintēzes atainojums: viens un vienmēr viens tu esi pie ekrāna, kaut arī virtuālajā pasaulē ir it kā simtiem draugu. Visām labajām domām un gaišajiem sapņiem, kuri sēti virtuālajā pasaulē, ir jākļūst par īstenību. Un tam vajadzīgs drauga plecs, kontakts klātienē šeit un tagad.

Jau vēstīts, ka XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam. Plašo programmu - ap 50 pasākumu - veidos koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, mūsdienu deju kolektīvu sniegums, kā arī priecēs radošās darbnīcas, teātru izrādes u.c. aktivitātes. Svētku sagatavošanas procesā iesaistīti ap 100 000 skolēnu, bet jūlijā uz Rīgu dosies aptuveni 37 000 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī diasporu kolektīvi. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti