Senioru deju kolektīvi pulcēsies «Madonas piecdancī»

Madonas multifunkcionālajā sporta hallē 30.maijā plkst. 18 notiks XX Latvijas senioru deju diena „Madonas piecdancis”, kas pulcēs 1400 dejotājus no visiem Latvijas novadiem.

„Ar deju virkni „Madonas piecdancis”, ko savulaik folkloras ekspedīcijā pierakstījusi Madonas deju skolotāja Dzidra Rubene un izcilais dejas pētnieks, horeogrāfs Harijs Sūna, koncerta gaitā iepazīsim mūsu vecāko paaudzi, kas sevī nes pieredzi un spēku, ko šodienā tā īsteni neapjaušam. Tās kods ir dzīvesprieks, latviskā ziņa un zemes spēks. Mūsu vecāki ir kā neizsmeļama aka no kā smelties padomu, gudrību, palīdzību, mīlestību. Mēs esam saistīti ciešāk, nekā to ikdienā sajūtam,” stāsta koncerta režisore Ināra Cakule.

Koncertā izdejos senas, lustīgas, kā arī pavisam jaunas - kopā 22 dejas: „Lietiņš lija”, „Kādu mūžu laima lika”, „Kučieru pola”, „Bobu dancis”, „Jelgaviņa”, „Kāsīts tup namiņā” u.c. Arī Madonas horeogrāfu Andra Ezeriņa „Goda solis”, „Rotā saulīt, rietēdama” un Maijas Rijnieces „Nāc, nāc dejot sāc” un „Makaidū”.

Sadarbojoties horeogrāfam Gintam Baumanim un Madonas mūziķim, aranžētājam, komponistam Arturam Kloppem, īpaši šiem svētkiem radīta jauna deja „Naujenes kadriļa”, ko skatītājiem būs iespēja redzēt pirmo reizi.

Svētkus kuplinās arī jaunākā Madonas novada dejotāju paaudze ar dejām „Labrītiņ rītiņā” un „Vēderiņš burkšķ”, tāpat kopā ar senioriem viņi vienosies lustīgā rotaļdejā „Plaukstiņpolka”.

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos 2013. gadā Madonas pilsētas kultūras nama deju kolektīvs „Atvasara” (vadītāja Maija Rijniece) saņēma Lielo balvu, sudraba kausu un ceļojošo senioru deju karogu. Koncerta noslēgumā šis karogs tiks nodots Ventspils dejotājiem.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Aija Āre, koncerta režisore Ināra Cakule, māksliniece Inese Jakobi. Svētku virsvadītāji Aija Āre, Gints Baumanis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Maija Rijniece, Mārīte Skrinda un Sarmīte Stapule.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt