Pūtēju orķestru konkursā galveno balvu izcīna JMRMV mūziķi

Dziesmu un deju svētku galveno balvu pūtēju orķestru konkursā izcīnījis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) pūtēju orķestris, informē svētku rīkotāji.

Trešdien Lielajā ģildē visu dienu par labākā godu sacentās pūtēju orķestri. Konkursā piedalījās 24 pūtēju orķestri trīs grūtības pakāpēs (visaugstākā grūtības pakāpe – I grupa, augstākā grūtības pakāpe – II grupa, vidējā grūtības pakāpe – III grupa).

Orķestrus vērtēja starptautiska žūrija: žūrijas priekšsēdētājs I grupā JVLMA Simfoniskā orķestra diriģents prof. Viesturs Gailis, žūrijas priekšsēdētājs II un III grupā Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents, Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pūtēju orķestru virsdiriģents Guntis Kumačevs, kā arī ilggadējs Lielbritānijas Karaliskās gvardes orķestra diriģents Greiems Džonss, Somijas Jūras spēku orķestra galvenais diriģents Timo Kotilainens, Igaunijas Bruņoto spēku orķestra galvenais diriģents Peters Sāns un Lietuvas Bruņoto spēku orķestra diriģents Egidijs Ališausks.

Konkursa rezultāti:

GALVENĀ BALVA – Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris.

I GRUPA

1. vieta – Rīgas pilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma" Jauniešu pūtēju orķestris AUSEKLĪTIS, Latvijas Universitātes viedrības "Juventus" Latvijas Universitātes pūtēju orķestris,

2. vieta – Rīgas pilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma" pūtēju orķestris FANFARA, Jelgavas novada orķestris ZELMERI, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestris SPO.

II GRUPA

1. vieta – Balvu kultūras un atpūtas centra pūtēju orķestris BALVI, Madonas kultūras nama pūtēju orķestris, Smiltenes kultūras pārvaldes pūtēju orķestris SMILTENE,

2. vieta – Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris TĀLAVAS TAURĒTĀJS, Talsu tautas nama Talsu pūtēju orķestris, Saldus novada pašvaldības pūtēju orķestris SALDUS, Ventspils kultūras centra pūtēju orķestris VENTSPILS, Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" un Siguldas Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris SUDRABSKAŅA, Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris ROTA, Ogres novada kultūras centra pūtēju orķestris HORIZONTS,

3. vieta – Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Naujenes pūšamo instrumentu orķestris.

III GRUPA

1. vieta – Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris,

2. vieta – Madlienas pagasta kultūras nama pūtēju orķestris MADLIENA, Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris,

3. vieta – Tukuma pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris TUKUMS, Valmieras kultūras centra pūtēju orķestris SIGNĀLS, Strenču pūtēju orķestris.

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti