Pirmo reizi latviešu Dziesmu svētkos piedalās igauņu koris

Simtgades Dziesmu svētkos šogad pirmo reizi piedalās arī igauņi – Tartu Universitātes kamerkoris.

Dziedātāju pulku kuplina 70 diasporas kolektīvi, kā arī vairākas ārvalstu vienības. Japānas koris “Gaisma”, piemēram,  nav diasporas koris, bet gan ārzemju mākslinieki, kas jau agrāk visu repertuāru mācījušies latviski.

Bet šogad pirmo reizi noslēguma koncerta programmu iemācījušies arī  Tartu Universitātes kamerkoris. Svētku rīkotāji zina teikt, ka tas ir pirmais koris no Eiropas, kas piedalīsies latviešu Dziesmu un deju svētkos.

Tartu Universitātes kamerkorisMāra Rozenberga, Jānis Ramāns

  “Esam piedalījušies Baltijas studentu dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus”, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, turklāt latvieši ir mūsu kaimiņi, un kāpēc gan nesvinēt visiem kopā?” pārdomās dalījās koristi. “Mums ļoti patīk latviešu kormūzika, tā ir tik spēcīga, ar unikālu skaņu. Un, ja salīdzinām ar igauņu mūziku, tad šķiet, ka mūsējā tomēr ir skumjāka un grūtsirdīgāka. Ir joks, ka somi ir ļoti lēni, igauņi – nedaudz ātrāki, bet latvieši – ar īstu dienvidnieku temperamentu.”

  Abi kori – gan Tartu Universitātes kamerkoris, gan japāņu koris “Gaisma” ir jau virtuāli sadraudzējušies un kopīgi apmeklējuši Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur kopā arī nodziedāja Jāzepa Vītola “Gaismas pili”.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Dziesmu un deju svētki
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti