Pirmajā dienā dalībai Dziesmu svētkos reģistrējušies vairāk nekā 8000 dalībnieku

Lai piedalītos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, dalībniekiem ir jāveic elektroniskā reģistrācija, lai nodotu svētku rīkotājiem nepieciešamos datus daudzfunkcionālās Dalībnieka kartes izveidei. Pirmajā dienā dalībai svētkos jau ir reģistrējušies vairāk nekā 8000 dalībnieku, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Dalībniekiem informāciju par sevi no 6. marta līdz 19. martam jāievada īpaši veidotā bezmaksas mobilajā lietotnē "Dziesmusvētki" (pieejama "Google Play" un "App Store"), kas būs arī svarīgs informācijas izziņas avots dalībniekiem svētku laikā.

Lai piekļūtu savam profilam mobilajā lietotnē, dalībniekiem ir jāizmanto unikāls kods, kas nosūtīts uz dalībnieka e-pastu. Lietotnē dalībniekiem jāveic:

  • savas fotogrāfijas augšuplāde;
  • jāatzīmē informācija par ēdināšanu;
  • jāatzīmē galvenais kolektīvs, kura nosaukums tiks norādīts uz Dalībnieka kartes.

Nepilngadīgo dalību svētkos jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Pēc reģistrācijas dalībniekus svētkiem sistēmā apstiprinās katra kolektīva vadītāji, un pēc tam secīgi gala apstiprinājumu savas pašvaldības kolektīviem sistēmā sniegs pašvaldību koordinatori. Savukārt apstiprinājumu tam, vai reģistrētā persona kļūs par svētku dalībnieku, katrs saņems pēc skašu rezultātu apkopošanas maijā. Vēlāk svētkiem būs jāreģistrējas arī brīvprātīgajiem, organizatoriskajam un tehniskajam personālam, kam reģistrēšanās laiks tiks izziņots atsevišķi.

Svētku dalībniekiem, kuriem nav pieejams viedtālrunis vai planšete un nevarēs lietot mobilo lietotni, jāvēršas pie sava kolektīva vadītāja. Vadītājam ir nodrošinātas iespējas sistēmā ievadīt arī pilnu informāciju par dalībnieku un pievienot fotogrāfijas.

Gaidāmo svētku Dalībnieka karte būs daudzfunkcionāla – tā kalpos kā dalībnieka identifikācijas dokuments, ar to varēs iekļūt mēģinājumos un koncertos, kā arī saņemt ēdināšanas pakalpojumus svētku norises vietās. Uz kartes būs izvietots dalībnieka fotoattēls, vārds un uzvārds, kolektīva nosaukums un unikāls QR kods.

Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu saskaņā ar publiskās iepirkumu procedūras rezultātiem izstrādā un ievieš uzņēmums "ZZ Dats".

Informācija un uzziņas

Informācija par dalībnieku reģistrāciju izvietota dziesmusvetki.lv sadaļā "Dalībniekiem", kur arī pieejama videopamācība un atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Laika periodā, kad reģistrācijas procesu veic dalībnieki, darbojas arī info tālrunis 22001150 (darba laiks no 9.00–18.00).

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti