Pusdiena

Pusdiena 05.03.2018

Pusdiena

Itālijas parlamenta vēlēšanās nevienam no partiju blokiem neizdodas iegūt vairākumu

Pieprasījums pēc svētku biļetēm vairāk nekā 10 reizes pārsniedzis piedāvājumu

Pieprasījums pēc Dziesmu svētku biļetēm 10 reizes pārsniedzis piedāvājumu

Kaut arī šogad publiskā tirdzniecībā bija par 62% vairāk Dziesmu un deju svētku biļešu nekā iepriekšējos svētkos, pieprasījums pēc tām arī šoreiz vairāk nekā 10 reizes pārsniedza piedāvājumu.   

Svētku rīkotāji no Latvijas Nacionālā kultūras centra pirmdien, 5.martā, tiksies ar uzņēmumu „Biļešu paradīze”, lai prasītu skaidrojumus par svētku biļešu tirdzniecībā konstatētajām nepilnībām un pircēju sūdzībām.

„Biļešu paradīzei” jau sastādīts akts par līguma pārkāpšanu, iekasējot papildu maksu par biļešu iegādi internetā, taču par iespējamajām sankcijām pret tirgotāju rīkotāji pagaidām runā piesardzīgi.

Ažiotāža un pieprasījums pēc biļetēm bija ne mazāks kā iepriekšējos svētkos, un vairumu biļešu izķēra jau pirmajā dienā. Pirmdienas rītā bija nopērkamas vien biļetes uz Latviešu vokāli simfoniskās mūzikas lielkoncertu un Sadziedāšanās nakti pēc svētku noslēguma.

Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja, ka rīkotāji darījuši visu iespējamo, lai biļešu pirkšanas process būtu maksimāli godīgs pret ikvienu iedzīvotāju.

„Objektīvi pie biļetēm ir tikuši vairāk cilvēku. 2013.gadā vienas dienas laikā no 58 000 pieejamo biļešu tika pārdoti 44 000, bet šajā gadā no 95 250 biļetēm pirmajā dienā tika pārdotas 81 309 biļetes,” sacīja Juhņēviča.

Lai gan biļešu tirdzniecība ritēja nepārtraukti, netrūka pārmetumu par daudzu ieskatā lēnajiem pārdošanas tempiem gan kasēs, gan internetā, kur dažam rinda nepienāca arī pēc septiņu stundu gaidīšanas. „Biļešu paradīzes” valdes loceklis Ēriks Naļivaiko pārmetumus noraidīja un turpināja uzsvērt, ka sistēma strādājusi normāli.

„Biļešu tirdzniecības ātrums bija ne lēnāks, ne ātrāks kā citos gados. Bet kas vispār, jūsuprāt, ir biļešu tirdzniecības ātrums?” Naļivaiko atbildēja ar pretjautājumu.

„[Sistēma] bija tieši tādā pašā kārtībā kā vienmēr, bet varbūt kāds ir dzirdējis, un par to mēs iedosim oficiālu slēdzienu, ka mums bija hakeru uzbrukums,” sacīja Naļivaiko.

Naļivaiko iepriekš skaidroja, ka uzbrukums izpaudies kā ļoti daudz automātiski ģenerētu lapas pieprasījumu vienlaikus, kas palēninājuši lapas darbību. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija „CERT.LV” pašlaik izvērtē šo informāciju, Latvijas Radio norādīja „CERT.LV” vadītāja Baiba Kaškina.

Sociālajos tīklos parādījušies arī ieraksti par to, ka ar labām IT zināšanām neesot bijis grūti apiet elektronisko rindu un tikt pie biļetēm. 

Savukārt sludinājumu portālos dažs tirgo biļetes ar vairākkārtīgu uzcenojumu. Kriminālsods gan par šādu rīcību nepienākas, tāpēc Valsts policija tikai iesaka nepirkt biļetes „no rokas”, jo tās var būt viltotas.

Svētku rīkotājs tikmēr sastādījis aktu par „Biļešu paradīzes” pieprasīto papildu maksu par biļešu iegādi internetā, kas rīkotāju ieskatā pārkāpj līgumu.

Tirgotāja pārstāvis Naļivaiko Latvijas Radio sacīja, ka šādu aktu vēl nav saņēmis un tāpēc to nevar komentēt, taču iepriekš pauda viedokli, ka „internetveikala lietošanas maksa” nav tas pats kas „papildus komisijas maksa” vai „apkalpošanas maksa”, tāpēc pārmetumiem neesot pamata.

Svētku rīkotāji gan pagaidām piesardzīgi runā par iespējamām sankcijām pret „Biļešu paradīzi”.   

„Pašlaik laikam man ir pāragri ir komentēt šo jautājumu, jo tas ir juridisks. Mēs par to noteikti rīt informēsim publiski un skaidrosim. Jo arī mums šīs divas dienas ir bijušas ļoti saspringtas, ņemot vērā, ka kopējais biļešu pieprasījums bija ap miljonu, bet pieejamais biļešu skaits uz visiem koncertiem bija 95 000. Līdz ar to jau pats par sevi šis jautājums ir ļoti sāpīgs un jūtīgs visiem biļešu pircējiem,” sacīja Eva Juhņēviča.

Lai gan biļešu šogad bija vairāk, rekordliels būs arī svētku dalībnieku skaits – 43 000, un arī viņu vidū daudziem nav izdevies nopirkt pat nevienu biļeti radiniekiem. Tāpēc Juhņēviča pieļauj, ka Dziesmu un deju svētku padomes sēdē 15.martā varētu aktualizēt jautājumu par iespējamiem papildkoncertiem vai biļetēm uz mēģinājumiem. Vai tādi varētu būt, gan vēl ir pāragri spriest.

Kultūras ministre Dace Melbārde ministrijas „Facebook” kontā norādījusi, ka nākamajos svētkos, iespējams, būs jārīko starptautisks konkurss biļešu tirgotāja izvēlei vai arī jāatgriežas pie scenārija – rīkot biļešu izlozi.

 

8 komentāri
Gunārs Plūme
Nekur citur čtrās stundās tāds milzīgs darba ātrums nav bijis. Tik daudz pozitīvu iespēju saņēma cilvēki. Cik skaņu un deju soļu tie dzirdēs un redzēs. Visi pēc tā sailgojušies esam. Gadījušās kļūdas par 0,015%. Galvenais jāpalīdz bija palielinot visam 1 miljonam iespējas arī pabūt. Vai tā jau nav kļūda par 1000%. Iek pēc 2 vai 4 nedēļām pieprasītos koncertus pa ~diviem dienā atkārtojam. Un vairākas dienas šitā. Kāpēc tā nav, tas gan jāizmeklē.
Anonīms lietotājs 22614
55 Eiro par biļeti uz pasākumu, ko apmeklē reizi piecos gados, var atlicināt pat tie, kuri pērk pārāk dārgus telefonus kredītā. Ja cilvēku tas tiešām interesē, biļetes cena sākot ar eur100 ir tikai eur20 uz katru gaidīšanas gadu, un to jau nu var atļauties. Labām lietām un vērtīgiem pasākumiem nav jābūt lētiem.
Anonīms lietotājs 22614
Aizbildinoties ar vārdiem "tas ir kultūras mantojums", var gribēt lētākus koncertus, izstādes un daudz ko citu. Bet šajā pasaulē viss maksā naudu - arī laiks, ko dalībnieki iegulda lai sagatavotos Dziesmu svētkiem, un tad kāds to visu grib dabūt par pusvelti. Bet aizbrauciet kaut vai pabaudīt gara mantas uz Brīvdabas muzeju un pavaicājiet, kāpēc jums tur nenodrošina auto stāvvietu par velti - tāpēc ka vietas maz, bet stāvētāju daudz. Tā nu tas dzīvē ir - pieprasījums nosaka cenu. Negribi maksāt - brauc ar autobusu vai skaties koncertus televīzijā, tur pat labāk redzams.
Kaspars Vanags
Tas ir valsts kultūras mantojums nevis kaut kāds naudas grābslis (var tik cerēt protams ka tie paši 55 aiziet tīri svētkiem). Manuprāt jābūt ļoti aprobežotam, lai domātu, ka šis ir tas kā tam būtu jābūt. 100 eiro? 20 eiro gadā? Paņemsim minimālu ģimeni 3 cilvēki, 300 Eiro, gadā 60 eiro. Un tagad paņemsim šo vienkāršo ģimeni un ko viņa varētu nopirkt gadā par 60 eiro? Ziemā par apkures rēķinu, skolai nepieciešamais, apģerbs, ēdiens? Un kurā brīdī šiem cilvēkiem prāta nāk doma "Mm pēc 5 gadiem dziesmusvētki, jāsāk krāt!" Ģimenes, cilvēki ar zemiem ienākumiem vēl stipri padomās vai iekrājumus tērēt uz 55 eiro dārgām biļetem uz personu, ko nu vēl 100 eiro un nav svarīgi cik ļoti gribās.
Cilvēks Vienkāršais
Lai varenie runātāji publicē sarakstu ar rezervētajām biļetēm! Atkal ļoti liels skaits biļešu jau bija rezervētas. Nekādiem deputātiem un citiem taukmūļiem nepienākas biļetes bez rindas! Bet par to pērkamie mēdiji klusē...........
Anonīms lietotājs 22614
Nekompetence, neizdarība un zema kvalifikācija - tā var raksturot pasākuma organizatorus un biļešu tirgotāju. Pasaulē ir uzkrāta pieredze, kā tirgot biļetes uz augsti pieprasītiem pasākumiem un man ir jautājums, vai DzSv organizatori maz ir apsvēruši izvēlēties citu tirgotāju, tā vietā lai kārtējo reizi uzkāptu uz grābekļa un izvēlētos partneri, kam acīmredzami nav šādas pieredzes un zināšanu? Sliktam dejotājam arī šis tas traucē, un sliktam IT cilvēkam pie visa ir vainīgi hakeri, jo nevar taču atzīties ka nevelk, nu nevelk to štelli.
Anonīms lietotājs 22614
Organizatoriem tas būtu jāņem vērā un jāpaaugstina cena. Tirgus ekonomikā tas nav pieņemami, ka pieprasītu preci tirgo par zemāku cenu, nekā ir gatavs maksāt pircējs. Par papildus ietirgoto naudu var uzlabot sadzīves apstākļus kolektīviem, kas nedzīvo Rīgā un ēdināšanu dalībniekiem, lai nav jāstumj tikai sausās pakas.
Kaspars Vanags
Šim absolūti nevar piekrist. Paaugstināt cenu, jo pircējs gatavs maksāt? Tie ir dziesmu svētki nevis kaut kāds Dona valentīndienas koncerts. Es pilnībā ticu, ka ir ģimenes, kas speciāli pat iekrāj naudu šim (jo biļetes jau tā nav lētas Latvijas ekonomikai) un vismaz reizi dzīvē to redzētu. Dalībnieki nebrauc 3 vai 5 zvaigžņu viesnīcu dēļ, vai super labas pārtikas dēļ, vai naudas...ideala gadījumā šim būtu jābūt kaut kam ko visi Latvieši varētu redzēt un 55 Eiro par biļeti (no tā manuprāt sākās gala koncerta biļetes) ir jau ļoti augsta cena, tāpēc diemžēl manuprāt ģimenēm, cilvēkiem, kam nav naudas, vienīgais veids kā to redzēt ir doties kā kolektīvam, kas nav slikti, bet nevisi ir dejotāji dziedātāji.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti