Latvijas Radio par Skolēnu dziesmu svētkiem vēstīs no Stacijas laukuma

No 6. līdz 12.jūlijam Stacijas laukumā Rīgā darbosies oficiālais Dziesmu un deju svētku informācijas punkts un īpašā Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" Dziesmu un deju svētku radio studija, kurā viesosies svētku dalībnieki, populāri mūziķi, bet raidījumus veidos neparasti ētera tandēmi.

Svētku laikā katru dienu plkst. 11.05 gan Stacijas laukumā uzbūvētajā radio studijā, gan Latvijas Radio 1 (LR1) un "Pieci.lv" radio frekvencēs izskanēs raidījums "Kultūras Rondo”. Raidījumā būs tikšanās ar svētku rīkotājiem un dalībniekiem, reportāžas par svētku norisi un dienasgrāmatas. "Kultūras Rondo" pārmaiņus vadīs vēl nebijuši ētera dueti: Māra Upmane-Holšteine un Ingus Ulmanis, Zigfrīds Muktupāvels un Daira Kokareviča. Savukārt klātienē un "Pieci.lv" ēterā būs klausāmi raidījumi "Pieci rīti ar Tomu Grēviņu", "Pieci brauc", "Pilnīgs vakars" un citi.

Svētdien, 12.jūlijā, no plkst. 11 tiks raidīts svētku gājiens, bet plkst. 19 LR pieslēgsies Mežaparka Lielajai estrādei, lai kopā klausītos noslēguma koncertu "Manā dziesmā Tu…". Koncerts būs klausāms LR1, Latvijas Radio 3 - "Klasika" (LR3) un "Pieci.lv" tiešraidē radio uztvērējos un internetā.

Aizraujoši notikumi gaidāmi ne vien radio ēterā, bet arī uz "Origo Summer Stage" skatuves. Darba dienu vakaros no plkst. 18 notiks dziesmotas koru cīņas, kurās piedalīsies divi Latvijas kori, izpildot īpaši sagatavotas dziesmas. Otrdien, 7.jūlijā, plkst. 20 skatītājiem būs iespēja vērot nebijušu skaņu eksperimentu sadarbībā ar DJ Monsta un Ansi (Ansi Kolmani). Klātesošie kļūs par lieciniekiem unikālam tradicionālās koru mūzikas lieldarbu sakausējumam ar elektronisko mūziku un hiphopu.

Savukārt ceturtdien, 9.jūlijā, plkst. 16 Stacijas laukumā pie "Origo Summer Stage" skatuves pulcēsies Dziesmu un deju svētku dalībnieki, kur četru stundu garumā notiks ielu koncerts ar dejām, piedaloties deju kolektīviem no visas Latvijas un latviešu dejotājiem no Nīderlandes. Tāpat 9.jūlijā Stacijas laukumā visu dienu norisināsies vides darbnīcas "Zaļā josta" aktivitātes jauniešiem.

Papildus šiem pasākumiem uz "Origo Summer Stage" skatuves Stacijas laukumā būs iespēja sajust svētku atmosfēru un uz lielā ekrāna vērot XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atklāšanu, deju lielkoncertu "Līdz varavīksnei tikt", gājienu "Ābēcēdē...ūvēzēžē" un noslēguma koncertu "Manā dziesmā Tu...".

Visas nedēļas garumā radio klausītāji tiek aicināti balsot par Latvijas patriotiskāko dziesmu "Pieci.lv" interneta vietnē. Latvijas top 10 patriotiskās dziesmas tiks atskaņotas svētdien, 12.jūlijā, plkst. 18.

"Pieci.lv" studija Stacijas laukumā no 6. līdz 12.jūlijam darbosies katru dienu no plkst. 7 līdz 24.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti