Izsludināti pirmie 2023. gada Dziesmu un deju svētku māksliniecisko koncepciju konkursi

Gatavojoties XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gada jūlijā, izsludināti pirmie konkursi par divu lielkoncertu māksliniecisko koncepciju izstrādi: „XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku Koru lielkoncerta mākslinieciskā koncepcija” un „XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma mākslinieciskā koncepcija”, medijus informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Konkursu mērķis ir noteikt labākās mākslinieciskās koncepciju ieceres un dalībniekus, kuri nodrošinās koru lielkoncerta īstenošanu 2023. gada 7. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē un deju lieluzveduma īstenošanu 2023. gada 6. un 7. jūlijā Daugavas stadionā. Konkursa dalībnieku uzdevums ir izveidot māksliniecisko, režisorisko un scenogrāfisko ieceri, kā arī repertuāra vīziju, ņemot vērā dalībnieku skaitu, koncertu garumu un citus nosacījumus.

2023. gada Dziesmu un deju svētki iezīmēs svētku tradīcijas 150. gadskārtu, tādēļ abu pasākumu vienojošais vadmotīvs ir “Dziesmu svētkiem 150. Tradīcija”.

Koru lielkoncerta mākslinieciskās koncepcijas atslēgas vārdi ir “Tradīcija, tagadnīgums, turpinājums”, savukārt deju lieluzvedumam – “Svinam svētkus, notikums, tradicionālais un laikmetīgais, paaudzes, sadarbība, saliedētība, līdzsvars.”

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte norāda: “Rudenī kori un deju kolektīvi visā Latvijā un diasporā sāks gatavot koprepertuāru savas nozares nozīmīgākajiem pasākumiem – Dziesmu un deju svētku koru lielkoncertam un deju lieluzvedumam. Mēs sagaidām spilgtu māksliniecisko ideju pieteikumus un repertuāra piedāvājumus, caur kuriem dziedātāju un dejotāju kopiena justu piederību šai tradīcijai.”

Lai izvēlētos vispiemērotāko pretendentu, konkursi notiks divās kārtās. Piedāvājumi jāiesniedz līdz 2020. gada 11. maijam personīgi Latvijas Nacionālajā kultūras centrā vai ierakstītā pasta sūtījumā. Detalizēta informācija un nolikumi atrodami Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā.

Šī gada otrajā pusē plānots izsludināt Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta Lielajā Mežaparka estrādē mākslinieciskās koncepcijas konkursu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt