Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Seniori vāc parakstus par pensiju palielināšanu

Tuvojas deju svētku kulminācija

FOTO un VIDEO: Dziesmu un deju svētku nedēļa jau pusē

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa ir pusē – četru dienu laikā notikuši teju 30 pasākumi, kas bijuši skatītāju kupli apmeklēti.

Līdz šim pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju. Šobrīd Rīgā ieradušies visi svētku dalībnieki, un tuvākajās dienās notiks svētku kulminācijas pasākumi – pūtēju dižkoncerts, deju lieluzvedums “Māras zeme”, noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā” un Sadziedāšanās nakts, informēja Dziesmu svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

“Katru dienu rīkotāji un dienesti, kas atbild par kārtību un drošību, analizē dienas notikumus, izdara secinājumus un veic nepieciešamos operatīvos uzlabojumus. Tāpēc aicinām dalībniekus ar izpratni izturēties pret notiekošo, kā arī neaizmirst par svētku kārtības noteikumiem. Viens no lielākajiem organizatoriskajiem izaicinājumiem XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos ir dalībnieku ēdināšanas sistēmas pārmaiņa – šoreiz dalībnieki pusdienas ēd lielajās svētku norises vietās: Skonto stadionā, Daugavas stadionā, Mežaparkā un Rīgas centrā.

Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu un pasākumu grafiku, atsevišķos gadījumos dalībniekiem nākas ilgāk uzgaidīt, lai tiktu pie maltītes. Turklāt ikviens – gan organizatori, gan dalībnieki – vēlas svētkus bez nepatīkamiem starpgadījumiem, tostarp veselības problēmām,” akcentēja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

“Savukārt, analizējot koncertu norisi un kvalitāti, varam teikt – mākslinieciskais līmenis ir ļoti augsts, pilnvērtīgi tiek realizētas visas autoru ieceres. Arī dalībnieku atdeve, sagatavotība ir lieliska. Varam teikt milzīgu paldies arī skatītājiem – visi bezmaksas pasākumi ir kupli apmeklēti,” turpina Eva Juhņēviča.

“Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas šo svētku laikā dežūrē lielākajās pasākumu norises vietās, tādējādi nodrošinot drošu svētku norisi un nekavējošu ugunsdzēsēju glābēju reaģēšanu ārkārtas situācijās, kā piemēram, ja būtu izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdrošības inspektori regulāri pārbauda tās vietas, kur tiek izmitināti svētku dalībnieki. Aizvadītās svētku dienas VUGD kopumā vērtē kā mierīgas, jo, uzraugot ugunsdrošības prasību ievērošanu, būtiski pārkāpumi nav konstatēti, bet nelielās nepilnības tūlītēji novērstas,” stāstīja VUGD  priekšnieks Oskars Āboliņš.

“Kārtības un drošības problēmas Dziesmu un deju svētkos līdz šim ir bijušas sīkas, un kopumā noskaņojums un situācija ir vērtējama kā laba. Ievērosim noteikumus, rūpēsimies par sevi un savu līdzcilvēku drošību, būsim saprotoši un iecietīgi,” akcentēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt