Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

M. Barišņikova mākslas centra izstāde Rīgas Biržā

Kultūras ziņas

Franču kormūzika Latvijas Radio kora skanējumā

Latviešu folkloras mantojums festivālā «Baltica»

Dzīvais folkloras mantojums festivālā «Baltica 2015»

Tuvojoties starptautiskajam folkloras festivālam „Baltica 2015”, tā rīkotāji atklājuši festivāla tēmu un koncepciju, vizuālo identitāti, norišu programmu, kā arī dalībniekus no Latvijas un ārvalstīm.

Jau vēstīts, ka starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” notiks no 15. līdz 19.jūlijam un tā dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500. Vecākajai festivāla dalībniecei ir 91 gads, bet jaunākai - tikai divi gadi. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” „Baltica 2015” tēma - „Mantojums”.

„Šobrīd mēs piedzīvojam antiglobalizācijas vilni, kad cilvēki ir noguruši no standartiem un vienveidības un sapratuši, ka vērtība ir tieši savdabībā, un meklē šo savu piederības sajūtu. Tā ir tā, kas dod stabilitāti šajā ārkārtīgi mainīgajā laikā,” preses konferencē norāda kultūras ministre Dace Melbārde.

Festivāls aizsācies ar vēlmi atjaunot latviešu tradīcijas no okupācijas režīma. Gadiem ejot, latviešu tradīcijas ir no jauna atdzimušas kopā ar jaunu valsti. Festivāla organizatori uzsver, ka šodien ir svarīgi ģimenēs nest latviešu mantojuma slāni, lai tas netiktu apdraudēts.

„Festivāla uzdevums ir parādīt dzīvo, pārmantoto tradīciju, kur sastopas dažādas paaudzes. Tradicionālajai kultūrai piemīt milzīgs radošais potenciāls – tajā ir apkopotas daudzas dažādas pieredzes, kas izgājušas laika pārbaudi. Mantinieka uzdevums ir atrast kaut ko jaunu, ņemot vērā iepriekšējo. Izaicinājums ir apjaust, vai tu pats esi radoši stiprāks par tradīciju – vai vari tikai reproducēt, vai arī atnest tradīcijai ko jaunu,” par festivāla uzdevumiem stāsta „Baltica 2015” mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna.

Dokumenti

Festivāla «Baltica 2015» programma

Lejuplādēt

217.97 KB

Festivāla galvenie pasākumi notiks Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā. Norises papildinās sarīkojumi Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Jūrmalā, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Viļakā, Viļānos un citviet.

Pirmoreiz „Baltica” vēsturē festivāla koncerti notiks jaunajās koncertzālēs - Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un Latgales vēstniecībā „Gors”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Festivāla klubā „Mazajā ģildē” ikviens dalībnieks un interesents būs aicināts kopā ar Gunti Pakalnu klausīties stāstus Stāstnieku istabā, kopā ar Tomu Treibergu skatīties kino „Baltica” Kino klubā un kopā ar Rīgas Danču klubu dancot visu cauru nakti Lielajā Danču zālē.

Šoreiz festivāla programmā īpaši daudzveidīgi būs pārstāvēta stāstniecība – latviešu, igauņu, lietuviešu, skotu un spāņu stāstnieki savus klausītājus priecēs Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē.

Rēzeknē Festivāla parka koncertā svētdien vienkopus būs skatāmas un klausāmas visas festivāla viesu kopas – tā ir dāvana festivāla dalībniekiem un viesiem.

Tradicionāli „Baltica” programmu papildinās viesi no ārvalstīm. Šogad festivālā būs iespēja redzēt viesus no Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Ukrainas.

„Baltica” kopš 1987. gada ik gadu pēc kārtas notiek Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notiek 10. reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt