Dziesmu un deju svētku kokļu mūzikas koncertā izcels tradīciju un tautasdziesmu spēku

 XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku kokļu mūzikas koncertu "Laika upe" veidos mākslinieciskā vadītāja Kristīne Dmitrijeva, režisors Sandis Kalniņš un scenogrāfs Mārtiņš Blanka. Radošā komanda vēlas atklāt un parādīt, cik liels spēks ir tradīcijai un tautasdziesmai, kas vienlaicīgi spēj būt identitātes glabātāja un spilgta laikmeta lieciniece, informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra pārstāvji.

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkotājs, Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) 2021. gada septembrī izsludināja konkursu un saņēma vienu mākslinieciskās koncepcijas pieteikumu. Konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā saskaņā ar nolikumu iesniegto koncepciju komisija izskatīja un vērtēja saglabājot dalībnieku anonimitāti, savukārt otrā kārta bija sarunu procedūra, kuras laikā mākslinieciskā komanda prezentēja iesniegto radošo plānu un pieteiktā repertuāra saturu.

2022. gada 7. janvārī komisija, apkopojot abās kārtās iegūto vērtējumu, apstiprināja mākslinieciskās vadītājas Kristīnes Dmitrijevas, režisora Sanda Kalniņa un scenogrāfa Mārtiņa Blanka radīto koncepciju ar nosaukumu "Laika upe". XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki ritēs tradīcijas 150. gadadienas zīmē. Radošā komanda vēlas atklāt un parādīt, cik liels spēks ir tradīcijai un tautasdziesmai, kas vienlaicīgi spēj būt identitātes glabātāja un spilgta laikmeta lieciniece.

Mākslinieciskās idejas pieteikumā vēstīts: "Savīt seno ar laikmetīgo, ļaut tautas senajai dziesmai izlauzt arvien jaunas gultnes laiku lokos, meklēt pirmavotu, tiekties uz tīro, uz sava patiesā skanējuma atklāšanu, saplūst ar dabu, kuras mirklīgā mainība glabā sevī mūžīgo atklāsmes balsi – tas ir ne tikai dziesmas, bet arī tautas likteņa gājums. Tas ir koncerta emocionālais plūdums un virzība."

LNKC izveidotajā konkursa komisijā darbojās tās priekšsēdētājs Juris Jonelis, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" režisors; Anda Eglīte, Rīgas reģiona kokļu ansambļu virsvadītāja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore, Olaines Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas "Ave Sol" koklētāju ansambļa "Cantata" mākslinieciskā vadītāja; Valda Bagāta, Pierīgas reģiona kokļu ansambļu virsvadītāja, Babītes Mūzikas skolas pedagoģe, Babītes koklētāju ansambļu "Balti" un "Dzītariņi" vadītāja; Dita Neilande, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas kokles spēles skolotāja, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas kokles spēles pedagoģe, un Rūdolfs Baltiņš, brīvmākslinieks, scenogrāfs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt