Dziesmu un deju svētkiem reģistrējušies 43 252 dalībnieki

Noslēgusies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku potenciālo dalībnieku elektroniskā reģistrācija – kopumā šobrīd svētkiem reģistrējušies 43 252 potenciālo dalībnieku, informē pasākuma sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Reģistrācijas laikā ir iezīmējušies vairāki jautājumi, kas skar dalībnieku ikdienu Dziesmu un deju svētkos: iespēja savienot dalību vairāku nozaru pasākumos svētku laikā; dalībnieku vēlme ņemt līdzi uz mēģinājumiem un koncertiem zīdaiņus un pirmsskolas vecuma bērnus; dalībnieku mēģinājumu grafiku sabalansētība; infrastruktūru ietilpība un kopējais dalībnieku skaits.

"Esam apzinājuši šos jautājumus, kas skar dalībnieku ērtības un labsajūtu svētkos. Mēs labi izprotam dalībnieku ieradumus un vēlmes. Ņemot vērā daudzos aspektus, ar kuriem šie jautājumi ir saistīti – norišu vietu ietilpība, atjaunotie infrastruktūras objekti, stingras drošības prasības un drošības apmācības, dalībnieku noslodze, mēģinājumu procesa komplicētība un mākslinieciskā snieguma kvalitāte – patreiz strādājam kopā ar speciālistiem un meklējam labākos risinājumus. Šos jautājumus skatīsim Mākslinieciskajā padomē un Rīcības komitejas sēdēs februārī un martā, un par pieņemajamiem risinājumiem informēsim gan plašāku sabiedrību, gan arī Dziesmusvētku kopienu," stāsta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Dalību deju lieluzvedumā "Māras zeme" savienot ar dziedāšanu kopkorī noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē elektroniskajā reģistrācijas sistēmā ir pieteikuši 300 dalībnieki. Rekordliels dalībnieku skaits vēlas dziedāt kopkorī (ap 17 000) Mežaparka Lielajā estrādē un dejot Daugavas stadionā (ap 18 800).

Potenciālo dalībnieku elektroniska reģistrācija Dziesmu un deju svētkiem notiek pirmo reizi. Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu bez maksas, kļūstot par svētku ziedotāju, izveidojis informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Squalio" atvērtās privātās iniciatīvas "CultureTech: 100 labākie risinājumi Latvijas kultūrai" ietvaros.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti