Dziesmu svētku dalībniekiem līdz 13.februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā

Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13.februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30.janvārī informēja svētku rīkotāji.

Reģistrēšanos palīdzēs nodrošināt novadu koordinatori. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju.

Elektroniskajā sistēmā jāievada savi personas dati, fotogrāfija un kolektīva nosaukums, kas kalpos par pamatu elektroniskās dalībnieka kartes izdošanai.

To vajadzēs, lai iekļūtu svētku norises vietās, brauktu sabiedriskajā transportā un saņemtu pusdienas. Dziesmu svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča uzsver, ka dati netiks izmantoti dalībnieku izsekošanai, bet gan palīdzēs rīkotājiem nodrošināt gludāku svētku organizāciju.

Izpilddirektore Eva Juhņēviča par Dziesmu un deju svētku dalībnieku obligātu reģistrēšanosMāra Rozenberga

„Tas nav stāsts par to, ka mēs tagad sekosim līdzi 40 tūkstošiem svētku dalībnieku. Nē, šie dati tiks apstrādāti dziesmu svētku sagatavošanas procesā. Mums tie ir nepieciešami, lai mēs varētu fiksēt kopējo dalībnieku skaitu un plānot tik elementāras lietas kā ūdens daudzumu dalībniekiem, satiksmes un dalībnieku autobusu izvietošanu norises vietās, plānot ēdināšanas pakalpojuma noslodzi un apjomu dalībniekiem svētku norises vietās. Attiecībā uz sekošanu es tomēr negribētu radīt nepareizu priekšstatu – tas drīzāk ir pašu dalībnieku ērtībai. Šajā kartē, kas būs pieejama dalībniekam taustāmā formā, iekšā ir sistēma, nevis dalībniekam ir atsevišķa ID karte, atsevišķs e-talons un vēl aprocīte ēdināšanai vai atļaujai atrasties konkrētajā teritorijā. Pašlaik tehnoloģijas un risinājumi mums dod iespēju to visu ievietot vienā kartītē. Tas ir dalībnieku ērtībai,” stāsta Juhņēviča.

Dalībnieku elektroniska reģistrācija notiks www.dziesmusvetki.lv no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

14. un 15. februārī dalībniekus Svētkiem sistēmā apstiprinās katra kolektīva vadītāji. 19. un 20. februārī gala apstiprinājumu sava novada kolektīviem sistēmā sniegs pašvaldību koordinatori. Savukārt, apstiprinājumu tam, vai reģistrētā persona kļūs par Svētku dalībnieku, katrs saņems pēc skašu rezultātu un to apkopošanas š.g.maijā. Pavasarī svētkiem būs jāreģistrējas arī brīvprātīgajiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, tehniskajam personālam (reģistrēšanās laiks tiks izziņots atsevišķi).

Neskaidrību gadījumos no 1. līdz 13.februārim ikdienu no plkst.10.00 līdz 20.00 darbosies infotālruņi 26436135, 29331176, 29331187, kā arī epasts: [email protected]

“Kā liecina jaunākie pētījumi Dziesmu un deju svētkos piedalās 30% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, Svētkos iesaistās un līdzdarbojas teju 45%. Svētku nedēļā Rīgā būs vairāk nekā 40 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta dziesmu un deju svētku tradīciju. Septiņās dienās dalībnieki piedalīsies vairāk nekā 64 pasākumos, kurus klātienē vēros liels skaits cilvēku. Pēc elektroniskās reģistrācijas būs daudz vienkāršāk sazināties ar dalībniekiem, kā arī pēc rūpīgas datu analīzes organizēt nākamos Svētkus,” stāsta kultūras ministre Dace Melbārde.

“Elektroniska reģistrācija dalībai Svētkos notiek pirmo reizi - apzināmies, ka tas ir izaicinājums gan mums, gan izveidotājiem, gan arī dalībniekiem. No lietošanas viedokļa reģistrācija ir ērta, pārdomāta, tajā tiek prasīta tikai nepieciešamā pamatinformācija par dalībnieku. Šis risinājums ir nepieciešams, jo Dziesmu un deju svētki ir ne tikai godājama tradīcija, bet arī notikums, kurā atspoguļojas mūsdienienu nepieciešamība pēc drošības, ērtībām un pārdomātas funkcionalitātes. Esam gandarīti, ka mums ir lieliski partneri, kas palīdz realizēt šīs ieceres. Mēs aicinām dalībniekus” pauž svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

“Aicinu šo sistēmu uztvert kā draugu, ar kuru ik pa laikam ir patīkami satikties, jo tajā ne tikai jāreģistrējas, bet svētku laikā darbosies arī īpaša aplikācija, kurā katrs dalībnieks varēs aplūkot dienas mēģinājumu un koncertu grafikus, iegūt sev noderīgu informāciju,” akcentē "Squalio" valdes loceklis Sandis Kolomenskis.

“KPMG ir uzņēmies atbalstīt un konsultēt svētku organizatorus jautājumos par personas datu aizsardzību, vadoties no ES Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām. Priekšā stāv eksāmens datu aizsardzības jomā, jo, visticamāk, Dziesmu un deju svētki būs pirmais tāda mēroga pasākums, kur apstrādās tik lielu skaitu personas datu, un uz kuru attieksies jaunā regula, kas ir piemērojama no šī gada 25.maija. Jaunā regulējuma ietvars ir atspoguļots svētku dalības noteikumos ar kuriem ikkatrs dalībnieks ir aicināts iepazīties,” atzīmē Una Petrauska, KPMG zvērinātu advokātu biroja vadītāja.

Gaidāmo svētku dalībnieku karte būs daudzfunckionāla – tā kalpos gan kā dalībnieka identifikācijas dokuments (arī gan kā dalībnieka ikdienas neatņemama sastāvdaļa, jo ar to varēs bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, saņemt ēdināšanas pakalpojumus Svētku norises vietās, iekļūt mēģinājumu un koncertu norises vietā. Katrā dalībnieka kartē būs iestrādāts unikāls elektronisks čips. Karšu izveide notiek sadarbībā ar uzņēmumu “Rīgas karte”, kurš nodrošinās ne tikai tās ražošanu, bet arī skenerus un nozaudēto karšu atjaunošanu.

Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu bezmaksas, kļūstot par svētku ziedotāju, izveidojis informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Squalio" atvērtās privātās iniciatīvas “CultureTech: 100 labākie risinājumi Latvijas kultūrai” ietvaros. "Squalio" ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums, kas jau 20 gadus Latvijā nodrošina programmatūras un mākoņpakalpojumu licenču tirdzniecību, konsultācijas un atbalstu, kā arī programmatūras inventarizācijas un audita pakalpojumus saviem klientiem – gan maziem uzņēmumiem, gan lielām organizācijām.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi "Swedbank", "Elektrum", Latvijas Mobilais telefons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti