Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Atklāts Doma rekonstruētais ērģeļu prospekts

Svētku teritorijā dalībnieku bērnus neielaidīs

Dalībnieku bērnus bez identifikācijas kartēm Dziesmu svētku norises vietās neielaidīs

Bērni bez identifikācijas kartēm Dziesmu un deju svētku norises vietās atrasties nevar, informēja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Šāds lēmums pieņemts, jo dalībnieki mēģinājumu laikā nav spējīgi nepārtraukti uzraudzīt savus bērnus. Kā citus apstākļus Juhņēviča minēja infekcijas riskus saistībā ar lielo dalībnieku skaitu un pārkaršanas risku.

Runājot par zīdaiņiem, svētku rīkotāju pārstāve norādīja, ka nav iespējams nodrošināt zīdaiņiem nepieciešamos higiēniskos apstākļus un vecākiem nepieciešamo nemainīgo dienas grafiku.   

Dalībnieka karte darbojas kā caurlaide norises vietās, un rīkotāji pieņēma lēmumu, svētku mēģinājumu un koncertu teritorijā varēs atrasties tikai svētku dalībnieki, informēja Eva Juhņēviča.

 “Cilvēciski un emocionāli mēs ļoti labi izprotam svētku dalībnieku vēlmi ņemt savus mazuļus līdzi uz mēģinājumiem, tomēr, izvērtējot visus potenciālos riskus, Rīcības komiteja ir nolēmusi neatbalstīt šādu iniciatīvu, kas iepriekšējos svētkos netika tik noteikti atrunāta. Vissvarīgākais jebkurā situācijā ir bērnu drošība un labsajūta,” paziņojumā medijiem norādīja Eva Juhņēviča.

KONTEKSTS: 

 Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13.februārim obligāti bija jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos varēja iet secen. Dziesmu un deju svētku dalībnieku elektroniskajā reģistrēšanās sistēmā reģistrējušies aptuveni 43 000 dalībnieku. 

Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju, un atvieglos dzīvi arī rīkotājiem, jo šogad svētkos piedalīsies vairāk nekā 40 tūkstoši dalībnieku no 21 valsts.  

Reģistrācija nepieciešama, jo svētku norises laikā dalībniekiem tiks izsniegtas īpašas identifikācijas kartes, ar kurām varēs bez maksas izmantot Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī pasākumu norises vietās saņemt bezmaksas pusdienas un vakariņas. Tāpat dalībniekiem šīs kartes nodrošinās iekļūšanu svētku norises vietās.

26. Vispārējie latviešu Dziesmu un 16. Deju svētki Rīgu pieskandinās šovasar – no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti