Četros koncertos iepazīstinās ar gaidāmo Dziesmu un deju svētku koncertu «Zvaigžņu ceļā»

Šovasar īpašos ieskaņas koncertos Talsos 27. maijā, Jēkabpilī 10. jūnijā, Dikļos 1. jūlijā un Rīgā 21. jūlijā visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.

Sestdien, 27. maijā, pulksten 19 Talsu Sauleskalna estrādē pulcēsies teju 2000 dziedātāju no Kurzemes un Zemgales reģioniem, solisti Ance Krauze, Jānis Ķirsis un pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā, lai virsdiriģentu vadībā pirmo reizi vienā koncertā atskaņotu visu Noslēguma koncerta repertuāru.

“Koncerta, kurš ilgs gandrīz trīs stundas, mērķis ir sniegt skatītājiem izjūtas, kādas sagaidāmas gadu vēlāk Mežaparka estrādē. Tas ir satraucošs brīdis, sava veida pirmizrāde, kad dzirdēsim kā lielajā kopkorī un brīvdabā skan viss koncerts, veidojas tā dramaturģija, dabiskie akcenti un kulminācija. Neraugoties uz to, ka mums, radošai komandai,  šie koncerti ir darba process, skatītājus sagaida pilnvērtīgs koncerts,” stāsta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Plašākai publikai kopkoris pirmo reizi atskaņos īpaši gaidāmajiem Dziesmusvētkiem rakstītos opusus – V. Zilvera “Es pārsviedu zelta zirni”, A. Maskata “Precību dziesmu”, Ē. Ešenvalda “Caur sidraba birzi gāju”, kā arī  Dziesmusvētku repertuārā pirmo reizi iekļautās latviešu klasiķa P. Barisona dziesmas “Celies” un “Pa zvaigžņu ceļu”, R. Tigula “Lec, saulīte”, S. Mences “Gara, gara šī naksniņa”, A. Feila “Aiz ezera augsti kalni” un U. Prauliņa “Dievaines”. Koncerta kodolu veido E.Dārziņa, Alfr.Kalniņa, Em.Melngaiļa, L.Garūtas, R.Paula, M.Brauna, Im.Kalniņa u.c. latviešu komponistu kordziesmas, kas bijušas būtiskas Dziesmusvētku kustībai vairāku gadu desmitu laikā.

„Pa zvaigžņu ceļu iziesim caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena Ceļu atgrieztos mājā,” par Noslēguma koncerta ieceri stāsta režisors Uģis Brikmanis.

Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti