Ar īpašu Dziesmu un Deju svētku ekspresi ieskandinās svētkus

2013.gada 15.jūnijā valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ar unikālu pasākumu - Dziesmu un Deju svētku ekspresi -, ieskandinās XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkus, nformēja Dziesmu un Deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Visas dienas garumā Dziesmu un Deju svētku ekspresis piestās skaistāko, tradīcijām bagāto pilsētu un mazpilsētu dzelzceļa stacijās maršrutā Rīga - Gulbene - Stāmeriena - Alūksne – Rīga, aicinot pulcēties vietējo pašvaldību iedzīvotājus, lai sadziedātos un sadancotos ar kori „Balsis”, tautas deju kolektīviem „Gauja”, „Auda” u.c. kolektīviem, kā arī atklātu šaursliežu dzelzceļa bānīša „Gulbene - Alūksne - Gulbene” 110. jubilejas sezonu.

“Kora dziesma, deja un Dziesmusvētki ir Latvijas kultūras un mūsu valsts nacionālās pašapziņas pamats. Savukārt „Latvijas dzelzceļu” pamatoti sauc par mūsu valsts tranzīta un ekonomikas virzītāju – mēs vedam kravas, lai mūsu valsts kļūtu bagātāka un stiprāka. LDz allaž atbalstījis valstij nozīmīgas jomas - kultūru, sportu, dabas aizsardzību, kā arī sabiedrisko dzīvi visā Latvijā. Tāpēc esam īpaši gandarīti, ka varam „vest” arī dziesmu svētkus visā Latvijā. Dzelzceļa stacijas dziesmu svētku laikā kļūs par vietējiem kultūras centriem. Es ticu, ka mūsu pirmais Dziesmu un Deju ekspresis kļūs par labu tradīciju, kad, sagaidot vērienīgāko Latvijas kultūras dzīves notikumu, Latvijas dzelzceļa īpašais svētku ekspresis dosies dažādos maršruta ceļos, ieskaitot starptautiskos dzelzceļa maršrutus, ar svētku ieskandināšanas, popularizēšanas un atbalstīšanas misiju,” uzsver valsts akciju sabiedrības “Latvijas Dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis.

“Dziesmu un Deju ekspresis ir mūsu lielākā kultūras notikuma – Dziesmusvētku – vēstnesis. Izraucot cauri Latvijai, mēs – koris “Balsis” un pašvaldību kori, kas pievienosies ik pieturvietā - izdziedāsim visu Noslēguma koncerta repertuāru. Tradicionāli visi dodas uz Rīgu, lai piedalītos vai skatītos svētku norises, bet šoreiz Dziesmusvētki dosies ārpus Rīgas,” stāsta Dziesmusvētku virsdiriģents, Dziesmu un Deju svētku ekspreša radošais vadītājs Ints Teterovksis.

15.jūnijā no rīta Dziesmu un Deju svētku ekspresis ar tā dalībniekiem – koriem, deju kolektīviem un uzaicinātiem sabiedrības pārstāvjiem, uzsāks maršrutu no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas, piestājot Ogres un Pļaviņu stacijās, kur pievienosies vietējo koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru dalībnieki, lai kopīgi dziedātu Dziesmusvētku Noslēguma koncerta repertuāra dziesmas.

Ekspresis piestās Gulbenē, Alūksnē, Madonā, Mārcienā, Lielvārdē, Salaspilī, vakarā atgriezīsies Rīgas dzelzceļa stacijā, kurā ar priekšnesumiem tiek atklāts XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku gaidīšanas laiks.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti