Apstiprina XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku virsvadītājus un goda virsvadītājus

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku mākslinieciskā padome ceturtdien, 17. augustā, apstiprināja svētku virsvadītājus un goda virsvadītājus, kā arī akceptēja koru konkursa “Koru kari” norises laiku.

Par deju lieluzveduma “Māras zeme” virsvadītājiem apstiprināti Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, debijas virsvadītāju godā piedzīvos Dagmāra Bārbale un Selga Apse no Kanādas.

Par lieluzveduma goda virsvadītājiem kļūs Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Elga Drulle, Ojārs Grasis, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Uldis Šteins, pirmo reizi par goda virsvadītāju kļūs Skaidrīte Darius no Austrālijas.

Koncerta repertuārā iekļautas 28 dejas, kuras radījuši 20 horeogrāfi. Koncertu veido mākslinieciskie vadītāji, horeogrāfi Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, režisors Elmārs Seņkovs un scenogrāfs Reinis Suhanovs.

Svētku koncerta “Vēl simts gadi dejai” virsvadītāji būs Gints Baumanis, Vilnis Birnbaums no ASV, Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Rolands Juraševskis, Taiga Ludborža, Jānis Marcinkevičs, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš, Iveta Pētersone Lazdāne, Gunta Skuja un Uldis Šteins.

Koncerta repertuārā iekļautas 30 dejas, kas aptver 17 latviešu horeogrāfu meistardarbus no klasikas līdz pat mūsdienām. Koncertu, kurš svētku nedēļā notiks "Arēnā Rīga", veido mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe Gunta Skuja, režisore Ināra Slucka un scenogrāfs Aigars Ozoliņš.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku mākslinieciskā padome ceturtdien apstiprināja arī koru apriņķu virsdiriģentu piedāvāto koru konkursa “Koru kari” norises laiku un kārtību. Koru karu fināls kā neatņemama Dziesmu svētku tradīcijas sastāvdaļa notiks svētku nedēļā 2018. gada 30. jūnijā. Koru karu fināla dalībnieki tiks noskaidroti pēc pusfinālu rezultātiem. Pusfināli notiks 2. un 3. jūnijā, tajos piedalīsies jauktie, sieviešu un vīru kori pēc koru skašu rezultātiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies 2018. gadā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti