Dziesmu svētku pēdējā diena – dziesminieku lielkoncerts un svinību kulminācija Mežaparkā

Svētdien, 9. jūlijā, – XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku desmitajā un noslēdzošajā dienā – dalībnieku tūkstoši, dziedātāji, dejotāji, koklētāji un pūtēji Mežaparka Lielajā estrādē piedalīsies noslēguma koncertā "Kopā augšup".  Tam sekos sadziedāšanās nakts, kurā kopkorī ar skatītājiem skanēs latviešu tautas dziesmas un iemīļotas dziesmas. Vērmanes dārzā notiks Dziesminieku diena un Esplanādē vokālo ansambļu sadziedāšanās.

Noslēguma koncerts "Kopā augšup"

Seko līdzi Dziesmu un deju svētkiem!

Sabiedriskie mediji no 30. jūnija līdz 9. jūlijam pārraidīs XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku norises.

Viss saturs par Dziesmu un deju svētkiem saplūdīs sabiedrisko mediju portālā LSM, kur rādīs Dziesmu un deju svētku norišu tiešraides. Portālā pieejams svētku pārraižu kalendārs un plašs oriģinālsaturs.

Noslēguma koncerts "Kopā augšup" ir veltījums svētku tradīcijas 150. gadadienai un vēlējums mūsu visu kopīgajai un gaišajai rītdienai. Noslēguma koncertā piedalīsies 449 kori, 89 deju kolektīvi, 61 pūtēju orķestris, apvienotais koklētāju ansamblis un citi mākslinieki.

Mežaparka Sidraba birzī pulksten 19.30 par godu svētku norisei atjaunotajā estrādē, pieredzējušu virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs jauktie, sievu, vīru, senioru, bērnu un jauniešu kori, pūtēju orķestri un kokļu ansambļi. Latvijas novadu krāsas vizēs jaunradītas mūzikas svītas un deju sniegumā. Kā vienā elpā izskanēs arī pašu koristu izvēlētās 15 iecienītākās kordziesmas, iemirdzēsies latviešu kormūzikas dimanti plašā vēsturiskā spektrā – no Dziesmusvētku zelta fonda līdz mūsdienām, pirmatskaņojumus piedzīvojot L. Ritmanes un J. Jančevska jaundarbiem.

Tiešraide: LTV1, LSM.lv, LR3, LR4

Sadziedāšanās nakts

Tikai reizi piecos gados visi – gan Dziesmu un deju svētku dalībnieki, gan skatītāji, gan svētku veidotāji – pēc noslēguma koncerta rada lielo kopkori un no sirds var izdziedāt iemīļotās dziesmas. Mežaparka Lielā estrāde un skatītāju zona pārvēršas par teju 60 000 lielu dziesmotu jūru, kurā katrai balsij, katram sirdspukstam un katram vārdam ir nozīme. Neaizmirstams brīdis, kuru aicinām piedzīvot ikvienu – sadziedāšanās nakti varēs baudīt gan tie, kas iegādājušies biļetes uz noslēguma koncertu, gan tie skatītāji, kas vēlēsies apmeklēt tikai Sadziedāšanās nakti.

Sadarbībā ar LMT ir tapusi  īpaši šim notikumam radīta digitāla dziesmu grāmata – gan karaoke ar tautasdziesmu vārdiem, gan Sadziedāšanās nakts grāmata, kas bez maksas pieejama LMT Viedtelevīzijā.

Tiešraide: LTV1, LSM.lv

Vokālo ansambļu sadziedāšanās

Vokālo ansambļu dziedājumi no pulksten 10.00 Rīgas zaļajā sirdī Esplanādē un Vecrīgas ielās – tas ir piedzīvojums, kurā saplūdīs dabas, pilsētas skaņas un cilvēka balsu vijums, pulsēs dzīvesprieks un skaistums, aizrautīga muzicēšana un īpaši tuvs kontakts ar klausītājiem. Piedalīsies 35 vokālie ansambļi septiņās uzstāšanās vietās. Kopumā 49 paralēli koncerti un skanēs 735 opusi. Kopumā piedalīsies aptuveni 400 vokālo ansambļu dalībnieki.

Dziesminieku diena

Dziesminieku dienā Vērmanes dārzā no pulksten 12.00 būs iespēja dzirdēt gan koncertprogrammu ģimenēm ar bērniem, gan iepazīt jaunos dziesminiekus, gan klausīties dziesminieku lielkoncertu. "Aug asnos spēks" – trīs viens otram sekojošu koncertu nosaukumi ir Dziesminieku dienas moto. Viss sākas ar bērnību un tajā ielikto dziesmas mīlestību, tā aug, attīstās un personība pati sāk skanēt, rodas dziesma, vārdi, melodijas, tad klāt nāk dzīves pieredze, pārdomas un nobriest vēstījums.

KONTEKSTS:

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esoša valsts iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti