Zināmi Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktie darbi; to vidū arī Dziesmu svētku estrāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Publiskoti pieteiktie darbi Latvijas prestižākajam apbalvojumam arhitektūrā, kurš šogad tiks piešķirts jau 26. reizi. Ir uzsākts žūrijas darbs, izvērtējot iesniegtos darbus, un izvēlētie nominanti tiks publiski paziņoti jūlija pēdējā nedēļā, savukārt Latvijas Arhitektūras gada balvas apbalvošanas ceremonija norisināsies 27. augustā, informēja organizatori.

Balvas rīkotāji uzsvēra, ka Latvijas Arhitektūras gada balvai (LAGB) pieteikto darbu klāsts atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Gluži kā iepriekšējos gados, arī šogad tiek vērtēti ne tikai objekti – ēkas, vides objekti, interjeri, ainavu arhitektūra, – bet arī procesi – notikumi, izdevumi, izstādes un projekti. Papildus tam 2020. gadā tika veiktas izmaiņas konkursa nolikumā, kas arī procesiem ļauj pretendēt uz galvenās balvas iegūšanu.

Balvai iesniegti tādi darbi kā, piemēram, Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skola" apbūves komplekss, Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā, Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelas mūru konservācija un pārbūve, paviljons "Čiekurs", MAD Arhitektūras telpa un citi. Visus konkursam pieteiktos darbus iespējams apskatīt arhitektūras balvas mājaslapā.

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktos darbus vērtēs žūrija – arhitekts Andris Kronbergs ("ARHIS arhitekti", LAGB 2020 Grand Prix saņēmējs), 2020. gadā godalgoto objektu autori – Ilze Liepiņa ("Sudraba Arhitektūra") un Oskars Vāvere ("RUUME arhitekti"), arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile un režisors Uģis Olte.

Pieteiktos darbus žūrija izvērtē pēc sekojošajiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. Nominanti, kuri tālāk pretendēs uz Latvijas Arhitektūras gada balvu, tiks paziņoti publiskā pasākumā jūlija pēdējā nedēļā. Pēc šī posma darbu uzsāks fināla žūrija, kuras sastāvā būs eksperti no ārvalstīm, kā arī pārstāvis no atlases žūrijas.

Latvijas Arhitektūras gada balvas apbalvošanas ceremonija norisināsies 27. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti