Dienas ziņas

Svarcēlāji gaida ceļazīmi uz olimpiādi

Dienas ziņas

Berģu ūdensvadu remontēs vairākas dienas

Zibakcija Okupācijas muzeja piebūves atbalstam

Zibakcijā pie Okupācijas muzeja pulcējas «Nākotnes nama» celtniecības atbalstītāji

"Iedegsim gaismu Nākotnes namā." Ar šādu moto pie Okupācijas muzeja 8. decembrī notika īpaša zibakcija muzeja ēkas jaunās piebūves "Nākotnes nama" atbalstam. Zibakcija pulcēja ap 100 dalībnieku.

Zibakcijas laikā muzeja darbinieki un atbalstītāji nostājās plānotās piebūves kontūrā un iededza lukturīšus, lai iezīmētu ēkas atrašanās vietu pilsētas vidē.

14. decembrī plkst. 18 Rīgas domes sēžu zālē notiks diskusija par Okupācijas muzeja piebūves projektu. Diskusija tiek rīkota pēc Rīgas būvvaldes iniciatīvas.

Kā iepriekš ziņots, 5.oktobrī Rīgas pašvaldības un muzeja pārstāvji vienojās, ka par Okupācijas muzeja piebūves "Nākotnes nams" tehniskajiem risinājumiem lems eksperti un sabiedrības pārstāvji publiskā diskusijā, ko plānots noslēgt līdz Ziemassvētkiem.

Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis atzinumā Rīgas pilsētas būvvaldei ieteicis neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja piebūves būvniecībai.

Septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pieņēma lēmumu pagarināt ar muzeja piebūves "Nākotnes nams" būvprojektu saistītās dokumentācijas izvērtēšanas termiņu, kas saskaņā ar Administratīvā procesa likumu var būt līdz 2016.gada 11.maijam.

Pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas kultūrvēsturisko vērtību. Tajā pašā laikā gan kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), gan Ministru prezidente atbalsta piebūves īstenošanu. Arī Rīgas mērs un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs pauduši, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina.

Reaģējot uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu par astoņiem mēnešiem pagarināt laiku, kurā Rīgas pilsētas būvvalde var izskatīt jautājumu par "Nākotnes nama" būvatļaujas izsniegšanu, Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ir uzrakstījusi protesta vēstuli.

Valdības rīkojumā noteikts, ka piebūve jāuzceļ līdz 2017.gada jūlijam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti