Kultūras ziņas

Dailes teātris sāk 102. sezonu

Kultūras ziņas

Grupai "Eolika" – 40

Izziņo Arhitektūras gada balvas nominantus

Uz Latvijas Arhitektūras gada balvu pretendē 11 nominanti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021'' finālam izvirzīti 11 nominanti, preses konferencē paziņoja atlases žūrijas pārstāvji.

Žūrija atzīmēja, ka starp visiem šogad saņemtajiem pieteikumiem Latvijas Arhitektūras gada balvai, bija redzami kā nacionālas nozīmes objekti, tā arī prasmīgi izstrādātas privātmājas, unikāli procesi un laikmetam atbilstoši atjaunoti vēsturiski objekti.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 nominanti (alfabētiskā kārtībā):

 • Biroja ēkas pārbūve Miera ielā. Autori: "Didrihsons arhitekti”;

 • Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā. Autori: “Austra Mailīša un Jura Pogas arhitektu birojs”;

 • Ekspozīcija "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas arhitektūras biennālē. Autori: “NRJA (No Rules Just Architecture)”

 • Lindenholma – dzīvojamās apbūves 1. kārta. Autori: "Didrihsons arhitekti”, "Linia”, "Labie koki”, “IN4 Design Ideas”;

 • MAD Arhitektūras telpa. Autori: “NRJA”;

 • Ogres Centrālā bibliotēka. Autori: "PBR”;

 • Privātmāja Jūrmalā “House 61”. Autori: “SAMPLING”;

 • Rūmenes kūts pārbūve – izstāžu telpas un apartamentu izbūve. Autori: “Zaigas Gailes birojs”;

 • Stūķu kūts. Autori: Andra Šmite;

 • Trīs plātņu māja. Autori: “GAISS”;

 • Villa Dālija. Autori: “ĒTER”.

“"Nominantu sarakstā atbalsojas šī gada tēma “Kopā būt”: starp izvirzītajiem darbiem ir gan viena no lielākajām būvēm Latvijas vēsturē — Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, kurā vienkopus var pulcēties vairāk kā 40 tūkstoši cilvēku, gan četras individuālās dzīvojamās mājas, kurās kopā sanākt ģimenēm, radiem un draugiem. Arhitektu biroja "NRJA" veidotā “MAD arhitektūras telpa” saliedēja arhitektu kopienu, savukārt Lindenholmas dzīvojamais kvartāls piedāvā zaļus, no auto transporta brīvus pagalmus, kur satikties kaimiņiem,” nominantu izvēli komentēja atlases žūrijas pārstāve Evelīna Ozola.

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktos darbus vērtēja atlases žūrija – arhitekts Andris Kronbergs ("ARHIS arhitekti", ''LAGB 2020'' Grand Prix saņēmējs), 2020. gadā godalgoto objektu autori – Ilze Liepiņa ("Sudraba Arhitektūra") un Oskars Vāvere ("RUUME arhitekti"), arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile un režisors Uģis Olte.

Pieteiktos darbus žūrija izvērtēja pēc sekojošajiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Nākamajā posmā darbu vērtēšana tiek nodota fināla žūrijai, kas izraudzīs galveno balvu ieguvējus.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 programmā būs iespējams aplūkot nominantu darbu izstādi, kura tiks atklāta 23. augustā. Gluži kā pagājušajā gadā, arī šogad izstāde būs apskatāma reklāmas stendos Rīgas pilsētvidē. Savukārt 25. augustā norisināsies diskusija par mūsdienu arhitektūras procesiem, bet jau 27. augustā notiks profesionāļu lekcijas un arī gaidītākais notikums – Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā ceremonija. Svinīgajā pasākumā būs aicināti piedalīties kā nominanti, tā citi interesenti, kuriem būs aktīvs Covid-19 sertifikāts.

Par Latvijas Arhitektūras gada balvu

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti