Sākusies darbu pieteikšana Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) aicina līdz 2020. gada 4. septembrim pieteikt darbus konkursam ''Latvijas Arhitektūras gada balva 2020''(LAGB). Šogad balva tiks pasniegta jau 25. reizi svinīgajā ceremonijā, kas notiks 30. oktobrī, informēja Latvijas Arhitektu savienības pārstāvji.

Latvijas Arhitektūras gada balvas mērķis ik gadu ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgas arhitektūras attīstību. Darbus iesniegt aicināti gan arhitekti un pasūtītāji, gan būvnieki, pašvaldības un sabiedriskās institūcijas.

Ar konkursa nolikumu, darbu iesniegšanas un vērtēšanas kārtību var iepazīties LAS mājaslapā.

LAGB var pieteikt gan Latvijā realizētus darbus (neatkarīgi no autoru valstiskās piederības), gan tādus, kas realizēti citviet pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Tie var būt gan objekti (būves un citi būvdarbu rezultātā tapuši darbi), gan procesi jeb tādi darbi, kurus tā pieteicējs uzskata par notikumu Latvijas arhitektūrā, piemēram, grāmatas, periodiski vai citi izdevumi, interneta resursi, TV vai radio raidījumi, pētījumi, izstādes, izglītojoši vai sabiedriski pasākumi, mākslas darbi u.tml.

Objektu pieteikumi tiek sagaidīti šādās kategorijās: sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, restaurācijas darbi, interjeri (publiskie un privātie), kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti.

Drīkst iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019. gadu, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš. Konkursam nevar tikt pieteikti nerealizēti projekti vai nepabeigti objekti.

Balvai pieteiktos darbus vērtēs divās kārtās pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb veselums, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Visus iesniegtos darbus izvērtēs atlases žūrija, kuras sastāvā šogad ir arhitekte Brigita Bula (LAGB 2019 “Grand Prix” saņēmēja, Pāvilsotas “Sāls mājas”, autore), arhitekti Ināra Caunīte, Vita Škapare un Artūrs Lapiņš (LAGB 2019 godalgoto darbu autori), arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs un dizainers Holgers Elers. Atlases žūrijas izvirzītos nominantus konkursa otrajā kārtā vērtēs fināla žūrija, ko tradicionāli veido pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis.

LAGB ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un atzinības diplomu visiem izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2020 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2020 “Grand Prix” vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

LAGB nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti LAGB pasniegšanas svinīgajā ceremonijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti