Sadalītas Dizaineru savienības gada balvas dizainā

Latvijas Dizaineru savienības (LDS) konkursā „Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016” noskaidroti laureāti četrās pamatkategorijās - interjera, vides, lietu un saziņas dizainā, kā arī apakškategorijās, augstskolu un skolu dizaineru konkursos.

LDS gada balvu kategorijā "Interjera dizains" saņēma Artūrs Martinsons, Egita Lubiņa, Annija Leimane par darbu "Lattelecom birojs Mettropole". Tāpat šis darbs ieguva balvu apakškategorijā "Biroju interjera dizains".

"Sabiedrisko telpu interjera dizaina" apakškategorija gada balva pasniegta darbam "ARS Diagnostikas klīnika", kura autori – Līga Apine, Māris Pērkons un SIA “PUNA arhitekti”.

Savukārt "Dzīvojamās vides interjera dizaina" apakškategorija balva tika  Artūra Martinsona, Zanes Bergmanes un Baibas Ripas izstrādātais Konstantīna Pēkšēna vēsturiskā īres nama interjers.

Kategorijā "Vides dizains" un apakškategorijā "Vides labiekārtojuma objekti" balvu saņēma strūklakas “Fregate VALZIVS” un Lielā laukuma Ventspilī labiekārtojuma autors Deivids Kuks un apstādījumu koncepcijas autores – Linda Zaļā, Ilze Rukšāne, Madara Lezdiņa.

Apakškategorijā "Ilgtermiņa un īslaicīgie vides objekti" uzvarēja stendu dizains izstādei “Civilizācijas nospiedumi: grāmatu kultūra senajā Ķīnā”, kura autore ir Ilze Kalnbērziņa Praz, bet apakškategorija "Fasāžu krāsojumu, izkārtņu un skatlogu dizains" balvu saņēma Aijas Raibas darbs "Ziemeļblāzma – Biznesa Augstskolas Turība ēku kompleksa fasādes krāsojuma risinājums".

Kategorijā "Lietu dizains" un apakškategorijā "Dizainparaugi, dizaina koncepcijas" gada balvu saņēma Lāsma Kondrāte un Asoc. Prof. Barbara Ābele pare darbu "Paiesimies…"

Rūpniecisko izstrādājumu dizaina apakškategorijā pie balvas tika Jānis Briška par "Rupuci – mazu laiviņu maziem ūdeņiem", bet individualizētu izstrādājumu dizainā  - Davja Bočoka un Friča Pirtnieka "Kājas protēzes kosmētiskais vairogs".

Kategorijā "Saziņas dizains" pie Dizaineru savienības gada balvas tika kalendāra “Lielais Dzintars 2016" autori – Tatjana Raičiņeca,  Mārtiņš Sīlis un Ieva Hmieļevska.

Augstskolu konkursā kategorijā "Interjera dizains" balva piešķirta Natālijai Kolosovai par darbu "Bauhaus – iedvesmas avots Ludzas bērnu un jauniešu interešu centra interjera risinājumā", bet kategorijā "Saziņas dizains" - Sarmai Liepiņai par grāmatas “Nāve pienāk tuvāk” dizainu.

Savukārt skolu konkursā kategorijā "Interjera dizains" balvu ieguva Anna Līva Traumane par PIKC RDMV bibliotēkas interjeru, bet kategorijā "Lietu dizains" – Filips Pēteris Staņislavskis par salokāmo drēbju pakaramo “Jor”.

Iepriekš jau vēstīts, ka konkursā tika saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi, bet labākie darbi bija skatāmi izstādē "Design Isle 2016" Ķīpsalā.

Pilns laureātu saraksts pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt