Par Rīgas pieminekļu padomes priekšsēdētāju ievēlēts Ojārs Spārītis

Par Rīgas pieminekļu padomes priekšsēdētāju trešdien, 9.septembrī, ievēlēts Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis. Viņam jau ir vairāk nekā desmit gadu ilga pieredze Pieminekļu padomes vadīšanā.

Pieminekļu padome palīdzēs panākt vienošanos starp vēsturniekiem, māksliniekiem un dažādām institūcijām, kā arī būs kvalificēts palīgs pašvaldībai objektu izvietošanai publiskajā telpā, norādīja Spārītis. "Ir lielas lietas, kam pievērsīsim pastiprinātu uzmanību – priekšpilsētas, jaunie dzīvojamie rajoni, kuru veidols jāpadara civilizētāks un humānāks. Tāpat jāpievērš uzmanība nozīmīgu vēsturisku datumu pārcelšanai vides objektu valodā - tas ir ne tikai saistībā ar Latvijas Republikas simtgadi, bet arī ar reformācijas 500.gadadienu," norādīja Pieminekļu padomes priekšsēdētājs.

Rīgas dome šovasar apstiprināja jaunu sastāvu Pieminekļu padomei. Padomē darbojas 17 locekļi, tostarp dažādu jomu eksperti, kā arī pārstāvji no domes frakcijām un pašvaldības institūcijām.

Padomē ievēlēti domes deputāti Ausma Cimdiņa ("Gods kalpot Rīgai!"), Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība), Sarmīte Ēlerte ("Vienotība") un Vadims Faļkovs ("Saskaņa"), Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītāja vietniece Agrita Maderniece, Pilsētas attīstības departamenta direktora vietniece pilsētvides attīstības jautājumos Ilze Purmale, Rīgas pieminekļu aģentūras Sabiedrisko pieminekļu nodaļas vadītāja Mārīte Šenberga, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) lektors Andrejs Broks, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes dekāne Daiga Zigmunde un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozares profesors Gļebs Panteļejevs.

Tāpat padomē ievēlēti LMA lektore, zinātniece Inese Baranovska, RTU profesors Jānis Krastiņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, Rīgas Stradiņa universitātes maģistra studiju programmas "Sociālā antropoloģija" vadītājs Klāvs Sedlenieks, LZA prezidents Ojārs Spārītis un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents Mārtiņš Mintaurs.

Pieminekļu padomei vajadzēs iniciēt un īstenot pilsētas ilgtermiņa attīstības vīziju vides dizaina un mākslinieciskās kvalitātes jomās, sagatavot atzinumus par visu veidu pieminekļu, memoriālo ansambļu, tēlnieciski dekoratīvo veidojumu un piemiņas zīmju uzstādīšanu, atjaunošanu un pārveidošanu publiskajā ārtelpā Rīgā, izvērtēt iesniegtos priekšlikumus un sagatavot atzinumus par sabiedriski un kultūrvēsturiski nozīmīgu notikumu vai personu piemiņas iemūžināšanu publiskajā ārtelpā.

Tāpat padomes uzdevums būs sniegt profesionālas konsultācijas fiziskām un juridiskām personām par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un jaunu kultūras, mākslas un sabiedriski nozīmīgu objektu izvietošanu publiskajā ārtelpā, kā arī sniegt atzinumu par dāvinājumu un pašvaldības valdījumā pārņemamu visu veidu pieminekļu, piemiņas zīmju un tēlnieciski dekoratīvo veidojumu uzstādīšanu un izvietošanu.

Padomes priekšsēdētāju ievēlēs izveidotās padomes locekļi. Līdzekļus Pieminekļu padomes darbībai piešķirs Rīgas pilsētas arhitekta birojs, bet padomes darbu kontrolēs Pilsētas attīstības komiteja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dizains un arhitektūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt