Par Okupācijas muzeja piebūves celtniecību izsludinās jaunu iepirkumu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir pārtraukusi šī gada aprīlī izsludināto iepirkumu "Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā, izveide", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Kā norāda VNĪ pārstāvis Arnis Blodons, iepirkums tiks izsludināts atkārtoti.

VNĪ iepirkuma komisija 30.septembrī pieņēma lēmumu pārtraukt slēgto konkursu saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 38.panta otro daļu, jo nolikumā tika veikti būtiski grozījumi, skaidroja Blodons.

"Šis iepirkums tiks izsludināts atkārtoti," norādīja Blodons.

VNĪ būvniecības projektu vadītājs Aivars Mirkšs iepriekš norādīja, līgumu ar būvnieku, kurš būs uzvarējis konkursā par "Nākotnes nama" būvniecību, bija plānots noslēgt septembrī, un bija paredzēts, ka būvniecība ilgs 14 mēnešus.

Mirkšs norādīja, ka Okupācijas muzeja rekonstrukcijā pašlaik VNĪ iekļāvušies valdības piešķirto līdzekļu robežās līdz 4,5 miljoniem eiro. Tomēr, ja būvniecība neiekļausies noteiktajos termiņos, tāme var pieaugt. "Jo ātrāk sākas būvniecība, jo izmaksas ir mazākas," komentēja Blodons.

Par Okupācijas muzeja piebūves "Nākotnes nams" tehniskajiem risinājumiem lems eksperti un sabiedrības pārstāvji publiskā diskusijā, ko plānots noslēgt līdz Ziemassvētkiem, vienojušies Rīgas pašvaldības un muzeja pārstāvji.

Iepriekš Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis atzinumā Rīgas pilsētas būvvaldei ieteicis neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja piebūves būvniecībai.

Septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pieņēma lēmumu pagarināt ar muzeja piebūves "Nākotnes nams" būvprojektu saistītās dokumentācijas izvērtēšanas termiņu, kas saskaņā ar Administratīvā procesa likumu var būt līdz 2016.gada 11.maijam.

Pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas kultūrvēsturisko vērtību. Tajā pašā laikā gan kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība), gan Ministru prezidente atbalsta piebūves īstenošanu. Arī Rīgas mērs un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs pauduši, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina.

Reaģējot uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu par astoņiem mēnešiem pagarināt laiku, kurā Rīgas pilsētas būvvalde var izskatīt jautājumu par "Nākotnes nama" būvatļaujas izsniegšanu, Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ir uzrakstījusi protesta vēstuli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dizains un arhitektūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti