Noteikti labākie Latvijas ekspozīcijas piedāvājumi Venēcijas arhitektūras biennālē

Piektdien, 10. jūlijā, Kultūras ministrijā (KM) žūrijas komisija paziņoja labākos piedāvājumus metu konkursam par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 15.Starptautiskajā arhitektūras izstādē. Augstāko punktu skaitu ieguvis pieteikums „Trīs valstu paviljons”.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma noteikto kārtību metu konkurss notiek divās kārtās. Izvērtējot dalībnieku iesniegtās metu idejas un to īstenošanas piedāvājumu, žūrijas komisija ir noteikusi trīs augstāk novērtēto vietu ieguvējus. Tie ir „Trīs valstu paviljons” (Archfondas un projekta autori), „Pārejas telpa” (biedrība „kim?”, arhitektu birojs „Sampling”) un „Metode: Metafora” (SIA „Pareizā ķīmija”, arhitektu birojs NRJA).

Projekta „Trīs valstu paviljons” autori ir Niklāvs Paegle, Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga, Laila Zariņa, Jurga Daubaraite, Ona Lozuraitite, Johans Tali, Jonass Žakauskas. Tā kā šis pieteikums ir ieguvis visaugstāko žūrijas novērtējumu, autori tiks aicināti uz otro kārtu – sarunu procedūru ar iepirkuma komisiju par līguma nosacījumu izpildi.

Vērtējot pieteikumus, žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Dripe par projektu „Trīs valstu paviljons” uzsver:

„Pieteikums Venēcijas biennāles ekspozīcijai ir īpašs ar ideju apvienot trīs Baltijas valstu arhitektūras intelektuālo, radošo, sociālo un izziņas potenciālu vienā kopumā. Telpisko struktūru analīze sociālo un ģeopolitisko procesu kontekstā ir pieteikuma virsvērtība. Tāpat kā plaša spektra speciālistu iesaiste projekta īstenošanā un sadarbības turpinājums pēc Venēcijas biennāles. Saistoša ir projekta pieteicēju sociālās atbildības klātbūtne un idejas mērogs, kas reflektē uz šodienas Eiropas un globālām norisēm.”

Arhitekta, KM Investīciju un projektu nodaļas eksperta Jāņa Dripes vadībā žūrijas komisijā darbojās četri arhitekti, Latvijas Arhitektu savienības biedri – arhitektu biroja „Sudraba arhitektūra” līdzīpašnieks Reinis Liepiņš, arhitektu biroja „Sarma un Norde” līdzīpašnieks Visvaldis Sarma, pašvaldības aģentūras „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” projektu vadītāja Zanda Treimane un arhitektu biroja „PUNA arhitekti” līdzīpašniece Līga Apine.

Metu konkursa mērķis ir izvēlēties augstvērtīgāko saturisko un dizaina risinājuma metu Latvijas ekspozīcijas īstenošanai, lai reprezentētu Latvijas arhitektūru Venēcijas biennāles 15.Starptautiskajā arhitektūras izstādē.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002.gada, un 2016.gadā būs mūsu valsts septītā dalības reize.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt