Noskaidrota Latvija Dizaina gada balvas publikas simpātija

Jūnija vidū noslēdzies publikas balsojums, kurā plašākai sabiedrībai pirmo reizi "Latvijas Dizaina gada balvas 2019" vēsturē bija iespējams elektroniski nobalsot par savu fināla favorītu. Lielākās publikas simpātijas šogad ieguvis Vinetas Kreigeres un Rūtas Jumītes informācijas vietnes "Sieviete un darbs" dizaina risinājums, informē izstādes norises vieta - tirdzniecības centrs "Origo".

Vēl līdz 1. augustam ikvienam ir iespēja ērti pieejamā un demokrātiskā vietā bez maksas un sev ērtā brīdī iepazīties ar dažādiem dizaina risinājumiem, kas šogad guvuši lielāko Latvijas un ārzemju žūrijas pārstāvju atzinību. Izstādē  apskatāmas 20 finālistu darbu fotogrāfijas, to apraksti, autoru vēstījumi un žūrijas sniegtie komentāri. Šī gada absolūtais jaunums bija iespēja visiem interesentiem elektroniski atdot savu balsi par sirdij tuvāko darbu, nosakot, kurš no dizaina risinājumiem saņems publikas balsojuma balvu. 

Lielāko sabiedrības simpātiju ieguvušā dizaina risinājuma “Sieviete un darbs” autores ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra līmeņa studentes Vineta Kreigere un Rūta Jumīte. Informatīvā interneta vietne ir radīta ar mērķi apkopot un sniegt informāciju sievietēm par dažādām darba un uzņēmējdarbības iespējām, kā arī nodokļiem. “Sieviete un darbs” vienuviet viegli saprotamā un pārskatāmā veidā apkopo informāciju, kas aptver 20 likumus un 13 valsts iestādēs. Informācija paredzēta 10 dažādām mērķgrupām atbilstoši dzīves situācijai – māmiņai, invalīdei, reemigrantei, pensionārei un tai, kura meklē jaunus darba izaicinājumus vai ir bez darba. Prototipu testēja un atzinīgi novērtēja 97 sievietes kā arī vietējās un ārvalstu žūrijas pārstāvji.

Publikas atzinību izpelnījušies arī Paulas Lorences dizainētie attīstošie priekšmeti bērniem ar autismu "Taktil" un mobilā lietotne “Jordānijas Banka”, kuras autori ir "UX Design Agency" komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt