Sadaļas Sadaļas

LMA uzņems studentus jaunā, starptautiskā maģistra programmā «Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas»

Februāra sākumā Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) kopā ar Lapzemes Universitāti Somijā, kā arī asociētajiem sadarbības partneriem – Rīgas Ekonomikas augstskolu, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Kuldīgas novada pašvaldību un biedrību “Kuldīgas mākslinieku rezidence” –, parakstījusi līgumu par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” īstenošanu. Plānots, ka absolventi saņems dubulto diplomu – Latvijas Mākslas akadēmijas un Lapzemes Universitātes diplomu, informēja LMA pārstāvji.

Studiju programmas saturs – pakalpojumu dizains – mērķēts uz tādu zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu, lai absolventi varētu kļūt par pārmaiņu ieviesējiem publiskā un privātā sektora uzņēmumos un organizācijās. Kā skaidroja LMA, pakalpojumu dizaina pieejas centrā ir lietotājs – pakalpojuma saņēmējs, kura vajadzības, lietošanas paradumi un ērtība ir galvenais atsauces materiāls pakalpojumu inovācijām. “Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem, pakalpojumu sektora īpatsvars Eiropas Savienības un OECD valstu iekšzemes kopproduktā pārsniedz 70% un pakalpojumu sektorā nodarbināti ap 90% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju,” norādīja LMA.

LMA rektors Kristaps Zariņš uzsvēra: “Esam lepni, ka tieši Latvijas Mākslas akadēmija piedāvās pirmo starptautisko pakalpojumu dizaina maģistra līmeņa studiju programmu Baltijas valstīs. Aicināsim pieteikties studētgribētājus gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kā vienu no nozīmīgākajiem studentu atlases priekšnosacījumiem uzsverot motivāciju.”

“Ņemot vērā, ka visaptveroša pieeja pakalpojumu dizainam prasa četru zināšanu domēnu – dizains, sociālās zinātnes, uzņēmējspēja, tehnoloģijas – savstarpēju sasaisti, LMA izaicinājums programmas satura izstrādē bija ārējo nozares profesionāļu iesaiste,” skaidroja LMA Dizaina nodaļas asociētā profesore Ilze Kundziņa. “Man ir prieks, ka programmas saturu veidojuši un arī nākotnē studiju kursu pasniegšanā piedalīsies tādi izcili nozares profesionāļi no Latvijas un Igaunijas kā Inga Gleizdāne, Viesturs Sosārs, Viola Korpa, Tanels Karps, Līga Lētiņa, Krists Avots, Liene Kupča, Krišjānis Určs, Renārs Vimba un citi.”

Uzņemšana jaunveidotajā studiju programmā plānota jau 2021. gada vasarā, savukārt programmas īstenošana – 2021. gada rudenī.

Uzsākšanas laiks ir atkarīgs no studiju programmas licencēšanas un kvalitātes pārbaudes procesa virzības Latvijas Augstākās izglītības kvalitātes aģentūrā.

Studiju programmas izstrāde, licencēšana un aprobācija tiek īstenota, pateicoties Eiropas Sociālā fonda projekta “Kopīgās maģistra līmeņa studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas izstrāde”, Nr.8.2.1.0/18/A/017, finansējumam. Jaunveidotā studiju programma būs maksas un tiks īstenota angļu valodā Rīgā un Kuldīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt