Latvijas Arhitektūras gada balvai saņemti 50 pieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā šogad norisināsies 25. reizi, un tam ir saņemti 50 pieteikumi. Žūrija ir uzsākusi darbu vērtēšanu. Izvēlētie nominanti tiks publiski paziņoti oktobra otrajā nedēļā, savukārt ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī, informēja balvas pārstāvji.

Arī šogad balvas žūrija vērtē ne tikai objektus – ēkas, vides objektus, interjerus, ainavu arhitektūru –, bet arī procesus – notikumus, izdevumus, izstādes un projektus, kas atstājuši iespaidu gan uz arhitektūras nozari, gan sabiedrības emocijām.

Latvijas Arhitektūras gada balvai (LAGB) iesniegti dažādi interesanti objekti, piemēram, “Pinumu paviljons”, “Hanzas perons”, “Après Covid Birojs”, “Pavāru māja” Līgatnē, Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” un citi. Visus konkursam pieteiktos darbus iespējams apskatīt Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

Par ''Latvijas Arhitektūras gada balvu 2020'', darbu žūrijā un pieteikumiem pagājušā gada Lielās gada balvas ieguvēja un žūrijas locekle Brigita Bula izteicās: “Prieks, ka LAGB šogad, kaut pavēlu, tomēr notiek. Varbūt tā kļūs par jaunu tradīciju – ievākt ražu rudenī. Drusku pretēji gaidītajam iesniegti 50 darbi, ir daudzi forši objekti praktiski visās kategorijās, līdz ar ko žūrijas darbs būs aizraujošs. Iespējams, pārdomu periods vasarā nācis par labu tiem, kas vienmēr šaubījušies par darbu iesniegšanas jēgu, kas galvenokārt ir saglabāt vēsturei arhitektūras objektu uzskaiti un izbaudīt kopienas tikšanos vienu reizi gadā. Gan atlases, gan jo īpaši fināla žūrijai nāksies būt fleksibliem, lai piemērotos darbu vērtēšanai iespējamos ierobežojumu apstākļos. Tiek domāts par veidiem, kādos sniegt pēc iespējas autentisku arhitektūras pieredzi arī attālināti.”

''Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020'' pieteikto darbu vērtēšanu ir uzsākusi atlases žūrija – arhitekti un pagājušā gada balvu saņēmēji Brigita Bula, Artūrs Lapiņš, Ināra Caunīte un Vita Škapare, arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs, dizainers Holgers Elers un mākslinieks Jānis Avotiņš.

Iepazīstoties ar iesniegtajiem darbiem, žūrija izvērtē tādus aspektus kā ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Nominanti, kuri tālāk pretendēs uz Latvijas Arhitektūras gada balvu, tiks paziņoti publiskā pasākumā oktobra otrajā nedēļā. Pēc šī posma darbu uzsāks fināla žūrija, kuras sastāvā būs ārvalstu pārstāvji, kā arī atlases žūrijas pārstāvis. Latvijas Arhitektūras gada balvas apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī.

Latvijas Arhitektu savienības rīkotais konkurss šogad norisināsies jau divdesmit piekto reizi, un tas ir atzīts par Latvijā augstāko apbalvojumu nozarē. Apbalvošanas mērķis ir ne tikai akcentēt un cildināt vērienīgākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā, bet arī veicināt nozares attīstību. Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti trīs pakāpju apbalvojumi: atlases žūrijas balva attiecīgajā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvas jeb ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'', kas tiks pasniegtas labākajiem fināla darbiem saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu, kā arī ''Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2020'' jeb “Grand Prix”, kas tiks pasniegta vienam fināla darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

Pagājušajā gadā Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva jeb “Grand Prix” tika pasniegta arhitektei Brigitai Bulai par “Sāls māju” Pāvilostā. Gada balvas ieguva SIA Arhitektes Ināras Caunītes biroja un dizaina biroja H2E realizētā Alūksnes Bānīša stacija; SIA “MAAJA skan” jaunbūvētā Lubānas kapliča un SIA “Grupa93” organizētais ''MadCity Riga 2018''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti