Kuldīgā taps mākslas un radošais kvartāls

Kuldīgas novada pašvaldība parakstījusi līgumu ar SIA "Zaigas Gailes birojs" par ēkas Kalpaka ielā 4, Kuldīgā, atjaunošanas būvprojekta izstrādāšanu. Iecerēts, ka 2018.gadā, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, atjaunotajā ēkā durvis vērs Kuldīgas mākslas un radošais kvartāls.

Kuldīgas mākslas un radošajā kvartālā plānots īstenot starptautiskas mākslinieku rezidenču programmas, rīkot meistarklases, radošās darbnīcas, seminārus, izstādes un restaurācijas demonstrējumus. Tāpat plānots veidot sadarbību ar starptautiskām mākslas skolām un akadēmijām, ierīkot mākslinieku darbnīcas un studijas, kuras varēs izmantot ne tikai mākslas studenti, bet arī Kuldīgas tūrisma un tehnoloģiju tehnikumu un citu izglītības iestāžu audzēkņi. Vēl iecerēts nodrošināt radošo uzņēmēju inkubāciju un 3D prototipēšanu.

Vairākās ēkās Kuldīgā, Kalpaka ielā, savulaik atradušās Kuldīgas slimnīcas nodaļas, bet vēl pirms tam dažādos laika posmos šeit atradušās dažādas iestādes - pasts, telegrāfs, policijas iecirknis un pat adatu fabrika. Ēkas atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā. Divstāvu ēka Kalpaka ielā 4 ir pašvaldības īpašums.

Pašvaldībai piederošās ēkas Kalpaka ielā 4 būvprojekta izstrādātājs tika noskaidrots, izsludinot metu konkursu par ēkas būvprojekta izstrādi un autoruzraudzības veikšanu. Konkursā tika saņemts viens piedāvājums, kuru iesniedza SIA "Zaigas Gailes birojs". Iesniegto metu projektējusi Zaiga Gaile. Atbilstoši noslēgtajam līgumam plānots, ka būvprojektu SIA "Zaigas Gailes birojs" izstrādās desmit mēnešu laikā.

Metu konkursā iesniegto piedāvājumu vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, pašvaldības Būvniecības nodaļas vadītāja Jana Jākobsone, Kuldīgas Mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, mākslinieks Andris Vītoliņš, uzņēmējs Mārtiņš Dambergs, arhitekti Andra Šmite un Aldis Circenis. Piedāvājums saskaņā ar konkursa nolikumu tika vērtēts, nezinot tā autoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt