FOTO: Rīgā atklāta Latvijas Ainavu arhitektūras balvas izstāde

Laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” 5. decembrī ar svinīgu pasākumu tika atklāta “Latvijas Ainavu arhitektūras balvas 2019” lielformāta brīvdabas izstāde. Izstādē ikvienam interesentam ir iespēja apskatīt pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai pieteikto labāko darbu izlasi, kurus gan vietējie, gan ārvalstu žūrijas eksperti novērtējuši visaugstāk, medijus informē organizatori.

Pēdējās dekādēs Latvijas pilsētvidei un dabas ainavai strauji mainoties, publiskajā ārtelpā ir īstenotas ievērojamas pārmaiņas, kas pozitīvi uzlabojušas apkārtējās pilsētvides un dabas ainavu kvalitāti. Tā kā laikmetīgās ārtelpas projektu un risinājumu skaits ir strauji audzis, Latvijas Ainavu arhitektu asociācija 2019. gadā izlēma rīkot pirmo Latvijas Ainavu arhitektūras balvu, tādējādi atzīmējot nozares briedumu un profesionāļu sniegumu sabiedrības interesēs.

Izstādē redzamas vairāk nekā 60 ārtelpas nominācijas, tai skaitā “Exupery” starptautiskās skolas ārtelpa, Latvijas Universitātes Dabas mājas ārtelpa un Krustpils (Ādamsona) saliņa.

Latvijas Ainavu arhitektu asociācijas valdes priekšsēdētāja Helēna Gūtmane atklāja izstādi ar uzrunu:

“Latvijas Ainavu arhitektu asociācija šogad septembrī rīkoja ''Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019'', lai parādītu plašākai sabiedrībai, kā ir mainījusies Latvijas ainavu arhitektūra pēdējā desmitgadē.

Šogad nominācijas tika iedalītas trīs kategorijās – “Ārtelpa”, “Personības” un “Procesi”, lai pavērtu dalības iespējas plašākam dalībnieku lokam, aptvertu nozīmīgo pēdējo gadu Latvijā radīto ainavas pārveidošanu kopumu un atzīmētu ar to saistītos procesus un cilvēkus.”

Pasākumā piedalījās arī Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs: “Vēlos izteikt pateicību Latvijas Ainavu arhitektu asociācijai par to, ka viņi šogad ir ieviesuši jaunu tradīciju un sākuši apbalvot ārtelpas ainavu objektus un skices. Šogad bija vairāk nekā 80 nominanti un aptuveni trešdaļa no visiem iesniegtajiem objektiem atradās Rīgā. Mums ir prieks, ka arī lielākās Latvijas pilsētas aktīvi iesaistījās, precīzāk, 13 novadi, un tas parāda to, ka arī reģionos tiek domāts par ārtelpu ainavām. Vēlos novēlēt, lai arī turpmākos gadus būtu jauni un iespaidīgi ārtelpas ainavu objekti visā Latvijā.”

“Mums ir liels pagodinājums uzņemt t/c “Origo” laukumā tik nozīmīgu un krāšņu izstādi, kur vienviet apkopotas Latvijas skaistākās ārtelpas un ainavas. Latvijas Ainavu arhitektūras asociācija, veidojot šādu izstādi, spēj ikvienam iedzīvotajam parādīt, cik skaista un bagāta ir mūsu valsts. Tā kā tirdzniecības centrs “Origo” ir ikdienas ceļu krustpunkts gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem, ikviens kultūras un mākslas baudītājs var izstādi aplūkot sev vēlamā laikā,” informē Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī konkursa “Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2019” dalībnieki SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers un TV raidījuma „Ielas garumā” veidotāja Lilita Eglīte. Dižbalvu saņēma viena no nozīmīgākajām Latvijas mēroga ārtelpām – Rīgas Kanālmalas parku komplekss.

Helēna Gūtmane informē, ka Latvijas Ainavu arhitektūras balva tiek rīkota pirmo reizi, taču oktobrī tika noslēgts sadarbības memorands ar Igaunijas un Lietuvas ainavu arhitektu asociācijām.

Tika pieņemts, ka balvas pasniegšanu rīkos reizi trijos gados. Nākamajā gadā, iespējams, Baltijas Ainavu arhitektūras balvas ceremoniju rīkos Lietuvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt