«Dizaina pastaigas: Laikmeta izaicinājumi» laikā meklēs risinājumus dzīvei pandēmijā

1. oktobrī Rīgā norisināsies Dizaina pastaiga. Tā ir tradīcija, kas aizsākās pagājušajā gadā. Vienas dienas garumā pastaigas pieturpunktos tās dalībniekus sagaidīja dizaineri un nozares pārstāvji, lai stāstītu par savu radošo darbu un vidi. Šogad Dizaina pastaigas virsuzstādījumu noteikusi pasauli skārusī pandēmija – pasākumā piecos pieturpunktos, tostarp divās darbnīcās, kopā ar dažādu jomu ekspertiem tiks meklētas atbildes, kā ar dizaina palīdzību organizēt vidi un procesus, lai mazinātu pandēmijas ierosinātus ekonomiskus un emocionālus zaudējumus, informēja organizatori.

Dizaina pastaigu organizē “SEGD Riga Chapter” un dizaina birojs “H2E”. Tās mērķis šogad ir sniegt praktiskus piemērus un priekšlikumus, kā publiskas vietas padarīt epidemioloģiski drošas. Dizaina pastaigā būs iespēja apmeklēt divas eksperimentālas darbnīcas un kopā piecus pieturpunktus, kuros speciālisti dalīsies savā pieredzē par publiskās vides pielāgošanu pandēmijas laika noteikumiem. Pasākumos tiks skartas tādas tēmas kā izglītība, publiskā telpa, pilsētvides plānošana, droša darba vide u.c.

Programmā:

  • Dizaina pastaiga “Rainis un Aspazija: sapnis vs. realitāte”, Raiņa un Aspazijas māja,
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca “Drošas publiskās telpas vadlīnijas Covid-19 laikā”, Raiņa un Aspazijas māja,
  • Lekcija un diskusija “Pilsētvides plānošanas paradigmas maiņa saistībā ar COVID”, ALPS ainavu darbnīca,
  • Seminārs “Mācību procesa dizains COVID pasaulē”, “Lielvārds” kompetences centrs,
  • Seminārs “Cilvēkcentrisks ofiss”, interjera salons “Krassky”,
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca “Noteiktība nenoteiktībā”, dizaina birojs “H2E”.

Līdzīgi kā pērn šogad galvenie pasākuma formāti ir semināri, pastaigas, diskusijas, taču jauninājuma – darbnīcu – uzdevums būs eksperimentu veidā radīt universāli izmantojamus risinājumus. Uzsvars tiks likts uz to, kā organizācijai būt gatavai ātri reaģēt mainīgajā epidemioloģiskajā situācijā un pilnvērtīgi turpināt savu darbību, kā apmeklētājiem un klientiem radīt pārliecību par drošu vidi, kā veidot telpas iekārtojumu un kādus materiālus izvēlēties, kādi ir tehnoloģiskie risinājumi, kas nodrošina minimālu kontaktu ar virsmām un saskarsmi ar publiskās telpas personālu. Norišu rīkotāji skaidroja: “Šādas darbnīcas ar pieredzējušu speciālistu piedalīšanos ir nepieciešamas, jo tās spēs efektīvā veidā radīt konkrētus priekšlikumus drošas publiskās telpas organizēšanā. Turklāt tādā veidā ir iespējams efektīvāk nonākt pie publiskās telpas dizaina kvalitātes uzlabošanas un veicināt tās ieviešanu.”

“Mūsu laikmeta izaicinājums – Covid-19 pandēmija – neapšaubāmi ir ieviesusi būtiskas korekcijas visu mūsu dzīvēs un liek meklēt labākos ceļus fiziskās un mentālās labbūtības nodrošināšanai.

No dizaineru perspektīvas raugoties, šobrīd mēs dizainējam nezināmajam.

Tādēļ mēs iesaistām plašāku sabiedrību, kad tiek definēti jauni sociālie paradumi, normas un stratēģijas. Dizaina pastaiga šogad pavērs ieskatu radošā dizaina procesā un parādīs iespējas, kuras var sniegt starpdisciplināras komandas darbs. Tā būs profesionāļu dalīšanās ar informāciju par dažādu scenāriju pielietošanu praktiskajā dzīvē, kas balstīta pamatojumos un analīzē,” skaidroja Dizaina pastaigas organizatore, H2E vadošā dizainere Ingūna Elere.

Dizaina pastaigu organizē “SEGD Riga Chapter” un dizaina birojs “H2E”. Projekts īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” un Rīga domes atbalstu. Informatīvie atbalstītāji: sabiedrisko mediju portāls LSM.lv.  

Pasākums paredzēts personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejupielādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts.

Par “SEGD Riga Chapter”

“SEGD Riga Chapter” 2020. gada sākumā izveidoja dizaina birojs “H2E”, atsaucoties uz starptautiskās bezpeļņas organizācijas SEGD uzaicinājumu. Tā mērķis ir veicināt Latvijas dizaina attīstību un atpazīstamību lokālā un starptautiskā līmenī. Viens no galvenajiem “SEGD Riga Chapter” uzdevumiem ir veidot pieredzes apmaiņas un izglītojošus pasākumus dizaina jomas profesionāļiem un interesentiem un veicināt diskusiju par kvalitatīvu dizainu plašākā sabiedrībā, radot augstvērtīgu dizaina pieprasījumu.

SEGD visā pasaulē apvieno vairāk nekā 2000 biedrus, kuru vidū ir arhitekti, grafikas dizaineri, interjera dizaineri, industriālie un digitālie dizaineri, zīmola un pieredzes veidotāji, ražotāji un mācībspēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt