Kāpēc dizains?

Detaļas kā arhitektūras piederības zīmes. Jūgendstila laika flīzes Rīgas namos

Kāpēc dizains?

Slikts un vēl sliktāks: atkritumi un dizains

Cīnoties par sekunžu tūkstošdaļām. Kā top Latvijas kamaniņu braucēju tērpi

Cīnoties par sekunžu tūkstošdaļām. Kā top Latvijas kamaniņu braucēju tērpi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Olimpiskās spēles ir arī dizaina sasniegumu un radošās izpausmes sprādziens. Nemainīgi ir pieci apļi, tomēr tajās ir vēl daudz grafiskā un navigācijas dizaina. Spēļu norisi varam uzlūkot arī kā labi vai slikti dizainētu pakalpojumu – visiem, kas tajās piedalās vai vēro, un, protams, inženieru un industriālā dizaineru sasniegumus – pēc skrupulozi veiktās izpētes, kas traucē sasniegt vēl labāku rezultātu. Sports, zinātne, tehnoloģijas un dizains. Kur tie satiekas? Latvijas kamaniņu braucēju iegūtajā bronzas medaļā.

Šajā mazliet rotaļīgajā pieteikumā ir ne tikai liels prieks, bet arī likumsakarība par sasniegumiem pēc smagi ieguldīta darba. Kamaniņu sportisti cīnās par sekundes tūkstošdaļām, un tur svarīgs ir viss – tērps, kamanas, slieces. Par to LR3 raidījumā "Kāpēc dizains?" pārdomās dalās Latvijas kamaniņu braukšanas izlases treneris Mārtiņš Rubenis, Rīgas Tehniskās Universitātes Ergonomikas elektrotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītāja Inga Dāboliņa un sporta apģērbu ražotāju uzņēmuma "Mint Print" konstruktore Dace Veipa.

Ilze Dobele: Vispirms jūs visus sveicu ar brīnišķīgo panākumu, jo medaļa ir dalīta – kopā ar sportistiem tā pienākas arī katram no jums. Mūsu saruna ir mērķēta uz to, lai saprastu, kas sportistiem palīdz ārpus viņu pašu prasmēm – viņu braukšanas tehnikai un sagatavotībai. Tāpēc pievērsīsim uzmanību tam, kas ir sportista rīcībā bez viņa paša. Cik lielu daļu no rezultāta procentuāli var ietekmēt tas, kas sportistam ir mugurā un ar kādām kamaniņām viņš brauc?

Mārtiņš Rubenis: Tur, manuprāt, būtu jāveic ļoti nopietna izpēte. Pateikt, kura tieši no daļām un cik daudz tīri procentuāli tā atnes, ir ļoti grūti.

Mūsu sporta veidā sīkumu nav, jo cīnāmies par sekundes tūkstošdaļām, līdz ar to labi sagatavotas kamanas, labi sagatavots sportists un ne tik labs kombinezons var maksāt ļoti dārgi.

Man pašam tā bija Turīnas olimpiskajās spēlēs, kad sacensībās nobraucu pirmo braucienu un sapratu, ka kaut kas nav īsti kārtībā, jo treniņos, braucot ar treniņu kombinezonu, laiki bija praktiski tādi paši, kā uzvelkot jauno sacensību kombinezonu. Pirms otrā brauciena treneris brauca uz viesnīcu pakaļ citam sacensību kombinezonam, un, turpinot sacīkstes ar to, izdevās soli pa solītim aizlauzties līdz medaļai.

Mārtiņs Rubenis
Mārtiņs Rubenis

Varētu teikt, ka šajos renes sporta veidos lielais pārsvars uzvarās ir vāciešiem. Vai tas ir tieši saistīts ar sliecēm, ar inženieriju, ar industriālo dizainu? Kā viņiem izdodas visiem pārējiem aizskriet priekšā?

Mārtiņš Rubenis: Manuprāt, tas ir pavisam vienkārši un likumsakarīgi – tie, kuri strādā maksimāli augstā līmenī, ir arī topā rezultātu tabulā. Industrija, valsts atbalsts un viss pārējais, kā tas ir nostādīts Vācijā – uz to mēs varam tikai tiekties. Bet es saprotu arī, ka tas ir ilgu, ilgu, ilgu gadu darbs, kas summējies rezultātos.

Renes sporta veidos redzam, ka Vācija ir atkal atpakaļ topā, un varam uz to ne tikai skatīties, bet arī padomāt, kas ir tas, ko mēs varētu darīt labāk, lai būtu turpat. Jo mēs taču zinām – arī viņi ir cilvēki, tieši tāpat kā mēs, tikai nemāk runāt latviski. 

 

Atceros, ka pirms gada Latvijas Televīzijas "Panorāmā" bija sižets par to, kā Inga Dāboliņa strādā pie speciālas programmatūras, kas kamaniņu sportistiem ļautu sasniegt vēl labākus rezultātus. Tā bija kāda īpaša tehnoloģija. Inga, kas tas bija?

Inga Dāboliņa: Darbs pie cilvēka ķermeņa mērījumiem automatizētā veidā ir sācies jau pirms gandrīz deviņiem gadiem. Latvijā trīsdimensiju skenēšanas tehnoloģija tika atvesta tieši 2013. gadā, un kopš tā laika tiek meklēti veidi, kā vēl vairāk visu specializēti nomērīt.

Pats skeneris, vienkāršā valodā runājot, ir kā liela mērlente, ar kuru iegūst antropometriskos datus: tam ir savas priekšrocības, kas dod precizitāti, mēra kopsakaru un sniedz dizainisko vērtību tajā ziņā, ka šie mēri tiek iegūti vienlaikus. Līdz ar to tie ir savstarpēji sakritīgi.

Un ir arī iespēja to pielietot ne tikai lieliem apjomiem – piemēram, statistikas kopsakarībām, bet arī individuālajiem mērījumiem. Tieši sporta veidu atlēti ir tie, kuri jāmēra individuāli, jo katrs no viņiem ir ļoti atšķirīgs. Tērpam jābūt cieši piegulošam, un materiālam jākalpo tieši tam, kam tas ir paredzēts. Ja materiāls būs pārāk nostiepts, tas nekalpos. Ja tas būs pārāk vaļīgs, tas piepūtīsies, kustēsies un atkal nekalpos. Līdz ar to šīs iekārtas izmantošana palīdz iegūt tādus mērījumus, lai varētu pētīt kopsakarības un šos mērījumus izmantot tālāk cieši piekļāvīgu apģērbu ražošanai.

Mārtiņ, vai toreiz pēc tā piedzīvojuma ar kombinezonu tev radās ideja papētīt šo problēmu tuvāk un tā jūs abi satikāties?

Mārtiņš Rubenis: To stāstu līdz galam pat vairs neatceros, bet ticu tam, ka tur, kur ir sirds un doma, atrodas cilvēki, kas gatavi palīdzēt.

Tā mums šeit, Latvijā, faktiski ir ar visām lietām, kas saistītas ar mūsu kamanām, kamaniņu sportistu apģērbiem un visu pārējo: vienā brīdī bijusi dzirkstelīte un iniciatīva, ka vajag, un ir atradušies cilvēki, kas ir spējīgi palīdzēt to visu dabūt gatavu.

Nākošais, kas mums ir tikpat svarīgi, ir visi savienojumi: kurā brīdī piegrieztne tiek sašūta kopā un kā tiek aizdarīta šuve, lai tā savukārt neielaistu gaisu. Tas ir viens no nākošajiem soļiem, pie kuriem mums būs tālāk jāstrādā, jo šobrīd Latvijā pie šādas tehnoloģijas netikām. Mums izdevās kopīgi uztaisīt labas piegrieztnes kombinezonus, bet, domāju, piestrādājot vēl pie šuvēm un visa pārējā, mēs vēl varam atrast savas sekundes simtdaļas.

Inga Dāboliņa: Tas, kas notika Tehniskajā universitātē, bija mēru iegūšana, kurus tad mēs tālāk uzticējām uzņēmumam, kurš izveidoja konstrukcijas.

Mārtiņš Rubenis: Drēbes materiālam jābūt gludam, gumijotam un arī slīdošam, bet tas savukārt var radīt traumas, lielā ātrumā slīdot pa trasi, ja notiek kritiens. Šie materiāli tiek ražoti, un pasaulē ir pazīstami to ražotāji. Caur viņiem pētot, pamēģinot un meklējot, dažus materiālus jau esam atlasījuši un ar tiem šobrīd strādājam, bet ir skaidrs, ka šis darbs arī šajās kompānijās visu laiku iet uz priekšu, līdz ar to jāseko līdzi tam, kas notiek un jāmēģina rast atkal kādi jauni risinājumi. Jo varbūt tas materiāls, kas der kalnu slēpotājiem, kuri brauc stāvus vai pussēdus pret vēju, neder kamaniņu braucējiem. Vai arī vienkārši jāmaina šī materiāla orientācija. Tā kā tas viss ir kārtīgs pētījumu avots, bet man liels prieks par to, ka Dace un "Mint Print" bija tie, kas jau konstruktīvi piegāja tai informācijai, ko mēs viņiem varējām iedot.

Kristers Aparjods
Kristers Aparjods

Dace, stāstiet tagad jūs – kā viss notika brīdī, kad no Ingas saņēmāt visus datus?

Dace Veipa: Mēs visi zinām: vajag ne tikai precīzus mērus, bet arī ļoti labu materiālu, kuram piemīt visas nepieciešamās īpašības, lai sportists varētu traukties pa reni. Tāpat ir ļoti svarīgi, lai sportistam arī viss ir labi tajā pozā, kuru viņš ieņem. Svarīgi, lai kustības sākumā sportists netiktu ierobežots kombinezonā, tajā pašā laikā visam šajā tērpā jābūt pavisam gludam, kad sportists pa trasi traucas apbrīnojamā ātrumā. Tas arī ir tas, kur mēs iesaistījāmies, meklējām variantus, kā būtu sportistiem vislabāk, – lai nekas nesaplīst, kamēr viņi, piemēram, atsperas.

Turklāt katram sportistam ir savas auguma īpatnības.

Dace Veipa: Pēc precīzi nomērītajiem mēriem katram tiek pielāgota sava konstrukcija.

Jāņem arī vērā, lai tērpā vīles būtu maksimāli paslēptas, lai tajās neielaužas gaiss, un, ja mēs tās visas nevaram nozīmogot vai aizlīmēt, jādara tā, lai tās vismaz tik daudz netrāpās ceļā vējam. Patiesībā tā ir ļoti aizraujoša nodarbe!

Mums bija liels prieks sadarboties!

Mārtiņš Rubenis: Tu saki – bija. Es ceru, ka tas ir un būs! (smejas)

Dizaina procesā liela nozīme ir testēšanai. Vai jūs visi pirms olimpiskajām spēlēm kādā brīdī arī testējāt, kāds ir jūsu sadarbības rezultāts?

Dace Veipa: Mēs taisījām kombinezonus arī iepriekšējiem sacensību braucieniem.

Mārtiņš Rubenis: Viss process bija tāds, ka sākumā sportistiem tika uztaisītas pirmās piegrieztnes, un tad jau uz vietas trasē, treniņos arī Dace bija klāt: mērīja un skatījās, kas pēc teorētiskā modeļa ir sanācis dzīvē – visas sīkās lietiņas kā kārtīgs skroderītis pierakstīja un pamainīja, un jaunās piegrieztnes jau taisīja tā, lai būtu pavisam perfekti un derētu. Un tas, ko tagad dzirdu no mūsu komandas sportistiem – ka šie ir ērtākie kombinezoni, ar kādiem viņi ir braukuši! 

Dace Veipa: Cik patīkami!

Mārtiņš Rubenis: Tā ka par to liels paldies! Ticu, ka arī ātruma ziņā šie kombinezoni nebūt neatpaliek no tiem, kurus izmantojām iepriekš. Ja sezonas vidū vēl bija sportisti, kuri tā kā nevarēja izlemt, vai uz olimpiādi braukt ar ierastajiem tērpiem vai tomēr jaunajiem kombinezoniem, olimpiskajās spēlēs daudzi iekāpa jau Latvijā ražotajos kombinezonos.

Kristers Aparjods kopā ar Daci Veipu piemēra olimpisko tērpu
Kristers Aparjods kopā ar Daci Veipu piemēra olimpisko tērpu

Inga, kas vēl jums priekšā? Ko redzat darāmu no zināšanu un ekspertīzes perspektīvas?

Inga Dāboliņa: Ergonomiskā testēšana noteikti ir tas, ko vajag darīt, un tas ir ļoti, ļoti plašs lauks. Pirmkārt, laboratoriski pētīt vēja pārslīdes – vai vīles dara to, kas tām jādara, vai tās ir pietiekoši paslēptas. Kā jau Dace teica, tās konstruktīvi jānovieto tā, lai nebūtu vējam ceļā. Šīs ir lietas, kuras var testēt. Tāpat nav noslēpums, ka sportisti mainās: sezonas sākumā mēs redzam vienu, bet sezonas beigās – citu sportistu. Šīs ir dinamiskās lietas, dinamiskie mērījumi – iespējams, uz dažādām sacensībām vajadzīgi atšķirīgi kombinezoni – tā vēl ir pētījumu joma.

Mans neizsapņotais sapnis ir radīt metodi, ar kuras palīdzību kombinezona konstrukciju mēs varētu izveidot automatizēti. Proti, izmantojot mērījumus, izveidot attiecīgā piegriezuma kombinezonu bez pielaikošanas, bez došanās uz trasi un pielaikošanas.

Jo tā, protams, ir laba izeja, bet ļoti darbietilpīga un tāda amatnieciska. Ja mēs tam visam pieejam no zinātniski profesionālā viedokļa, šeit ir vēl ļoti daudz darāmā. Šeit arī saskaramies ar to, ko Mārtiņš pieminēja par vāciešiem: mums parasti pietrūkst visa veida līdzekļu – gan cilvēkresursu, gan laika resursu, gan naudas resursu, jo universitātē darbs zinātnē un pētniecībā vienmēr prasa kaut kādu atskaites formu. Bet mēs atskaiti vai publikāciju par šo projektu nevaram uzrakstīt, jo tas ir noslēpums! Neviens taču negribēs atklāt, ko mēs galu galā izdarījām... Līdz ar to jebkurš naudas pelnīšanas veids, kas saistīts ar zinātni, šajā gadījumā mums ir liegts. Tas ir slēgts. Šeit nav ceļa uz priekšu, lai mēs tajā varētu ieguldīties pašpietiekami. Tas lielākoties ir naudas jautājums. Nu un, protams, arī to cilvēku jautājums, kuri deg par to visu, kuriem interesē to darīt un kuri prot to darīt. 

Inga Dāboliņa
Inga Dāboliņa

Runājot tieši par tērpiem. Nupat Pekinā bija ārkārtīgi auksts laiks, un sportistam nepieciešams, lai ķermenis būtu silts. Tātad materiālam nepieciešama siltuma izolācija, plus noteiktās ķermeņa daļās plecos, gurnos vai elkoņos – bobslejistu tērpiem vajadzīgs īpašs materiāls, lai vēl vairāk panāktu aerodinamiku. Noteikti tas ir aktuāli arī citiem renes sportistiem. Inga izstāstīja, ko viņa varētu darīt. Kā jūs, Dace un Mārtiņ, to saredzat? Kā mēs varam turpināt iesākto? Un vai tagad pārējie renes sportisti neteiks – Inga,  mēs arī vēlamies, lai jūs mūs izmērāt! 

Inga Dāboliņa: Ir jau daži bijuši un teikuši...

Dace Veipa: 

Mūsu mērķis ir tikt līdz ideālajai konstrukcijai, un tad mēs vēlētos to algoritmizēt, lai tas katru reizi nebūtu jādara manuāli, uz katru jaunu sportistu. Tas būtu tas, kas vēl būtu darāms.

Mārtiņš Rubenis: Man tā sajūta joprojām ir, ka jālūkojas to tehnoloģiju virzienā, kas palīdz šo audumu varbūt pat ne sašūt, bet sajūgt vienu ar otru. Tur ir vēl daudz tāda, ko varam izdarīt labāk, zinot jau šobrīd pasaulē esošās tehnoloģijas. Latvijā, cik saprotu, tās ir pieejamas, bet ne tik viegli. Līdz ar to, ka mums kombinezoni top praktiski uz katrām sacensībām, pielāgojot katram sportistam individuāli, diezin vai varam vērsties pie tādām kompānijām, kas strādā ar skatu uz priekšu divu gadu garumā, un pateikt – lūdzu, aizdariet mums šuves dažiem kombinezoniem! Tas nebūs viņu interesēs.

Inga Dāboliņa: Tieši tā, tas ir sadarbības jautājums. Bet iespējams, ka tagad kāds, kurš noklausījies raidījumu, iedegsies un teiks – es varu tos dažus kombinezonus sametināt, dod man! (smejas)

Dace Veipa
Dace Veipa

Vai ticat, ka rezultāts var mainīties atkarībā no jūsu veikuma? Un cik tas varbūt jau ir mainījies? Teicāt, ka to ir ļoti grūti izmērīt un nav tādu tehnoloģiju. Bet varbūt, ka ir?

Inga Dāboliņa: Tas nav gluži ticības jautājums – tas droši vien ir pamatojams jautājums, bet – jau atkal tas ir ļoti, ļoti dažādu aspektu jautājums. Piemēram, konkrētais materiāls ir ļoti elastīgs: ar apbrīnu skatos uz sportistiem, kuri šajā materiālā iekļūst.

Esmu redzējusi, kā viņi apģērbjas kostīmā – tas ir vingrojums pats par sevi, ar to katrs netiks galā!

Šajā kostīmā, kaut neatbilstīga lieluma, var iekļūt arī cilvēks, kurš vienkārši prot tajā apģērbties. Bet tādā gadījumā mēs, piemēram, runājam par pārāk nospiestiem muskuļiem. Sportisti ir spēcīgi ļaudis, viņi to tik ļoti neizjūt, ka viņš šo muskuli ir pārāk nospriegojis. Bet tajā brīdī, kad tiek uzvilkts piemērots kostīms un muskulis darbojas pilnvērtīgi, varam nojaust, ka šis muskulis pilnvērtīgā darbībā dod labāku atspērienu. Mums ir sportisti, kuriem ir ļoti izteikti ikru muskuļi: tajā brīdī, kad mēs viņus noskenējam bez kostīmiem, bet pēc tam ar kostīmiem, un aplūkojam to, cik ļoti šis muskulis ir saspiests, ir vairāk nekā skaidrs, ka tas pilnvērtīgi darboties nespēj. 

Mārtiņš Rubenis: Ja drēbi par daudz nostiepj, tad redzam, ka tā paliek balta un caurspīdīga. Aerodinamikas ziņā tas absolūti vairs neder, jo šim materiālam sāk cauri pūst gaiss.

Pilnīgi noteikti kamaniņu braucēji arī turpmāk būs jūsu uzmanības lokā, un noteikti radīsiet jaunus veidus, kā vēl strādāt tālāk, lai, iespējams, tiešām varētu teikt, ka liela daļa no panākumiem šajā panākumu puzlē ir gan ekipējumam, gan jūsu ieliktajam darbam un pētījumiem.

Inga Dāboliņa: Jā, tikai noteikti nepiekritīšu par to lielo daļu. Tā ir pavisam, pavisam sīka un niecīga daļa. Tas, ko paveic sportisti, ir apbrīnojams darbs, un viņiem gan – visu cieņu.

Vienmēr domāju  ja mūsdienās nebūtu iespēju tik precīzi nomērīt tās sekunžu simtdaļas un tūkstošdaļas, principā visi stāvētu uz pirmās vietas pjedestāla.

Mārtiņš Rubenis: Gandrīz vai. Bet paldies, Inga, tev par tavu pieticību! Mans personīgais piemērs ar Turīnas 2006. gada spēlēm kombinezona sakarā ir šāds:

man bija divi labi kombinezoni, bet viens no tiem – pusotru desmitdaļu ātrāks, kas četros braucienos jau veidoja sešas sekundes desmitdaļas, kas ir vairāk nekā pussekunde. Manuprāt, nevienam, kas mūs klausās, nav jāstāsta, kas ir vairāk nekā pussekunde kamaniņu sportā!

Ja skatāmies šādā aspektā, tad katram sīkumam ir nozīme, un tas, ko mēs redzējām austriešu sportistu un komandas izpildījumā... Kombinezonus, ar kuriem brauca olimpiādē, viņi izvilka tikai pašās olimpiskajās spēlēs, treniņbraucienos. Nekur neviens nevienā Pasaules kausā tos nebija redzējis. Viņi bija padomājuši par speciālām iedobēm atsevišķās vietās – ne visā kombinzonā, kas varbūt rada labvēlīgo turbulenci, kas palīdz gaisam liektajās vietās nekrāties un norauties. Tā ka ir vēl milzīgs ceļš ejams un tās ir lietas, kas jāpēta kontekstā gan ar materiālu, gan ar aerodinamiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
31 1
2
Kērlings. Priekšsacīkstes jauktajiem pāriem 14:05
3
Kērlings. Priekšsacīkstes jauktajiem pāriem 03:05
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 06:10

Šveice-Kanāda

Hokejs sievietēm. B grupas spēle 06:10

 Ķīna-Čehija

Frīstaila slēpošana. 1.kvalifikācija mogulā sievietēm 12:00 - 12:45
Frīstaila slēpošana. 1.kvalifikācija mogulā vīriešiem 13:45 - 14:30
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 15:10

Somija-ASV

4
Kērlings. Priekšsacīkstes jauktajiem pāriem 02:35
Komandu sacensības daiļslidošanā. Īsā programma vīriešiem 04:02 - 05:15
Komandu sacensības daiļslidošanā. Deju pāru ritma deja 05:41 - 06:54
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 06:10

KOK-Šveice

Hokejs sievietēm. B grupas spēle 06:10

Dānija-Ķīna

Komandu sacensības daiļslidošanā. Īsā programma pāriem 07:22 - 08:55
Atklāšanas ceremonija 13:50 - 16:30
5
Kērlings. Priekšsacīkstes jauktajiem pāriem 03:05
Snovbords sievietēm. Kvalifikācija sloupstailā 04:45 - 06:27
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 06:10

Kanāda-Somija

Tramplīnlēkšana vīriešiem. Standarta tramplīns 08:20 - 09:26

Kvalifikācijas sacensības

Distanču slēpošana. 7,5+7,5km skiatlons sievietēm 09:45 - 10:35
Ātrslidošana sievietēm. 3000 metru distance 10:30 - 11:51
Hokejs sievietēm. B grupas spēle 10:40

Čehija-Zviedrija

Hokejs sievietēm. B grupas spēle 10:40

Dānija-Japāna

Biatlons. Jauktā 4x6km stafete 11:00 - 12:15
Tramplīnlēkšana sievietēm. Standarta tramplīns 11:45 - 14:08

Priekšsacīkstes un fināls

Frīstaila slēpošana. 2.kvalifikācija mogulā vīriešiem 12:00 - 12:30
Šorttreks sievietēm. Priekšskrējieni 500 metros 13:00 - 13:24
Kamaniņu sports. 1. un 2.brauciens vīriešiem 13:10 - 16:00

Startē Kristers Aparjods, Gints Bērziņš un Artūrs Dārznieks

Frīstaila slēpošana. Fināli mogulā vīriešiem 13:30 - 14:55
Šorttreks vīriešiem. Priekšskrējieni 1000 metros 13:38 - 14:10

Startē Roberts Krūzbergs

Šorttreks. Jaukto komandu stafete 14:23 - 15:03

Ceturtdaļfināli un pusfināli

Hokejs sievietēm. A grupas spēle 15:10

ASV-KOK

Šorttreks. Jaukto komandu stafete 15:18 - 15:34

Fināli

6
Kērlings. Priekšsacīkstes jauktajiem pāriem 03:05
Snovbords sievietēm. Fināli sloupstailā 03:30 - 04:49
Komandu sacensības daiļslidošanā. Īsā programma sievietēm 03:37 - 05:50
Komandu sacensības daiļslidošanā. Izvēles programma pāriem 05:57 - 06:44
Snovbords vīriešiem. Kvalifikācija sloupstailā 06:30 - 08:55
Distanču slēpošana. 15+15km skiatlons vīriešiem 09:00 - 10:35

Startē Raimo Vīgants

Ātrslidošana vīriešiem. 5000 metru distance 10:30 - 12:15
Hokejs sievietēm. B grupas spēle 10:40

Ķīna-Japāna

Frīstaila slēpošana. 2.kvalifikācija mogulā sievietēm 12:00 - 12:30
Tramplīnlēkšana vīriešiem. Standarta tramplīns 12:00 - 14:33

Priekšsacīkstes un fināls

Frīstaila slēpošana. Fināli mogulā sievietēm 13:30 - 14:55
Kamaniņu sports. 3. un 4.brauciens vīriešiem 13:30 - 15:59

Startē Kristers Aparjods, Gints Bērziņš un Artūrs Dārznieks

Hokejs sievietēm. A grupas spēle 15:10

Šveice-ASV

7
Kērlings. Priekšsacīkstes un pusfināli jauktajiem pāriem 03:05
Komandu sacensības daiļslidošanā. Izvēles programma vīriešiem 03:22 - 04:01
Kalnu slēpošana. Milzu slaloms sievietēm. 1.brauciens 03:30 - 05:10
Frīstaila slēpošana. Big Air kvalifikācija sievietēm 03:30 - 05:44
Komandu sacensības daiļslidošanā. Deju pāru izvēles deja 04:31 - 05:10
Komandu sacensības daiļslidošanā. Izvēles programma sievietēm 05:37 - 06:16
Snovbords vīriešiem. Fināli sloupstailā 06:00 - 07:19
Kalnu slēpošana. Nobrauciens vīriešiem 06:00
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 06:10

Kanāda-KOK

Frīstaila slēpošana. Big Air kvalifikācija vīriešiem 07:30 - 09:44
Kalnu slēpošana. Milzu slaloms sievietēm. 2.brauciens 08:30 - 10:25
Ātrslidošana sievietēm. 1500 metru distance 10:30 - 11:50
Hokejs sievietēm. B grupas spēle 10:40

Čehija-Dānija

Biatlons. 15km individuālā distance sievietēm 11:00 - 12:15

Startē Baiba Bendika

Tramplīnlēkšana jauktajām komandām. Standarta tramplīns 12:28 - 15:27

Priekšsacīkstes un fināls

Šorttreks sievietēm. Ceturtdaļfināls 500 metros 13:30 - 13:42
Šorttreks vīriešiem. Ceturtdaļfināls 1000 metros 13:44 - 14:00
Kamaniņu sports. 1. un 2.brauciens sievietēm 13:50 - 16:40

Startē Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola

Šorttreks sievietēm. Pusfināls 500 metros 14:13 - 14:19
Šorttreks vīriešiem. Pusfināls 1000 metros 14:20 - 14:28
Šorttreks sievietēm. Fināli 500 metros 14:41 - 14:51
Šorttreks vīriešiem. Fināli 1000 metros 14:52 - 15:04
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 15:10

Somija-Šveice

Hokejs sievietēm. B grupas spēle 15:10

Zviedrija-Ķīna

8
Daiļslidošana. Īsā programma vīriešiem 03:22 - 07:30

Startē Deniss Vasiļjevs

Frīstaila slēpošana. Big Air fināli sievietēm 04:00 - 05:05
Snovbords sievietēm. Priekšsacīkstes paralēlajā milzu slalomā 04:40 - 09:30
Kalnu slēpošana. Supergigants vīriešiem 05:00 - 07:15
Snovbords vīriešiem. Priekšsacīkstes paralēlajā milzu slalomā 05:07 - 09:36
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 06:10

ASV-Kanāda

Kērlings. Spēle par 3.vietu jauktajiem pāriem 08:06
Snovbords sievietēm. Fināli paralēlajā milzu slalomā 09:36
Snovbords vīriešiem. Fināli paralēlajā milzu slalomā 09:43
Distanču slēpošana. Kvalifikācija sprintā sievietēm 10:00 - 10:40

Startē Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Estere Volfa

Biatlons. 20km individuālā distance vīriešiem 10:30 - 12:15
Hokejs sievietēm. B grupas spēle 10:40

Japāna-Čehija

Distanču slēpošana. Kvalifikācija sprintā vīriešiem 10:50 - 11:35

Startē Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš

Distanču slēpošana. Ceturtdaļfināli un pusfināli sprintā sievietēm 12:30 - 13:35
Ātrslidošana vīriešiem. 1500 metru distance 12:30 - 13:50

Startē Haralds Silovs

Distanču slēpošana. Ceturtdaļfināli un pusfināli sprintā vīriešiem 12:55 - 13:47
Distanču slēpošana. Fināls sprintā sievietēm 13:47 - 14:00
Kamaniņu sports. 3. un 4.brauciens sievietēm 13:50 - 16:40

Startē Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola

Distanču slēpošana. Fināls sprintā vīriešiem 14:00 - 14:14
Kērlings. Spēle par 1.vietu jauktajiem pāriem 14:05
Hokejs sievietēm. A grupas spēle 15:10

KOK-Somija

Hokejs sievietēm. B grupas spēle 15:10

Zviedrija-Dānija

9
Snovbords sievietēm. Kvalifikācija rampā 03:30 - 05:10
Kalnu slēpošana. Slaloms sievietēm. 1.brauciens 04:15 - 07:45

Startē Liene Bondare

Frīstaila slēpošana. Big Air fināli vīriešiem 05:00 - 06:05
Snovbords sievietēm. Priekšsacīkstes snovbordkrosā 05:00 - 09:38
Snovbords vīriešiem. Kvalifikācija rampā 06:30 - 08:10
Kalnu slēpošana. Slaloms sievietēm. 2.brauciens 07:45 - 09:30
Standarta tramplīns/10km slēpošana 09:00 - 10:51

Tramplīnlēkšana
Startē Markuss Vinogradovs
Tiešraide no plkst. 9.55

Snovbords sievietēm. Fināli snovbordkrosā 09:45
Hokejs vīriešiem. B grupas spēle 10:40

KOK-Šveice

Standarta tramplīns/10km slēpošana 13:00 - 13:35

10km slēpošana
​​​​​​​Startē Markuss Vinogradovs

Šorttreks vīriešiem. Ceturtdaļfināls 1500 metros 13:00 - 13:30

Startē Reinis Bērziņš un Roberts Krūzbergs

Šorttreks sievietēm. Priekšskrējieni 1000 metros 13:44 - 14:16
Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:05
Kamaniņu sports. 1. un 2.brauciens divniekiem 14:20 - 16:14

Startē Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme

Šorttreks vīriešiem. Pusfināls 1500 metros 14:29 - 14:44
Šorttreks sievietēm. Pusfināls stafetē 14:45 - 14:59
Hokejs vīriešiem. B grupas spēle 15:10

Čehija-Dānija

Šorttreks vīriešiem. Fināli 1500 metros 15:13 - 15:28
10
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 03:05
Snovbords sievietēm. Fināli rampā 03:30 - 04:49
Skeletons vīriešiem. 1. un 2.brauciens 03:30 - 05:55

Startē Martins Dukurs un Tomass Dukurs

Daiļslidošana. Izvēles programma vīriešiem 03:38 - 07:27
Kalnu slēpošana. Kombinācijas nobrauciens vīriešiem 04:30 - 06:45
Snovbords vīriešiem. Kvalifikācija snovbordkrosā 05:15 - 09:08
Hokejs vīriešiem. C grupas spēle Zviedrija-Latvija 06:10

Zviedrija-Latvija

Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 08:05
Kalnu slēpošana. Kombinācijas slaloms vīriešiem 08:15 - 10:00
Distanču slēpošana. 10km klasiskajā stilā sievietēm 09:00 - 10:30

Startē Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Samanta Krampe un Estere Volfa

Snovbords vīriešiem. Fināli snovbordkrosā 09:15
Hokejs vīriešiem. C grupas spēle 10:40

Somija-Slovākija

Frīstaila slēpošana. Fināli jaukto komandu akrobātiskajos lēcienos 13:00 - 14:15
Ātrslidošana sievietēm. 5000 metru distance 14:00 - 15:16
Hokejs vīriešiem. A grupas spēle 15:10

ASV-Ķīna

Hokejs vīriešiem. A grupas spēle 15:10

Kanāda-Vācija

Kamaniņu sports. Komandu stafete 15:30 - 16:38

Startē Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme

11
Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 03:05
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 03:05
Snovbords vīriešiem. Fināli rampā 03:30 - 04:49
Skeletons sievietēm. 1. un 2.brauciens 03:30 - 05:55
Kalnu slēpošana. Supergigants sievietēm 05:00 - 07:09
Hokejs vīriešiem. B grupas spēle 06:10

Dānija-KOK (tiešraide no 2.trešdaļas)

Hokejs sievietēm. Ceturtdaļfināls 06:10
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 08:05
Distanču slēpošana. 15km klasiskajā stilā vīriešiem 09:00 - 10:35

Startē Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš

Ātrslidošana vīriešiem. 10 000 metru distance 10:00 - 11:55
Hokejs sievietēm. B grupas spēle 10:40

Japāna - Zviedrija

Hokejs vīriešiem. B grupas spēle 10:40

Čehija-Šveice

Hokejs vīriešiem. C grupas spēle 10:40

Zviedrija-Slovākija

Biatlons. 7,5km sprints sievietēm 11:00 - 12:10

Startē Baiba Bendika

Tramplīnlēkšana vīriešiem. Lielais tramplīns 11:45 - 14:06

Kvalifikācija

Šorttreks sievietēm. Ceturtdaļfināls 1000 metros 13:00 - 13:16
Šorttreks vīriešiem. Priekšskrējieni 500 metros 13:18 - 13:42

Startē Roberts Krūzbergs

Šorttreks sievietēm. Pusfināls 1000 metros 13:55 - 14:03
Šorttreks vīriešiem. Pusfināls stafetē 14:04 - 14:23
Skeletons vīriešiem. 3. un 4.brauciens 14:20 - 16:40

Startē Martins Dukurs un Tomass Dukurs

Šorttreks sievietēm. Fināli 1000 metros 14:37 - 14:49
Hokejs vīriešiem. C grupas spēle Latvija-Somija 15:10

Latvija-Somija

Hokejs sievietēm. Ceturtdaļfināls 15:10
12
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 03:05
Snovbords. Priekšsacīkstes jauktajām komandām snovbordkrosā 04:00 - 04:42
Snovbords. Fināli jauktajām komandām snovbordkrosā 04:50
Hokejs vīriešiem. A grupas spēle 06:10

Kanāda-ASV

Hokejs sievietēm. Ceturtdaļfināls 06:10
Hokejs vīriešiem. A grupas spēle 06:10

Vācija-Ķīna

Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 08:05
Distanču slēpošana. 4x5km stafete sievietēm 09:30 - 10:45

Startē Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Baiba Bendika un Samanta Krampe

Ātrslidošana sievietēm. Komandu iedzīšanas sacensības 10:00 - 10:23

Ceturtdaļfināli

Hokejs sievietēm. Ceturtdaļfināls 10:40
Ātrslidošana vīriešiem. 500 metru distance 10:53 - 11:34
Biatlons. 10km sprints vīriešiem 11:00 - 12:15
Tramplīnlēkšana vīriešiem. Lielais tramplīns 12:00 - 14:33

Priekšsacīkstes un fināls

Daiļslidošana. Deju pāru ritma deja 13:07 - 16:38
Skeletons sievietēm. 3. un 4.brauciens 14:20 - 16:40

Startē Endija Tērauda

Hokejs vīriešiem. B grupas spēle 15:10

KOK-Čehija (tiešraidē 1.trešdaļa)

Hokejs vīriešiem. B grupas spēle 15:10

Šveice-Dānija

13
Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 03:05
Bobslejs. Sieviešu monobobu 1. un 2.brauciens 03:30 - 05:45

1.brauciens tiešraidē LTV7

Kalnu slēpošana. Milzu slaloms vīriešiem. 1.brauciens 04:15 - 07:45

Startē Miks Zvejnieks

Hokejs vīriešiem. C grupas spēle Slovākija-Latvija 06:10

Slovākija-Latvija

Kalnu slēpošana. Milzu slaloms vīriešiem. 2.brauciens 07:45 - 10:49
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 08:05
Distanču slēpošana. 4x10km stafete vīriešiem 09:00 - 10:40
Hokejs vīriešiem. C grupas spēle 10:40

Somija-Zviedrija

Biatlons. 10km iedzīšanas distance sievietēm 11:00 - 11:40
Biatlons. 12,5km iedzīšanas distance vīriešiem 12:45 - 13:25
Frīstaila slēpošana. Kvalifikācija akrobātiskajos lēcienos sievietēm 13:00 - 14:15
Šorttreks vīriešiem. Ceturtdaļfināls 500 metros 13:00 - 13:12

Startē Roberts Krūzbergs

Šorttreks vīriešiem. Pusfināls 500 metros 13:27 - 13:33
Šorttreks sievietēm. Fināli stafetē 13:35 - 13:44
Šorttreks vīriešiem. Fināli 500 metros 14:09 - 14:19
Ātrslidošana vīriešiem. Komandu iedzīšanas sacensības 15:00 - 15:26

Ceturtdaļfināli

Hokejs vīriešiem. A grupas spēle 15:10

Ķīna-Kanāda

Hokejs vīriešiem. A grupas spēle 15:10

ASV-Vācija

Ātrslidošana sievietēm. 500 metru distance 15:56 - 16:37
14
Daiļslidošana. Deju pāru izvēles deja 03:22 - 06:36
Bobslejs. Sieviešu monobobu 3.brauciens 03:30 - 04:15
Snovbords sievietēm. Big Air kvalifikācija 03:30 - 05:45
Frīstaila slēpošana. Kvalifikācija sloupstailā sievietēm 04:00 - 06:00
Bobslejs. Sieviešu monobobu 4.brauciens 05:00 - 05:50
Hokejs sievietēm. Pusfināls 06:10

Kanāda - Šveice
(tiešraidē 2. un 3. trešdaļa)

Snovbords vīriešiem. Big Air kvalifikācija 07:30 - 09:45
Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 08:05
Tramplīnlēkšana vīriešu komandām. Lielais tramplīns 12:10 - 14:42

Priekšsacīkstes un fināls

Frīstaila slēpošana. Fināli akrobātiskajos lēcienos sievietēm 13:00 - 14:15
Bobslejs. Vīriešu divnieku 1.brauciens 14:05 - 15:10

Startē Oskara Ķibermaņa un Emīla Cipuļa pilotētās ekipāžas

Hokejs sievietēm. Pusfināls 15:10

ASV - Somija

Bobslejs. Vīriešu divnieku 2.brauciens 15:40 - 16:45

Startē Oskara Ķibermaņa un Emīla Cipuļa pilotētās ekipāžas

15
Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 03:05
Frīstaila slēpošana. Fināli sloupstailā sievietēm 03:30 - 05:30
Snovbords sievietēm. Big Air fināli 03:30 - 04:35
Kalnu slēpošana. Nobrauciens sievietēm 05:00 - 07:00
Hokejs vīriešiem. Izslēgšanas 1.kārtas spēle 06:10

Slovākija-Vācija

Hokejs vīriešiem. Izslēgšanas 1.kārtas spēle 06:10

Dānija-Latvija

Frīstaila slēpošana. Kvalifikācija sloupstailā vīriešiem 06:30 - 08:30
Snovbords vīriešiem. Big Air fināli 07:00 - 08:05
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 08:05
Biatlons. 4x7,5km stafete vīriešiem 08:30 - 09:45
Ātrslidošana sievietēm. Komandu iedzīšanas sacensības 08:30 - 10:34

Pusfināli un fināli

Ātrslidošana vīriešiem. Komandu iedzīšanas sacensības 08:52 - 10:53

Pusfināli un fināli

Lielais tramplīns/10km slēpošana 09:00 - 10:51

Tramplīnlēkšana
Startē Markuss Vinogradovs

Hokejs vīriešiem. Izslēgšanas 1.kārtas spēle 10:40

Čehija-Šveice

Daiļslidošana. Īsā programma sievietēm 12:08 - 16:25
Lielais tramplīns/10km slēpošana 12:30 - 13:05

10km slēpošana
Startē Markuss Vinogradovs

Frīstaila slēpošana. Kvalifikācija akrobātiskajos lēcienos vīriešiem 13:00 - 14:15
Bobslejs. Vīriešu divnieku 3.brauciens 14:15 - 15:20

Startē Oskara Ķibermaņa un Emīla Cipuļa pilotētās ekipāžas

Hokejs vīriešiem. Izslēgšanas 1.kārtas spēle 15:10

Kanāda-Ķīna
(tiešraidē 1. un 3.trešdaļa)

Bobslejs. Vīriešu divnieku 4.brauciens 15:50 - 16:34

Startē Oskara Ķibermaņa un Emīla Cipuļa pilotētās ekipāžas

16
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 03:05
Kalnu slēpošana. Slaloms vīriešiem. 1.brauciens 04:15 - 06:10

Startē Miks Zvejnieks

Frīstaila slēpošana. Fināli sloupstailā vīriešiem 04:26 - 05:50
Hokejs vīriešiem. Ceturtdaļfināla spēle 06:10

ASV - Slovākija

Kalnu slēpošana. Slaloms vīriešiem. 2.brauciens 07:45 - 09:40
Hokejs vīriešiem. Ceturtdaļfināla spēle 08:00

KOK - Dānija

Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 08:05
Distanču slēpošana. Pusfināls un fināls komandu sprintā sievietēm 09:15 - 11:25

Pusfinālā startē Kitija Auziņa un Estere Volfa

Biatlons. 4x6km stafete sievietēm 09:45 - 11:00
Distanču slēpošana. Pusfināls un fināls komandu sprintā vīriešiem 10:15 - 12:35

Startē Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš

Hokejs vīriešiem. Ceturtdaļfināla spēle 10:40

Somija-Šveice

Frīstaila slēpošana. Fināli akrobātiskajos lēcienos vīriešiem 13:00 - 14:15
Hokejs sievietēm Somija-Šveice. Spēle par 3.vietu 13:30

Somija-Šveice

Šorttreks sievietēm. Ceturtdaļfināls 1500 metros 13:30 - 14:00
Šorttreks sievietēm. Pusfināls 1500 metros 14:15 - 14:30
Šorttreks vīriešiem. Fināli stafetē 14:32 - 14:57
Šorttreks sievietēm. Fināli 1500 metros 15:11 - 15:26
Hokejs vīriešiem. Ceturtdaļfināla spēle 15:30

Zviedrija-Kanāda

17
Kērlings. Priekšsacīkstes vīriešiem 03:05
Frīstaila slēpošana. Kvalifikācija rampā sievietēm 03:30 - 05:10
Kalnu slēpošana. Kombinācijas nobrauciens sievietēm 04:30 - 06:00
Hokejs sievietēm. Spēle par 1.vietu 06:10

Kanāda-ASV

Frīstaila slēpošana. Kvalifikācija rampā vīriešiem 06:30 - 08:10
Kalnu slēpošana. Kombinācijas slaloms sievietēm 08:00 - 09:20
Frīstaila slēpošana. Priekšsacīkstes skikrosā sievietēm 08:00 - 09:02
Kērlings. Priekšsacīkstes sievietēm 08:05
Ziemeļu divcīņa. Komandu sacensības. Lielais tramplīns 09:00 - 10:40

Tramplīnlēkšana

Frīstaila slēpošana. Fināli skikrosā sievietēm 09:10
Ātrslidošana sievietēm. 1000 metru distance 10:30 - 11:42
Daiļslidošana. Izvēles programma sievietēm 12:08 - 15:57

Tiešraide no plkst. 14.10

Ziemeļu divcīņa. Komandu sacensības. 4x5km slēpošana 13:00 - 13:55

4x5km slēpošana

Kērlings. Pusfināli vīriešiem 14:05
18
Frīstaila slēpošana. Fināli rampā sievietēm 03:30 - 04:49
Frīstaila slēpošana. Priekšsacīkstes skikrosā vīriešiem 05:45 - 08:54

Tiešraide no plkst. 5.40 līdz plkst. 6.05 un no plkst. 8.25 līdz plkst. 9

Hokejs vīriešiem. Pusfināla spēle 06:10

Somija-Slovākija

Kērlings. Spēle par 3.vietu vīriešiem 08:05

Kanāda-ASV

Biatlons. 12,5km distance ar kopīgu startu sievietēm 09:00 - 09:45
Frīstaila slēpošana. Fināli skikrosā vīriešiem 09:10
Ātrslidošana vīriešiem. 1000 metru distance 10:30 - 11:40
Biatlons. 15km distance ar kopīgu startu vīriešiem 11:00 - 11:45
Daiļslidošana. Īsā programma pāriem 12:38 - 15:43
Bobslejs. Sieviešu divnieku 1.brauciens 14:00 - 14:43
Kērlings. Pusfināli sievietēm 14:05

Zviedrija-Lielbritānija
Japāna-Šveice

Hokejs vīriešiem. Pusfināla spēle 15:10

KOK-Zviedrija

Bobslejs. Sieviešu divnieku 2.brauciens 15:30 - 16:15
19
Bobslejs. Vīriešu četrinieku 1.brauciens 03:30 - 04:30

Startē Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža

Frīstaila slēpošana. Fināli rampā vīriešiem 03:30 - 06:49
Bobslejs. Vīriešu četrinieku 2.brauciens 05:05 - 06:05

Startē Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža

Kērlings. Spēle par 1.vietu vīriešiem 08:50

Zviedrija-Lielbritānija

Distanču slēpošana. 30km brīvajā stilā vīriešiem 09:00 - 10:45

Startē Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš

Ātrslidošana vīriešiem. Distance ar kopīgu startu 09:00 - 09:30

Pusfinālā startē Haralds Silovs

Ātrslidošana sievietēm. Distance ar kopīgu startu 09:45 - 10:15

Pusfināli

Ātrslidošana vīriešiem. Distance ar kopīgu startu 10:30 - 10:45

Fināls

Ātrslidošana sievietēm. Distance ar kopīgu startu 11:00 - 11:15

Fināls

Daiļslidošana. Izvēles programma pāriem 13:08 - 15:53
Bobslejs. Sieviešu divnieku 3.brauciens 14:00 - 14:45
Kērlings. Spēle par 3.vietu sievietēm 14:05

Zviedrija-Šveice

Hokejs vīriešiem. Spēle par 3.vietu 15:10

Slovākija-Zviedrija

Bobslejs. Sieviešu divnieku 4.brauciens 15:30 - 16:15
20
Kalnu slēpošana. Jaukto komandu paralēlais slaloms 03:00 - 04:30
Kērlings. Spēle par 1.vietu sievietēm 03:05

Japāna-Lielbritānija

Bobslejs. Vīriešu četrinieku 3.brauciens 03:30 - 04:30

Startē Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža

Kalnu slēpošana. Jaukto komandu paralēlais slaloms. Fināli 04:28 - 04:45
Distanču slēpošana. 30km brīvajā stilā sievietēm 05:00 - 07:00

Startē Patrīcija Eiduka un Baiba Bendika

Bobslejs. Vīriešu četrinieku 4.brauciens 05:20 - 06:20

Startē Oskara Ķibermaņa pilotētā ekipāža

Daiļslidošana. Paraugdemonstrējumi 06:00 - 08:30
Hokejs vīriešiem. Spēle par 1.vietu 06:10

Somija-KOK

Slēgšanas ceremonija 13:55 - 16:00
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
Sporta veidi

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti