Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lukašenko nepiekāpjas, opozīcija vēršas pie ES

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arhitektu plenērs – Carnikavas baznīcas būvniecībai

Arhitekti plenērā meklē idejas Carnikavas baznīcas būvniecībai

Jau kopš 2018. gada Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze vāc ziedojumus jaunas baznīcas būvniecībai, kas aizstās liesmu nopostīto Siguļu dievnamu. Lai izpētītu iecerētās Carnikavas baznīcas arhitektonisko tēlu un vietu, kā arī rastu radošas idejas mērķa realizēšanai, Carnikavā notiek arhitektu vasaras plenērs.

Kopš vēsturisko, gandrīz atjaunoto Siguļu baznīcu 2017. gada nogalē nopostīja liesmas, Ādažu evanģēliski luteriskā draudze Carnikavā mitinās tā saucamajā ''Laivu mājā'', bet nekad nav pieļāvusi domu, ka tā paliks vienmēr.

“Par baznīcas, kas ir Siguļos, atjaunošanu mēs necīnāmies.

Tā baznīca ir nodegusi līdz pamatiem, un draudze kopā ar novada iedzīvotājiem, kas faktiski ir arī draudze, pieņēma lēmumu, ka mēs jauno dievnamu veidosim tuvāk esošajam centram,” skaidro Ādažu ev. luteriskās draudzes pārvaldes komisijas priekšsēdētājs Artūrs Veispāls.

“Jau tagad ir skaidri redzams, ka te ir tāda skaista vieta, kurā ir krustceles. Dažādi ceļi [..]. Vieta kā krustpunkts, kuru mēs redzam kā labu vietu baznīcai. Jautājums tikai, kā šī vertikāle šajā vietā, kur cilvēki vairāk meklē atpūtu un klusumu, kļūs par svētvietu,” norāda Ādažu ev. luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons.

Lai rastu labāko risinājumu, šonedēļ vietā, kur iecerēts būvēt jauno dievnamu, notiek Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes studentu plenērs. Četru dienu laikā topošajiem arhitektiem ir jārada labākā vīzija jaunajai baznīcai.

“Agrāk tas baznīcu būvniecības vēstījums bija mazliet citādāks. Mūsdienās tas viss vairāk ir par to, kā ienest to baznīcas sajūtu, lai ir tā noskaņa,” stāsta RTU Arhitektūras fakultātes studente Alvīne Ikauniece.

“Šī vieta ir maza un mīļa, ar citu mērogu. Ne tāda kā lielai baznīcai ar 300 cilvēku kapacitāti.

Es šeit redzu vietu mazai, mīļai vietai priekš draudzes, jo viņi to noteikti ir pelnījuši,” atzīmē RTU Arhitektūras fakultātes studente Sabīne Asere.

Plenērā studenti arī ģenerē idejas, kā cieņpilni godināt nopostīto Siguļu baznīcu, kuras teritorijā šobrīd atrasties ir pat bīstami.

Sabīne Asere stāsta: “Mēs izveidosim piedāvājumu priekš draudzes, ko viņi paši varbūt bez ārējiem līdzekļiem, bet ar savu darbu var iesākt, lai šo vietu primāri padarītu drošu un arī patīkamu apmeklētājiem.”

Plenēra noslēgumā prezentētās idejas tikšot ņemtas par pamatu, izstrādājot iecerētās jaunās Carnikavas baznīcas ēkas metu konkursa nolikumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt