Krimuldas novads piešķir prēmiju Elīzai Tīrumai par olimpisko bronzas medaļu

Krimuldas novada dome piektdien sēdē nolēmusi piešķirt prēmiju 1400 eiro apmērā novadniecei Elīzai Tīrumai par izcīnīto 3.vietu stafetes braucienā kamaniņu sportā, informēja domē.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds skaidro, ka novads lepojas ar Tīrumas sasniegumiem Soču olimpiskajās spēlēs un kamaniņu sporta veicināšanā kopumā. „Viņas izcīnītā medaļa būs labs piemērs un motivācija mūsu jauniešiem aktīvāk nodarboties ar ziemas sporta veidiem, kas jau šobrīd ir ļoti populāri mūsu novadā,” sacīja Grīnvalds.

Prēmijas piešķiršanu novadniekiem par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs paredz Krimuldas novada domes kārtības noteikumi. Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs prēmija tika piešķirta Elīzas Tīrumas māsai – arī kamaniņu braucējai Maijai Tīrumai.

Krimuldas novads ar 5,6 tūkstošiem iedzīvotāju un 339,1 km2 lielu platību atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Tas apvieno Krimuldas un Lēdurgas pagastus ar administratīvo centru Raganā. Krimuldas novads ir arī tūrisma vieta – Turaida, Reiņa trase, Krimuldas baznīca, Lēdurgas dendroloģiskais parks un citi objekti.

Jau ziņots, ka Latvijas kamaniņu braucējiem - Mārtiņam Rubenim, Elīzai Tīrumai un brāļiem Andrim un Jurim Šiciem - ir izdevies izcīnīt bronzas medaļu kamaniņu sporta stafetes disciplīnā.

Kamaniņu stafete ir jauna olimpiskā disciplīna. Pa vienam dalībniekam individuāli (sieviete un vīrietis), tāpat arī divnieku ekipāža. Svarīgi ne tikai ātri nobraukt, bet arī reaģēt un žigli doties trasē, kad iepriekšējais dalībnieks finišējis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti