Kas notiek ar “Jaunās Vienotības” finanšu skandāliem un partiju kontroli?

Arvils Ašeradens, Signe Jantone, Ineta Cīrule, Amīlija Raituma, Renārs Kadžulis, Gunārs Kūtris. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 24.aprīlis, trešdiena 21:15

«Vienotība» pērn noraidījusi Pīlēna domu par spēku apvienošanu; Ašeradens - izvēlējāmies citu stratēģiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Apvienotā Latvijas saraksta izveides iniciators, uzņēmējs Uldis Pīlēns jau vairāk nekā pirms gada ar ideju par politisko partiju apvienošanu kopīgam startam 14. Saeimas vēlēšanās uzrunājis "Vienotības" priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu. Tomēr sarunas nevedušās, otrdien "Kas notiek Latvijā?" atklāja Pīlēns.

Lēmumus par startu Pīlēna iniciētajā kopīgajā sarakstā savos kongresos jau pieņēmušas vairākas politiskās partijas, proti, Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Zaļā partija un Liepājas partija. Šo partiju izveidotā apvienība ar Pīlēna izveidoto biedrību Apvienotais Latvijas saraksts 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā – tuvākajā laikā šo sadarbību plānots nostiprināt, noslēdzot attiecīgu līgumu.

Taujāts, vai aicinājums apvienoties kopīgam startam atradis dzirdīgas ausis vēl kādās citās politiskajās partijās, Pīlēns atbildēja apstiprinoši. Tiesa gan, ne vienmēr tās vainagojušās ar panākumiem.  "Mēs piedāvājām "Vienotības" vadībai izskatīt apvienotā saraksta ideju vēl gadu-pusotru atpakaļ pašvaldību vēlēšanās. Un tad, protams, tas formulējums bija, teiksim tā – tas laikam nav nekas nopietns," viņš teica. Atbildot uz jautājumu, kurš no "Vienotības" vadības šādu vērtējumu izteicis, Pīlēns atklāja – ar ideju par politisko spēku apvienošanu viņš runājis ar "Vienotības" valdes priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu.

Ašeradens to nenoliedz, taču uzsver – pēdējo divu gadu laikā gan "Vienotība", gan partiju apvienība "Jaunā Vienotība" saņēmusi vairākus aicinājumus uz ciešāku sadarbību un kopīgu startu vēlēšanās. "Mēs ļoti rūpīgi analizējām dažādas stratēģijas. Viena ir tā dēvētā "lielā telts" – plaša apvienība. "Vienotība" ir tam gājusi cauri 2010. un 2014. gadā. Otra stratēģija ir – spēcīga un profesionāla komanda, kur viens otru pazīst," tā "Vienotības" valdes priekšsēdētājs.

"Šajā situācijā, lai cik vilinoši arī nebūtu piedāvājumi, mēs izvēlējāmies otro stratēģiju," teica Ašeradens.

"Tā var skatīties uz lietām. Tādā veidā jums faktiski iezīmējas partijas, kas saprot, ka tās problēmas, kas tuvojas Latvijai, ir pietiekamas, ekspertīze ir nepietiekama, un šādi veidojas tas kodols partijām. Mums ir mēģinājušas pieteikties arī vairākas citas partijas," klāstīja uzņēmējs. Sarunas tikušas risinātas ar partiju "Gods kalpot Rīgai" un Vidzemes partiju, bet arvien vēl tiek vērtēta iespēja, ka kopīgā saraksta veidotājiem varētu pievienoties Daugavpils novada partija.

Šajās dienās kļuva zināms, ka "Gods kalpot Rīgai", kuras redzamākie politiķi ir Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks un kādreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs, 14. Saeimas vēlēšanās sadarbosies ar Aināra Šlesera izveidoto "Latvija pirmajā vietā". Savukārt Vidzemes partijas vadītājs Vents Armands Krauklis šonedēļ parakstījis sadarbības memorandu ar "Attīstībai"/"Par!". Arī Latgales partija, kas 2018. gadā 13. Saeimas vēlēšanās sadarbojās ar apvienību "Jaunā Vienotība",  14. Saeimas vēlēšanās nolēmusi startēt kopā ar "Attīstībai"/"Par!".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti