Kas notiek ar dabasgāzes iepirkumiem Latvijai un Skultes termināļa projektu?

Jānis Vitenbergs, Jānis Patmalnieks, Edmunds Valantis, Mārtiņš Čakste, Edvards Kušners, Renārs Miķelsons, Lilija Apine. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 22.marts, trešdiena 21:15

Valsts mērķi un astoņas vai vienpadsmit tēmas – kā valdības veidotāji «kristalizēja», par ko jārunā

Vairāk labi apmaksātu darbavietu – tā, atbildot uz raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītāja Jāņa Dombura jautājumu, topošās valdības mērķi ekonomikā definē viena no valdības veidošanas sarunās iesaistītajām "Jaunās Vienotības" politiķēm Evika Siliņa. Tikmēr "Apvienotā saraksta" politiķis, bijušais valdības vadītājs Māris Kučinskis uzsver – jādomā par inovatīvu uzņēmumu piesaisti.

"Tajā gadījumā ir ārkārtīgi nozīmīgi apstākļi. Īpaši pašvaldībās – dabūt pilnu ieinteresētību "vilkt" iekšā tur uzņēmējus, labvēlīgo vidi radīt, "ievilkt" investorus," sacīja Kučinskis, piebilstot, ka patlaban gan svarīgi ir atbalstīt arī vietējos uzņēmumus.

Turpinot divpusējās konsultācijas par jaunās valdības izveidi pēc 14. Saeimas vēlēšanām, "Jaunā Vienotība" aizvadītajā nedēļā potenciālajiem koalīcijas partneriem piedāvājusi diskutēt par astoņām tēmām, proti, ekonomiku, izglītību, tiesiskumu, drošību, nacionālu valsti, ārpolitiku, veselību un darba organizāciju. Tikmēr "Apvienotais saraksts" piedāvājis tēmu klāstu papildināt ar vēl trim tēmām – krīzes vadība, transports un satiksme, kā arī konstitucionālie jautājumi. Abu politisko spēku piedāvātie tēmu tvērumi dažādās tēmās ir ar visai atšķirīgu detalizācijas pakāpi.

Pašreizējā Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Siliņa, skaidrojot, kādēļ "Jaunā Vienotība" potenciālajiem partneriem piedāvājusi primāri runāt par konkrētajām tēmām, norādīja – tas tādēļ, ka sākotnējās sarunās  ar "Apvienoto sarakstu" un daļēji arī ar Nacionālo apvienību "izkristalizējās", ka tieši par šīm tēmām izpratnes varētu nesakrist. "Tur ir ari daļēji strīdīgie jautājumi," viņa teica.

"Mēs jau vēl nerunājam par valdības deklarācijas veidošanu, kas noteikti būs plašāks dokuments," piebilda Siliņa.

Jautāta par iemesliem, kādēļ starp diskusiju tēmām nav, piemēram, sociālo jautājumu, politiķe atbildēja, ka tas tādēļ, ka sākotnējās sarunās neesot radies iespaids, ka potenciālajiem jaunās valdības partneriem ir būtiskas viedokļu atšķirības par sociālajām lietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti