Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

«Slēdzamas durvis ar kameru» un «ar kāju vēra kabinetus»: lauksaimnieka un Gerharda ķilda par ministrijas vadību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Biedrība "Zemnieku saeima", kurā apvienojušies ap 800 biedru no dažādām lauksaimniecības nozarēm, jau iepriekš Zemkopības ministrijai pārmetuši, ka to vada nevis politiski ieceltais ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība (NA)), bet gan viņa biroja vadītājs, NA valdes loceklis Jānis Eglīts. "Gerharda kungs nav tas, kurš vada ministrijas darbu," jaunās valdības veidošanai veltītajā raidījumu ciklā "Kādai jābūt nākamajai valdībai?" pauda ''Zemnieku saeimas'' valdes loceklis Mārtiņš Trons, pārmetot  ministram nesarunāšanos ar zemniekiem un lauksaimniekiem.

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām ''Zemnieku saeima'' aicināja Gerhardam atkārtoti neuzticēt Zemkopības ministrijas vadību. Publiskajā paziņojumā biedrība norādīja, ka Latvijas valstij stratēģiski svarīgā lauksaimniecības nozare četru gadu laikā ir iestumta dziļā stagnācijā, līdzšinējai vadībai nespējot panākt nozares ilgtspējīgu attīstību un neizrādot interesi reformēt lauksaimniecības sektora vājās vietas. Trons ministram pārmeta nedomāšanu ilgtermiņā,  finansējuma neieguldīšanu pētniecībā, zinātnē un izglītībā. "Izglītībā mēs vienkārši ieliekam 8 miljonus betonā, ēkās un būvniecībā'' un "ministrs mūs klausās, bet īsti nedzird".

Gerhards pārmetumus noraidīja, pārmetot ''Zemnieku saeimai'' iepriekš piekopto attiecību stilu ar ministriju. "Tie bija cilvēki no ''Zemnieku saeimas'', kas ar kāju vēra vaļā kabinetus, ierēdņiem norādīja, kas ir jādara, pēc tam nāca pie ministra un teica, to vajag atlaist, tas neklausa man, biroja vadītāju vajag atlaist, neklausa mūs,"  raidījumā ķildojās ministrs un Trons. Gerhards uzskata, ka tagad Zemkopības ministrijā ir ieviesti normāli darbības principi, kur lēmumi tiek pieņemti dažados līmeņos, konsultējoties ar nozari.

Trons nepiekrīt Gerhardam, uzsverot, ka līdz ar viņa kļūšanu par ministru iestāde kļuvusi teju nepieejama: "Ar Gerharda atnākšanu ministram ierīkotas slēdzamas durvis ar kameru; lai nokļūtu tālāk līdz ministra birojam, ir jāzvana un tad pa video kameru skatās, vai tevi laiž iekšā vai ne. Tas vispār nebijis precedents, kā vajag sadarboties ar organizāciju. Līdz ministram netiekam.''

Turpretī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis sacīja, ka viņu organizācijai sadarbība ir laba gan ar ministru, gan viņa biroja vadītāju. "Mēs dabūjam divas reizes vairāk iespēju izstāstīt vajadzības," sacīja Gūtmanis, bilstot, ka tas ne vienmēr rezultējas normatīvos, bet uzklausīti tiek. LOSP Gerhardu ministra krēslā atbalsta arī jaunajā Ministru kabinetā. Savā publiskajā vēstulē LOSP skaidro, ka Gerharda vadībā nozare spējusi pārvarēt Covid-19 krīzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti