Kas notiek ar Kariņa valdības "nesaudzīgo cīņu pret korupciju", novēršanas un apkarošanas plānu?

Edmunds Jurēvics, Igors Rajevs, Anna Aļošina, Ineta Cīrule, Māris Leja, Līga Stafecka, Olafs Grigus, Liene Gātere

Jānis Domburs 15.marts, trešdiena 21:15

Nepamanītais Kariņš, dzīres budžetā, ministru biedri un politiskā cena: kas (ne)notika politiķu sarunās nedēļas nogalē

Nedēļas nogalē notikušajās potenciālo koalīcijas partneru neformālajās sarunās, kuras, pēc "Apvienotā saraksta" (AS) valdes locekļa Māra Kučinska teiktā, notikušas, "Jaunās Vienotības" līderim Krišjānim Kariņam klāt neesot, politiķiem izdevies vienoties par vairākiem jautājumiem, piemēram, Ministru kabineta komitejas sēžu atjaunošanu. Tomēr vienošanās par atbildības jomu sadali joprojām nav panākta – pēc iepazīšanās ar informāciju par nākamā gada budžetu "Apvienotā saraksta" skepse par piedāvājumu uzņemties atbildību par veselības aprūpes nozari nav mazinājusies.

Nedēļas nogalē notikušajās politiskajās konsultācijās "Jaunās Vienotības" galvenais sarunvedējs bijis ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, norādīja Kučinskis. Tikmēr Kariņa partijas biedre, "Vienotības" valdes locekle Inese Lībiņa-Egnere uzsver – "Jaunās Vienotības" valdes pilnvarotais sarunu vedējs arvien ir līdzšinējais valdības vadītājs Kariņš.

Lai arī kaut kāds progress sarunās esot sasniegts, "Apvienotais saraksts" (AS) arvien neesot saņēmis atbildes uz saviem jautājumiem. "Es neredzu pamatu pateikt, ka mēs esam jau gatavi iet savās būdās iekšā, lai process ietu tālāk," tā, raksturojot nedēļas nogalē notikušo, sacīja Kučinskis.

Tikai sestdien AS beidzot esot iepazinies ar prognozēm par valsts budžetu. To, pēc Kučinska teiktā, būtu vajadzējis izdarīt vēl pirms aizpagājušajā nedēļā notikušās potenciālo koalīcijas partneru kopējā memoranda parakstīšanas, jo kļuvis skaidrs, ka "jānobremzē tāda dzīrošana":  "Vai nu mēs visi kopā vienojamies par tām dažām prioritātēm, par tām lietām, ko mēs izdarām – ar naudu, bez naudas… un, ņemot vērā, ka naudas nav, visi kopā arī pasakām, ka būs grūti."

Nedēļas nogalē gan sarunās iesaistītajiem esot izdevies rast vairākus kompromisus, piemēram, par Ministru kabineta komitejas sēžu atjaunošanu. Lībiņa-Egnere gan skaidroja, ka pats formāts būtiski mainītos, proti, komitejas tiktu veidotas konkrētu jautājumu risināšanai pirms Ministru kabineta sēdes. 

No viņas teiktā izriet, ka "Jaunā Vienotība" gatava piekāpties AS jautājumā par to, ka atbildība par nozaru ministriju pārvaldību būtu nevis vienas, bet gan vairāku partiju pārziņā. Kaut arī konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars šaubījās par to, vai Latvijā efektīvi darbotos ministru biedru institūcija, Lībiņa-Egnere atzina: "Šajā stadijā, kur mēs esam, tā ir tikai un vienīgi politiska cena par vienošanos. Tāpēc es arī saku: mēs esam gatavi to cenu maksāt, lai būtu vienošanās, lai būtu rīcībspējīga valdība."

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti