Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

Neofobi, neofili un īstermiņa ambīcijas – diskusija par iemesliem, kāpēc Latvijā nevedas reformas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas politiķiem lielākoties piemīt īstermiņa ambīcijas un trūkst drosmes īstenot reformas, kuru rezultāti būtu redzami tikai pēc ilgāka laika. To trešdien diskusijā "Kas notiek ar Valsts prezidenta lomu valdības tapšanā un valsts attīstību?" pauda Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers. Tikmēr "Accenture Baltics" vadītājs Maksims Jegorovs uzsver, ka, viņaprāt, definēt atpalicības novēršanu par attīstības stratēģiju ir psiholoģiski nepareizi.

"Pat ja ilgtermiņā ir tās īstās domas, tad nav neviens… un īstenībā vajadzētu kādu katras partijas iekšienē, kurš pieskata, ka biškīt padomājam arī par to nākotni. Tas nenāks pats par sevi," tā Austers.

Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela piebilst – politiskais cikliskums, kad ik pēc četriem gadiem politiķiem no jauna jāsacenšas par vēlētāju balsīm, ir par īsu, lai varētu novērtēt reformu rezultātu:

"Nozarēm, kas ir ļoti inertas – tajā skaitā arī izglītības nozare, tajā skaitā arī veselības nozare un visas citas pārējās, tās reformas nedod rezultātu uzreiz."

"Tur vienmēr ir tā māka izbalansēt starp to neofiliju, kas liek nemitīgi skriet uz priekšu un neofobiju, un visu laiku palikt kaut kur pa vidu," teica Muktupāvela. Austers vēl piebilst – vairums cilvēku pēc savas dabas drīzāk ir neofobi (proti, piesardzīgi izturas pret būtiskām pārmaiņām – red.).

Jau vēstīts, ka šā gada 1. novembrī, uzrunājot 14. Saeimas deputātus, Valsts prezidents Egils Levits pauda, ka šai jābūt reformu Saeimai, bet valdībai – reformu valdībai. Jau tūlīt pēc vēlēšanām Levits pavēstīja, ka no nākamās valdības veidotājiem vēl pirms premjerministra nominēšanas sagaida reformu plānus.

"Es domāju, ka psiholoģiski nav pareizi, ka stratēģija tiek definēta, kā novērst atpalicību. Tā nedrīkst runāt, tāpat kā bērnam nedrīkst teikt: nedari to. Ir jārunā: dari šādi," sprieda "Accenture Baltics" vadītājs Maksims Jegorovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti