Kas notiek ar Valsts kontroles vadības maiņu, (ne)paveikto un plāniem?

Edgars Korčagins, Maija Āboliņa, Juris Stukāns, Līga Stafecka, Skaidrīte Ābrama. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 6.decembris, trešdiena 21:15

«Līdz brošai» un «ārstu devalvācija» – ģimenes ārsti nemierā ar finansējumu Covid-19 pārslodzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmdien, 17. janvārī, valdību veidojošo partiju sanāksmē plānots diskutēt par finansējumu ģimenes ārstu piemaksām par vakcināciju pret Covid-19 un papildu darbinieka algošanai ģimenes ārstu praksē. Atbilstoši finanšu ministra padomnieces Karīnas Plokas un Ministru prezidenta parlamentārās sekretāres Evikas Siliņas skaidrotajam, iepriekš jautājums nav skatīts, jo Veselības ministrija šos pieprasījumus neesot atbilstoši noformējusi.

Kopumā ģimenes ārstu vajadzībām būtu nepieciešami aptuveni 13 miljoni eiro, taču šodien valdību veidojošo partiju politiķi diskutēs par aptuveni 8 miljonu lielu papildu piešķīrumu.

Pēc Plokas teiktā, naudas pieprasījumi saistībā ar izdevumiem, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju, līdz šim vērtēti “diezgan nekritiski”. “Ja Veselības ministrija šo virza kā Covid-19 pasākumu, terminētu, ar aprēķiniem, tad es šobrīd nevaru apsolīt, ka tas tiks atbalstīts, bet es neredzu nevienu iemeslu, kādēļ tas netiktu atbalstīts,” sacīja finanšu ministra padomniece. Viņai gan esot sajūta, ka Veselības ministrija, kas jau vairāku mēnešu garumā risina sarunas ar ģimenes ārstu nevalstiskajām organizācijām, brīžiem ģimenes ārstus "vazā aiz deguna". 

“Premjers noteikti nav ķīlnieks tajā situācijā, ka līdz šim nav bijušas veiksmīgas šīs diskusijas ar ģimenes ārstiem. Ja mēs saprotam, kas ir tā vajadzība – mums nav problēmu, diskutējam. Bet mums bieži vien nav skaidra tā sistēma, kāda viņa izskatīsies,” sacīja Siliņa, piebilstot, ka viņai personiski nav skaidrs, kur palikušas, piemēram, piemaksas par ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijā pret Covid-19. “Es vispār nesaprotu, kā viņas varēja pazust, es godīgi to saku. Uz kāda pamata, man nav skaidrības,” teica Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre.

Tikmēr Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs neslēpa, ka ieilgušās diskusijas par papildu naudas atvēlēšanu ģimenes ārstu vajadzībām viņam jau ir “līdz brošai”. Diskusiju par aptuveni 13 miljonu eiro atvēlēšanu piemaksām par iesaisti vakcinācijā pret Covid-19 un papildu darbinieka algošanai viņš sauc par savā ziņā smieklīgām. “Mēs tiešām esam iztērējuši tajās pašās vakcinācijas organizēšanās, es esmu pārliecināts, krietni lielākas summas, apejot primāro veselības aprūpi,” tā Dzalbs.

Ģimenes ārste Māra Meldere no Rojas novada skaidroja, ka, piemēram, iespēja algot papildu darbinieku darbam ģimenes ārsta praksē atbrīvotu ārstus no dažādu birokrātisku funkciju veikšanas, kas būtībā devalvē ārsta darbu, piemēram, anketu izdrukāšanas, pacientu apzvanīšanas, vakcinācijas fakta fiksēšanas pat piecās dažādās vietās.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti