Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

Levits apgalvo, ka NATO līderi absolūti vienoti par militārā aprīkojuma piegādēm Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pagājušajā piektdienā notikušajā NATO Austruma flanga valstu vadītāju samitā un NATO ārkārtas samitā visu NATO dalībvalstu vadītāji bijuši “absolūti vienoti” savās pozīcijās, tajā skaitā arī jautājumā par militārā ekipējuma piegādēm Ukrainai. To svētdien raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumā apgalvoja Valsts prezidents Egils Levits. Tomēr jau svētdien Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns paziņoja, ka Ungārija ieročus Ukrainai nepiegādās.

Ungārijas valsts televīzijā Orbāns paziņojis, ka Ungārijas valdība pieņems lēmumus, kas ļaus tai palikt “ārpus šī konflikta”. Tāpat viņš norādījis, ka neatbalsta sankcijas, par kurām “mums galu galā būs jāmaksā, pat ja mēs paliksim ārpus šī konflikta”, ziņo ārvalstu mediji. Ungārija gan gatavojas uzņemt bēgļus no Ukrainas. 

Tikmēr Levits raidījumā “Kas notiek Latvijā?” stāstīja, ka piektdien notikušajos NATO valstu vadītāju samitos visu valstu vadītāji bijuši vienisprātis, ka NATO dalībvalstu karavīri neiesaistīsies aktīvajā karadarbībā Ukrainā, bet valstij, kurā Krievija izvērsusi plašu militāru ofensīvu, tiks palīdzēts ar militāro aprīkojumu.

Ungārija jau iepriekš minēta kā viena no valstīm, kas iebildusi pret to, ka sankcijās pret Krieviju tiek iekļauta Krievijas banku sistēmas atslēgšana no SWIFT. Šāda lēmuma “bloķētāju” vidū bija arī Vācija, tomēr tā savu nostāju mainīja. Dažu dienu laikā Vācija ir mainījusi savu attieksmi pret militārā aprīkojuma sniegšanu Ukrainai – nedēļas nogalē tika paziņots, ka Ukrainai no Bundesvēra krājumiem tiks piegādātas 500 “Stinger” raķetes, 1000 prettanku ieroči, kā arī četrpadsmit bruņumašīnas.

Jāpiebilst, ka Ungārija, tāpat kā Latvija, Lietuva un Igaunija ietilpst tā dēvētajā "Bukarestes devītniekā". Tā vadītāji piektdien sanāca uz ārkārtas samitu Varšavā. 

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Trīs dienas vēlāk, 24. februārī  Krievija sāka plašu militāru iebrukumu  Ukrainā. Uz to reaģējot ASV, Eiropas Savienība, Lielbritānija, Japāna, Austrālija un vēl vairākas valstis paziņojušas par vēl nepieredzēta apjoma sankciju ieviešanu pret Krieviju. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti