Kas notiek ar “Jaunās Vienotības” finanšu skandāliem un partiju kontroli?

Arvils Ašeradens, Signe Jantone, Ineta Cīrule, Amīlija Raituma, Renārs Kadžulis, Gunārs Kūtris. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 24.aprīlis, trešdiena 21:15

«Kurš šauj garām» – politiķi un mediķi par un pret Pavļuta un koalīcijas kopējo atbildību par Covid-19 krīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Veselības ministrijas problēma ir tā, ka "nekas netiek modelēts" – tā esot bijis gan ar paziņojumu par antigēnu testiem kā priekšnosacījumu dažādu ārstniecības iestāžu apmeklēšanai, gan, piemēram, ar izziņoto ieceri iesaistīt vakcinācijā pret Covid-19 farmaceitus. Tā trešdienas vakarā raidījumā "Kas notiek Latvijā?" pauda Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, neslēpjot, ka biedrībā apspriesta iespēja prasīt ne tikai veselības ministra Daniela Pavļuta, bet arīdzan visas valdības demisiju.

Jāņa Dombura vadītajā diskusijā, kuras tēma 3. novembrī bija Covid-19 krīzes savaldīšana, viens no tematiem bija veselības ministra Danela Pavļuta (''Attīstībai/Par!''), valdības un valdošās koalīcijas atbildība par situāciju, kad Latvija uz brīdi pat kļuva par līderi pasaulē Covid-19 izplatības ziņā un hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits ir sasniedzis iepriekš nepieredzēti augstus apmērus.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prasībai par Pavļuta demisiju pievienojās vairākas citas mediķu organizācijas, piemēram, Latvijas Māsu asociācija, savukārt septiņpadsmit Saeimas opozīcijas deputāti iesniedza parlamenta lēmumprojektu par neuzticības izteikšanu veselības ministram. Šos deputātus diskusijā pārstāvēja pie frakcijām nepiederošais Māris Mičerevskis, kurš demisijas pieprasījumu pamatoja šādi: "Viņš izvirzīja mērķi par 70% vakcināciju. Pats, ne jau mēs, ne jau ārsti. Viņš pats izvirzīja. Pie tam arī senioru vakcināciju, kas nav notikusi, nav bijusi īsti tā, kā gribētos. Viņš pats izvirzīja šo gatavību trešajam vilnim." Mičerevskis uzskata, ka veselības nozares vadība būtu jāuzņemas valdības vadītājam Krišjānim Kariņam pašam.

Juris Pūce, kas vada Pavļuta pārstāvētās apvienības "Attīstībai/Par!" Saeimas frakciju, diskusijā pauda pārliecību, ka Pavļuta demisijas pieprasījums esot bezatbildīgs. Viņš saprotot mediķu organizāciju "izmisuma kliedzienus", savukārt politiķu mēģinājumi "uzsēsties uz šo demisijas pieprasījumu" esot bezatbildīgi. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns  (Jaunā konservatīvā partija) savukārt aicināja atturēties no vainīgo meklējumiem un koncentrēties uz to, lai aukstasinīgi pārvarētu Covid-19 krīzi.

Deputāte, kādreizējā veselības ministre Anda Čakša, kas diskusijā pārstāvēja "Jauno Vienotību", savukārt sacīja: "Es personiski neatceros nevienu veselības ministru, kuram nebūtu prasīta demisija. Nu, tas nav postenis, pēc kura kāds šobrīd īpaši alktu." Viņas vērtējumā viena no problēmām šobrīd ir spēcīgas komandas trūkums – arī ierēdņu līmenī.

Tikmēr Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska uzsvēra, ka viņas vadītā asociācija demisijas pieprasījumam nav pievienojusies. "Dažādās organizāciju vēstulēs ir dažādi argumenti, dažāds pamatojums, kādēļ viņam vajadzētu demisionēt. Es saprotu, ka LĀB vēstulē šis galvenais pamatojums ir komunikācijas trūkums," norādīja Kozlovska, piebilstot, ka Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija šādu problēmu nav novērojusi. Lauku ģimenes ārsti gan piekrītot argumentam par veselības aprūpes nozares nepietiekamo finansējumu, taču, kā uzsvēra Kozlovska, šīs jautājums nav tikai Veselības ministrijas atbildība. "100% atbildība ir valdībai un Saeimai, kas, piedošanu, arī "noštopēja" šo likumu," viņa teica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti