Kas notiek ar jaunās koalīcijas plāniem, kritiku par tiem un Saeimas priekšsēdētāja maiņu?

Evika Siliņa, Armands Krauze, Antoņina Ņenaševa, Edgars Tavars, Ilze Indriksone, Ainārs Šlesers, Aleksejs Rosļikovs

Jānis Domburs 20. septembris, trešdiena 21:15

Kučinskis un Godmanis vērtē Kariņa valdības darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krišjāņa Kariņa valdību veidojošo partiju koalīcija ir visai sarežģīta un tai jāsaskaras ar patiešām nopietnām krīzēm, trešdien “Kas notiek Latvijā?” diskusijā par valdības paveikto un nepaveikto trīs gadu laikā vērtēja bijušie Ministru prezidenti Ivars Godmanis un Māris Kučinskis (ZZS). “Daudzas detaļas aizmirsīs un nospiedums šai valdībai viennozīmīgi paliks – Covid valdība,” uzsver Kučinskis.

Godmanis, savukārt, norādīja, ka “paradoksālā kārtā” Kariņa valdība ir spējusi pieņemt lēmumus par reformu uzsākšanu. Kā piemēru viņš minēja administratīvi teritoriālo reformu un arīdzan visai negatīvu rezonansi izraisījušo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu reformu.

“Igaunijā tas ir, Lietuvā tas ir, Latvijā tas nebija. No jūlija sāks strādāt. Tur vajag lielu dūšu, lai to izdarītu. Kā viņi saņēma to dūšu, es nezinu. Kāds būs rezultāts – nezinu.” 

 

Valdības vadītājam Kariņam gan esot jāuzņemas atbildība arī par kļūdām, pirmkārt – par neveiksmīgo Covid-19 vakcīnu iepirkumu vakcinācijas pirmsākumos, tas ir, 2020. gada nogalē un aizvadītā gada sākumā. Par kļūdu Godmanis sauc arī aizvadītā gada pavasarī notikušo vienreizējo pabalstu izmaksu 200 eiro apmērā katram senioram un 500 eiro apmērā par katru bērnu. “Iedeva tos nepilnus 300 miljonus, kuri tagad ļoti noderētu krīzē (energocenu pieauguma krīzē – red.). Un tagad cilvēkiem salīdzinot, šis pieaugums nav tāds, ko viņi uzskatītu par pieaugumu,” tā kādreizējais premjerministrs.

Kučinskis pie valdības “jēdzīgajiem” darbiem pieskaita arī plānoto atalgojuma pieaugumu iekšlietu nozarē strādājošajiem. Savukārt premjers Kariņš esot pelnījis uzslavu par to, ka veiksmīgi izdevies pārliecināt starptautiskos sabiedrotos par to, ka Latvijas banku sistēmu izdevies sakārtot atbilstoši starptautiskajām prasībām naudas atmazgāšanas novēršanas jomā.

Kritiski Kučinskis novērtēja vēl pirms pandēmijas pieņemto lēmumu atcelt iepriekšējās valdības un parlamenta lēmumu par tā dēvētā “veselības nodokļa” jeb jauna veselības aprūpes finansēšanas modeļa ieviešanu. “Trīs gadi pagājuši, nekas vietā nav iedots,” sacīja Kučinskis.

Godmanis Kariņa valdības politiķiem iesaka “racionalizēt savus paveiktos darbus” un racionāli izskaidrot, ko plānots paveikt līdz vēlēšanām. Viņaprāt, ja valdība “aizies emocijās”, tad priekšvēlēšanu laikā no oponentu puses gaidāma vēl emocionālāka pretreakcija. “Palīdz tikai racionāli saprotami lēmumi, emocionāli skaidrot viņus nedrīkst,” uzsvēra ekspremjers.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti