Kas notiek ar ekonomisko sadarbību ar agresorvalstīm un mangāna rūdas tranzītu?

Zanda Kalniņa-Lukaševica, Armands Krauze, Ģirts Dubkēvičs, Edvards Smiltēns, Jānis Taukačs, Jānis Endziņš, Rinalds Pļavnieks, Jānis Kasalis

Jānis Domburs 20.marts, trešdiena 21:15

Kariņa grūtības skatīties spogulī – politologs par valdības sarunu vedēja un Pīlēna asumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdzšinējais premjers un jaunās, topošās valdības veidotājs Krišjānis Kariņš no "Jaunās Vienotības" un "Apvienotā saraksta" premjera amata kandidāts Uldis Pīlēns medijos apmainījušies "laipnībām". Piemēram, nesenā intervijā žurnālam "Ir" Kariņš sacījis, ka Pīlēns "nesaprot, kā darbojas Saeima, kā darbojas valdība, kā darbojas mūsu valsts pārvalde", piebilstot, ka ar dažādiem cilvēkiem līdzšinējā politiķa karjerā ir strādājis, bet "ar tādiem kā "Apvienotā saraksta" politiķi es vēl neesmu strādājis." 14. novembra diskusijā ""Kādai jābūt nākamajai valdībai?": Kā beigsies koalīcijas veidotāju strīdi un kas tiem sekos?" politologs Filips Rajevskis sacīja, ka līdzšinējās iespējamās koalīcijas sarunas bremzēja Kariņa un Pīlēna emocionālā sadursme.

Pēc politologa un sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzdibinātāja Rajevska domām, tas, ka abu starpā veidojas spriedze, iezīmējās jau priekšvēlēšanu debašu laikā. "Problēma ir tāda, ka Pīlēns, viņš ir diezgan līdzīgs Kariņam no emocionālām un personiskām izpausmēm. Un Kariņa kungam ir grūti skatīties tajā spogulī," sprieda Rajevskis. "Kad tu esi četrus gadus nostrādājis ar ļoti interesantu koalīciju, ļoti daudziem interesantiem cilvēkiem, tu esi pieradis pie noteikta darba stila; ka tu esi ar savu mieru un izturētību, ka tu esi vienacis aklo kompānijā, – tu izskaties labi. Tas arī devis rezultātu," taču šobrīd, pēc Rajevska domām, situācija ir mainījusies un Kariņš ir pie galda ar daudz profesionālākiem cilvēkiem un viņam ir jāmaina ierastais uzvedības modelis. Savukārt adaptācija jaunajai situācijai radot problēmas, uzskata politologs.

14. novembra diskusijā "Jaunās Vienotības" politiķe Inese Lībiņa-Egnere nepiekrita Rajevska viedoklim, sakot, ka visiem ir viens mērķis – izveidot rīcībspējīgu, labu valdību. "Un ne vieni, ne otri sarunu vedēji nevarētu atļauties savas emocionālās sajūtas likt virs valstiskām sajūtām. Un tāpēc es pat negribu šādās debatēs iesaistīties."

Nesaprašanos ar Kariņu iezīmējuši arī citi "Apvienotā saraksta" deputāti. Piemēram, Andris Kulbergs mikroblogošanas vietnē "Twitter" pēc vienas no partiju sarunām rakstīja: "Tādas partneru sarunas vēl nekad neesmu piedzīvojis... arogantas, bez cieņas, bez satura, ar ultimātu, bez ieklausīšanās. Tāda sajūta, ka KK dara visu, lai nebūtu nominēts par premjeru." Māris Kučinskis, komentējot sava partijas biedra ierakstu, sacīja, ka Kulbergs pauž to, ko "mēs visi domājam." Viņš piebilda, ka sarunas, kuras noris bez Kariņa un viņa vietā nāk līdzšinējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, norit daudz raitāk un ar rezultātiem.

Rajevskis izvirzīja jautājumu, kuru iepriekš medijos ir izteicis arī Kariņš – ko Pīlēns sarunās pārstāv. Kariņš iepriekš sacīja, ka sarunās jāpiedalās vien ievēlētiem deputātiem, dodot mājienu, ka ar Pīlēnu, kurš vēlēšanās nekandidēja, nerunās. Raidījumam "Kas notiek Latvijā?" zināms, ka Pīlēna pārstāvētajai biedrībai ''Apvienotais Latvijas saraksts'' un politskajam spēkam "Apvienotais saraksts" ir līgums.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti