Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

Dumpis un Dzalbs par vakcinācijas plānu 2022: «Jādomā par 2 mēnešiem, ne gadu» un «nesagaidīšu nākamo gadu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

2022. gada laikā pirmreizējās vakcinācijas pret Covid-19 aptverei vecuma grupā virs sešdesmit gadiem būtu jāsasniedz 80%, bet aptverei kopējā populācijā, tas ir, ieskaitot arī bērnus – 75%. Tikmēr balstvakcinācijas aptverei šā gada laikā jāsasniedz 80% no pirmreizējās vakcinācijas kursu pabeigušajiem iedzīvotājiem. Šādi mērķi noteikti informatīvajā ziņojumā “Par Covid-19 vakcināciju 2022. gadam”, kuru īsi pirms Ziemassvētkiem aptaujas kārtībā notikušā sēdē pieņēma valdība.

Trešdien, 5. janvārī, šis plāns tika apspriests raidījumā “Kas notiek Latvijā?”, kurā diskusijas dalībnieki izteica savu viedokli gan par to, cik ambiciozi ir plānā noteiktie mērķi, gan par to, vai laikā, kad Latvijā strauji sācis izplatīties Covid-19 vīrusa omikrona paveids, nebūtu jācenšas šos mērķus sasniegt jau tuvāko mēnešu laikā. “Plāns nav ambiciozs, es piekrītu,” vērtēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis.

“Ja mēs šo plānu izpildītu mēnešu laikā, tas būtu daudz,” teica Dumpis, gan atzīmējot, ka viņš tic nevis plāniem, bet gan “tam, ko mēs varam izdarīt”.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča savukārt skaidroja, ka ziņojums par Covid-19 vakcinācijas plānu 2022. gadam valdībā Ziemassvētku priekšvakarā skatīts tieši tādēļ, ka Latvijā jau sākusies vīrusa omikrona paveida izplatība. “Mums principā bija šis plāns “jāapdeito” esošajai situācijai. Un, būsim godīgi, ja jūs iepazināties ar šo plānu, tad visas tās ieceres, kas bija plānotas tā vienmērīgi – kā mums noritēs balstvakcinācijas process, kā mēs paredzam, ka varētu būt ceturtā pote, tas viss process šobrīd ir jāīsteno janvārī–februārī,” tā Juhņeviča.

Tikmēr ģimenes ārsts un Imunizācijas valsts padomes loceklis Ainis Dzalbs uzsvēra, ka viņam, iepazīstoties ar šo plānu, kļuvis skaidrs, ka, lai to īstenotu, viņam šogad jāsniedz 1500 pakalpojuma (tas ir, vakcinācijas pret Covid-19 – red.) vienības. “Es nesagaidīšu nākamo gadu,” teica Dzalbs.

No valdībā apstiprinātā plāna pielikuma izriet, ka vakcīnu iegādei, loģistikai un iedzīvotāju vakcinācijai šogad plānots tērēt vairāk nekā 131 miljonu eiro, bet vēl aptuveni 7,7 miljonus eiro liels papildu finansējums būs vajadzīgs dažādiem citiem izdevumiem, tajā skaitā iedzīvotāju informēšanas kampaņām un zvanu centra uzturēšanai. Šiem mērķiem būšot nepieciešami attiecīgi teju 466 tūkstoši eiro un vairāk nekā 1,9 miljoni eiro.

KONTEKSTS:

Līdz šim Latvijā vismaz vakcīnas pret Covid-19 vienu devu saņēmuši 69,6% iedzīvotāju, bet noslēguši vakcināciju – 66,9%. 6. janvārī valdība nolēma, ka no šā gada 15. februāra Covid-19 sertifikātu derīguma termiņš pakalpojumu saņemšanai Latvijā būs ierobežots. "Jenssen" vakcīnai, ar kuru vakcinēti teju 11% vakcinācijas kursu noslēgušo iedzīvotāju šis termiņš būs pieci mēneši, bet pārējām vakcīnām – deviņi mēneši. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti