Kas notiek ar 2024.gada valsts budžeta projektu un Nacionālās drošības koncepciju?

Arvils Ašeradens, Viktors Valainis, Kaspars Briškens, Igors Rajevs, Atis Švinka, Jānis Siksnis, Nauris Puntulis, Liāna Langa, Danuta Dembovska

Jānis Domburs 27. septembris, trešdiena 21:15

Domburs intervē «Saskaņas» līderus Urbanoviču un Zariņu: par uzcenojumu veikalos un «samalšanos» ar Mairi Briedi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vairākās parlamenta vēlēšanās savulaik uzvaras laurus plūkusī "Saskaņa" 1. oktobrī 14. Saeimas vēlēšanās, visticamāk, vairs nebūs starp vēlētāju favorītiem – to ļauj prognozēt sabiedriskās domas aptauju rezultāti. Teju visi politiskie spēki, kam sabiedriskās domas aptaujas paredz 5% barjeras pārvarēšanu, jau paspējuši paziņot, ka ar "Saskaņu" valdību neveidos.  Tikmēr Ivars Zariņš –  "Saskaņas" pieteiktais Ministru prezidenta amata kandidāts – pauž: "Mēs dzīvojam laikos, kad iespējams viss."

Pēc 24. februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, bet "Saskaņas" redzamākie politiķi – valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs un Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs – pauda nosodījumu Kremļa režīmam un agresorvalstij Krievijai, popularitātes pieaugumu piedzīvojušas politiskās partijas, kas publiskā telpā ieņem Krievijai labvēlīgāku pozīciju. Augustā notikušās SKDS aptaujas rezultāti liecina, ka tuvu 5% barjeras pārvarēšanai ir Latvijas Krievu savienība (LKS) un kādreizējā "saskaņieša" izveidotā partija "Stabilitātei!". Urbanovičs intervijā Jānim Domburam gan lēsa, ka 14. Saeimas vēlēšanās startē vismaz četras politiskās partijas, kas "primāri skatās uz Maskavu". Tās esot jau minētās LKS un "Stabilitātei!", kā arī savulaik no "Saskaņas" Saeimā ievēlēto Jūlijas Stepaņenko un Ļubovas Švecovas pārstāvētā partija "Suverēnā vara", kā arī kovidskeptiķu partija ''Tautas kalpi Latvijai''. Raksturojot "Saskaņas" atšķirību no šīm partijām, Urbanovičs teica: "Mēs, "Saskaņa", translējam mūsu līdzpilsoņiem, kas mājās nerunā latviski katru dienu, mēs viņiem sakām, ka nevajag skatīties uz pārrobežu ar cerībām, ka tie panāks šeit izmaiņas."

Skaidri nostāties Ukrainas pusē gan vairās pats pazīstamākais no "Saskaņas" 14. Saeimas vēlēšanu sarakstā iekļautajiem – bokseris Mairis Briedis. Jau pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā viņš savā "Instagram" kontā publicēja ierakstu, kurā citstarp pavēsta, ka "es neesmu no tiem cilvēkiem, kas nostāsies vienā pusē". Atbildot uz jautājumu par to, vai šāda Brieža nostāja atbilst "Saskaņas" pozīcijai, Urbanovičs uzsvēra, ka partijā ir cilvēki ar dažādiem viedokļiem. "Kad viņš ieies mūsu politiskajās dzirnavās, mēs samalsimies vienā monolītā," pauda politiķis.

"Saskaņa" savā 4000 zīmju programmā 14. Saeimas vēlēšanām norādījusi, ka "Latvijai jāsāk pāreja uz sociāli orientētu tirgus ekonomiku", kā arī jāievieš "valsts cenu regulējums daļai preču un pakalpojumu". Jautāts, kā šos solījumus plānots īstenot, Ministru prezidenta amatam pieteiktais Zariņš skaidroja, ka "Saskaņas" piedāvājums neparedz valsts līmenī regulēt mazumtirdzniecības cenas veikalu plauktos. Viņaprāt, valstij ir jāievieš maksimālā mazumtirdzniecības uzcenojuma griesti, kā arī vairāk jāiejaucas nozarēs, kur tirgus nestrādā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti