Kas notiek ar jaunās koalīcijas plāniem, kritiku par tiem un Saeimas priekšsēdētāja maiņu?

Evika Siliņa, Armands Krauze, Antoņina Ņenaševa, Edgars Tavars, Ilze Indriksone, Ainārs Šlesers, Aleksejs Rosļikovs

Jānis Domburs 20. septembris, trešdiena 21:15

Citiem «nulle pārkāpumu» – NEPLP turpināšot atbalstīt neatkarīgos žurnālistus no Krievijas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē norit pārbaude par vīzu atcelšanu trīspadsmit  nule kā apraides tiesības Latvijā zaudējušās Krievijas televīzijas kanāla "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") darbiniekiem, taču Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons, kura pārstāvētā Nacionālā apvienība (NA) pirmdien aicināja kanāla žurnālistus izraidīt no valsts, trešdien raidījumā "Kas notiek Latvijā?" neizslēdza iespēju, ka "Doždj" žurnālisti Latvijā var lūgt politisko patvērumu.

"Te ir jāšķir divas lietas," atbildot uz raidījuma vadītāja Jāņa Dombura mudinājumu skaidrot NA paziņojumā pausto pozīciju attiecībā uz "Doždj" darbinieku izraidīšanu, sacīja Jansons.

"Doždj" galvenais redaktors Tihons Dzjadko diskusijā atzina, ka viņam par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sākto pārbaudi zināms vien tik, cik no masu medijiem, taču viņš cer, ka atzinums būs apraides tiesības zaudējušā kanāla darbiniekiem labvēlīgs.

Komentējot bažas, ka "Doždj" pieļauto pārkāpumu dēļ nelabvēlīgas sekas var skart arī citus Latvijā patvērumu radušos neatkarīgos žurnālistus no Krievijas, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš apgalvoja, ka NEPLP arvien turpina atbalstīt neatkarīgo žurnālistu darbību Latvijā.

"Latvijā ir vairāki desmiti Krievijas mediju, un mēs monitorējam visu informatīvo telpu. Un šajā laikā kopš pavasara beigām mēs esam konstatējuši precīzi nulle likumpārkāpumus vai problēmjautājumus citiem Krievijas medijiem vai žurnālistiem. Un mūsu partnerdienesti, ar kuriem mēs sadarbojamies, kuri arī sniedz mums informāciju, ir konstatējuši precīzi nulle pārkāpumu vai problēmgadījumu ar citiem Krievijas žurnālistiem," pauda NEPLP priekšsēdētājs.

Pēc viņa teiktā, "Doždj" esot vienīgais Latvijā patvērumu radušais Krievijas medijs, kas regulāri pieļāvis pārkāpumus. Tāpēc Valsts drošības dienesta 5. decembra vēstule, kuru NEPLP citē savā lēmumā par apraides atļaujas anulēšanu "TV Rain", esot tikai viens puzles fragments.

"Manuprāt, lēmums būtu bijis tieši tāds pats arī tad, ja nebūtu saņemta šī Valsts drošības dienesta vēstule," sacīja Āboliņš.

Jau vēstīts, ka vēl pagājušajā nedēļā "Doždj" paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš 1. decembrī raidījumā "Zģes i seičas" ("Здесь и сейчас"/"Šeit un tagad") izteica cerību, ka kanālam izdevies palīdzēt Krievijas bruņotajos spēkos mobilizētajiem, kas karo pret Ukrainu. Uzreiz pēc tam NEPLP par šo sižetu ierosināja administratīvā pārkāpuma lietu, bet šā gada 6. decembrī nolēma anulēt SIA "TV Rain" izsniegto apraides atļauju.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti