Diskusijā piedalījās aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie"), bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Latvijas attīstībai"), ģenerālleitants, NBS komandieris Leonīds Kalniņš, pulkvedis, NBS Gaisa spēku komandieris Viesturis Masulis, bijušais NBS Gaisa spēku komandieris Aleksandrs Stepanovs, kā arī uzņēmējs, kustības "Support AZOV Latvija" pārstāvis Kārlis Krastiņš. Savukārt Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (Latvijas Zemnieku savienība) diskusijā piedalījās attālināti.
Diskusijas būtiskākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:
- Par Krievijas drona notriekšanu aizsardzības ministrs Andris Sprūds nelēma.
- Gaisa telpas novērošanas radari Krievijas drona ielidošanas laikā bija izvērsti un darbojās, saka NBS Gaisa spēku komandieris Viesturis Masulis.
- NATO gaisa spēku komandvadība Vācijā tika informēta par Latvijā ielidojošo objektu, apliecina NBS komandieris Leonīds Kalniņš.
- "Nē, nebija," tā NBS komandieris Kalniņš atbild uz jautājumu, vai dienaskārtībā bija jautājums par vietējo iedzīvotāju apziņošanu, kamēr drons vēl bija debesīs.
- Bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks ironizē, ka viņš būtu apvainojies, ja komandieris iznīcinātu dronu bez viņa informēšanas.
- NBS komandierim Kalniņam nebija pietiekošas informācijas, lai pieņemtu lēmumu par drona notriekšanu.
- Nebija iespējams noteikt, ka lidojošais objekts bija drons, spriež bijušais NBS Gaisa spēku komandieris Aleksandrs Stepanovs.
- "Iedzīvotāji šodien tiek atstāti otrajā plānā," tā saka Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks; iedzīvotāji, viņaprāt, bija jāinformē.
- NBS Komandieris Kalniņš pieņemtu lēmumu par drona notriekšanu, ja izpildītos "faktori".
- Uzņēmējs, kustības "Support AZOV Latvija" pārstāvis Kārlis Krastiņš nesaprot, kāpēc Latvija nav mācījusies no ukraiņu pieredzes, cīnoties ar "Shahed" tipa droniem.
- "Hidrīdkarš prasa hibrīdus lēmumus," pauž Aleksandrs Stepanovs.
- "Incidentam nebijām gatavi, un tika pieļautas kļūdas," saka Pabriks.
- Aizsardzības ministrs: NATO misija Latvijā paredzēta iznīcinātāju pavadīšanai, nevis dronu notriekšanai.
- "Man liekas, ka drošāk šajā 3–5 km zonā apziņot cilvēkus mutiski, verbāli".
- Sprūds atsakās atklāt, kuras institūcijas izmeklē drona ielidošanu un nogāšanos Latvijā; 26. septembrī gaidāms incidenta izvērtējums.
- Austrumu robežas pretgaisa aizsardzība jānostiprina pēc iespējas ātrāk, uzskata Pabriks.
- Kalniņš nav apmierināts ar situāciju pretgaisa aizsardzības jomā; Ukrainai atdāvinātais nav aizvietots.